M. K. Čiurlionio meno mokyklos pūtikai jau didžiuojasi pirmaisiais Pasiekimais

Pastaruosius du dešimtmečius Lietuvoje gausu įvairių tarptautinių konkursų, kuriuose gali dalyvauti mokiniai, grojantys pučiamaisiais instrumentais, tačiau savo lygiu ir prestižu išsiskiria vienintelis – respublikinis Juozo Pakalnio atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkursas. Kovo 23-25 dienomis Kauno konservatorijoje organizuotas jau XXVI-as konkursas iš eilės. Konkurso, kurio vertinimo komisiją sudarė žymiausi pasaulinio lygio Lietuvos atlikėjai ir pedagogai: prof. Petras Vyšniauskas, prof. Algirdas Budrys, prof. Algirdas Vizgirda, laureatais tapo Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai: Agnius Žėkas – saksofonas, II-oji vieta (mokyt. Juozas. Mikolainis), Dainius Milius – klarnetas, II-oji vieta (mokyt. Vytautas Andruškevičius), Juozas Čijunskis – klarnetas I-oji vieta (mokyt. V. Andruškevičius).

Laureatais tapo Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokiniai: A. Žėkas (II-oji vieta, saksofonas); D. Milius (II-oji vieta klarnetas); J. Čijunskis (I-oji vieta klarnetas); antroje eilėje: mokytojas J. Mikolainis, koncertmeisteriai J. Bujokienė ir D. Juškevičius bei mokytojas V. Andruškevičius/Jovitos Svirskaitės nuotrauka

Norintys dalyvauti konkurse pirmiausia turėjo įveikti atrankas savo mokyklose, dalyvauti zoniniuose atrankų turuose ir tik tada pateko į finalinį konkursą Kauno konservatorijoje. Šiemet konkurso vertinimo komisija buvo ypač reikli saksofonų grupei, kuri, kaip visada, buvo gausiausia: iš 46 dalyvių laureatų diplomais ir padėkomis apdovanota 14. Konkurse dalyvavusių mūsų mokyklos mokinių amžiaus grupėje I-oji vieta nebuvo paskirta, II-oji atiteko Agniui Žėkui. Klarnetų grupėje iš 30-ties dalyvių apdovanoti 26. Ypatinga sėkmė lydėjo mokytojo V. Anduškevičiaus klarnetininkus – jauniausiųjų grupėje I-ąją vietą užėmė Juozas Čijunskis, o vyresniųjų grupėje Dainiui Miliui įteiktas laureato II-osios vietos diplomas.

Druskininkai gali didžiuotis, kad kol kas vieninteliu šio konkurso Gran Prix laimėtoju 2010 m. yra tapęs druskininkietis, muzikos studijos „Mikutis“ mokinys Rokas Barzdžius. Dėl nuolatinių aukštų mūsų mokinių pasiekimų išilginių fleitų grupėje bei nuveiktų darbų, populiarinant šį instrumentą (metodinės priemonės naudojamos daugelyje Lietuvos muzikos ir meno mokyklų, išilginių fleitų konsorto laimėjimai tarptautiniuose konkursuose, ansamblio koncertinė veikla ir kita), šio instrumento specialistai Druskininkus jau vadina išilginių fleitų sostine.

Prieš pusantrų metų susibūręs meno mokyklos pučiamųjų orkestras irgi pradeda rašyti savo veiklos įsimintinus puslapius. Metų pradžioje valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ vyr. dirigento Ugniaus Vaiginio pakviestas dalyvauti šimtmečio dainų šventės Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų bendrame pasirodyme „Vario audra“, orkestras per du mėnesius sugebėjo paruošti privalomus kūrinius ir sėkmingai įveikė atranką. Mūsų mokiniams metų įvykiu tapo dalyvavimas bendrame Alytaus muzikos mokyklos, kuriame groja ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės pulko orkestro muzikantai, ir mūsų meno mokyklos orkestras, pasirodyme – jie įsiliejo į bendrą beveik 70-ties pilnos visų pučiamųjų ir mušamųjų  instrumentų sudėties muzikantų orkestro skambėjimą. Tačiau viso gyvenimo neišdildomu įspūdžiu taps dalyvavimas šimtmečio dainų šventėje, kai visų Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų beveik tūkstantis dalyvių garsai susilies į bendrą „Vario audrą‘ 2018“.

Prisijungsime prie kultūros renginių ir mūsų mieste. Birželio mėnesį orkestro dalyvių lauks kūrybinė vasaros stovykla, Savivaldybės finansuojamo kultūros projekto „Vai tai dūda ir vėl dūda“ koncertai K. Dineikos sveikatingumo parke, kitose kurorto vietose.

Dėkoju visiems Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos pučiamųjų skyriaus mokytojams ir mokiniams, dalyvavusiems konkurse, – nesvarbu tapo jie laureatais ar ne. Jau vien dalyvavimas konkurse yra didelis žingsnis į priekį patirties ir profesionalumo prasme – dėl to orkestras irgi pakyla į aukštesnį meistriškumo lygį. Dėkoju mokinių tėveliams už rūpestį bei kantrybę ir noriu pakviesti jaunąsias mūsų atžalas drąsiau rinktis pučiamuosius instrumentus – ne tik fleitą, saksofoną ar klarnetą, bet ir varinius: triūbą, valtorną, taip reikalingus išbaigtam orkestro skambėjimui. Dėl konsultacijų su būsimais pasirinkto pučiamojo instrumento mokytojais galima tartis jau dabar, nelaukiant stojamųjų egzaminų. Mūsų mokykloje dirba puikūs mokytojai – savo profesijos  žinovai.

 

Parengė Druskininkų

M. K. Čiurlionio meno

mokyklos pučiamųjų instrumentų metodinės grupės

pirmininkas, pučiamųjų

orkestro vadovas mokytojas ekspertas Juozas Mikolainis