Jaunimo mainų programa suteikė galimybę pažinti Sakartvelo ir Armėnijos kultūras

Diskriminacija, patyčios, netolerancija yra dažnai plėtojamos temos. Šių reiškinių prevencija – labai aktualus klausimas ne tik Lietuvoje. Vis daugiau jaunų žmonių dalyvauja socialinėse veiklose, visuomeniniuose renginiuose ir prisideda prie visuomenės sąmoningumo didinimo.

JUC jau antriems mainams sukvietė į Druskininkus jaunuolius iš Lietuvos, Sakartvelo ir Armėnijos / Druskininkų JUC archyvo nuotraukos

Siekdamas spręsti šias socialines problemas ir į sprendimo procesą įtraukti jaunimą, Druskininkų jaunimo užimtumo centras (JUC) rugsėjo 21-27 d. į Druskininkus, jau antriems mainams sukvietė jaunuolius iš Lietuvos, Sakartvelo ir Armėnijos.

Kiekvienos šalies dalyviai yra skirtingi, bet tuo pačiu ir lygūs savo teisėmis bei galimybėmis. Todėl labai svarbu jaunimą skatinti prisidėti prie diskriminacijos ir patyčių mažinimo, tolerancijos ir pagarbos skatinimo.

Druskininkuose surengtuose mainuose buvo tikrai nemažai nuveikta – jau nuo pirmų dienų jaunuoliai kibo į užduotis. Kalbėta apie ERASMUS+ programą, kompetencijas, įgyjamas mainų metu.

Didžioji veiklų dalis skirta darbui grupėse. Išbandytas plačiai naudojamas bei pritaikomas forumo teatro metodas – mokytis, diskutuoti ir išreikšti savo poziciją, susijusią su tolerancija, diskriminacija ar įvairiomis kitomis engimo formomis, naudojant teatro kalbą. Ne vieną iš mūsų nustebino jaunuolių kūrybiškumas, vaidybiniai sugebėjimai bei brandumas, vienaip ar kitaip sprendžiant sudėtingas situacijas.

Šeštadienį, pirmąją dienos dalį mainų dalyviai praleido, kalbėdami apie stereotipus ir jiems svarbias vertybes. Grupėse jie bandė išsiaiškinti, ar jau turi šiokį tokį žinių bagažą apie mainuose dalyvaujančias šalis, ar vis dar yra ko išmokti. Popietę jaunuoliai praleido Druskininkų jaunimo užimtumo centre. Suorganizavus nedidelį pažintinį turą, jaunuoliams buvo leista pasidžiaugti jaunimo laisvalaikio erdvės teikiamomis pramogomis.

Mainų metu jaunuoliai turėjo galimybę aplankyti „Atgimimo“ mokyklą, kurioje jie vienai pamokai tapo mokytojais ir turėjo progą ne tik supažindinti mokinius su ERASMUS+ programa, bet ir pritaikyti metodus, išmoktus mainų metu.

O vakarai buvo skirti bendroms veikloms: organizuoti kultūriniai renginiai, peržiūrėtas ne vienas filmas, kas vakarą vyko diskotekos ir, žinoma, svečiams parodyti nuostabiai rudenėjantys Druskininkai.

Dalyvių atsiliepimai apie prabėgusius mainus

Gytė: „ERASMUS+ mainų metu daug sužinojau apie toleranciją ir žmonių lygybės temą, apie kitų šalių kultūras, patobulinau anglų kalbos žinias. Nedažnai yra suteikiamos tokios galimybės, todėl labai džiaugiuosi, kad sudalyvavau šiame projekte ir patyriau nepamirštamų akimirkų.“

Aidas: „Druskininkuose buvo truputį maloniau, nes pažįstamas kraštas. Daugiau dėmesio buvo skirta pačiai projekto temai. Sužinojau apie kartvelų ir armėnų kultūrą, išmokau įvairių naujų žodžių, sužinojau, kaip būti tolerantiškesniu. Buvo linksma, ir aš tikrai prasmingai praleidau laiką.“

Eitvilė: „Druskininkuose daugiau kalbėjome apie ERASMUS+ ir daugiau dėmesio skyrėme projekto temai. Per visus mainus susipažinau su Sakartvelo ir Armėnijos kultūromis, sužinojau, kaip toleranciją supranta tų šalių jaunimas. Buvo įdomu, ką armėnai ir kartvelai mano apie Lietuvą ir jos kultūrą. Esu labai laiminga, kad turėjau galimybę sudalyvauti šiame projekte, po jo man liko vien tik geri prisiminimai, kurių niekada nepamiršiu. Taip pat džiaugiuosi, kad susipažinau su žmonėmis, su kuriais be šio projekto nebūčiau susipažinusi. Drauge praleistas laikas buvo tikrai labai prasmingas.“

Smiltė: „Šiuose mainuose buvo lengviau bendrauti, daugiau buvo akcentuota tema „we are all equal“. Buvo galimybė dar labiau pažinti Sakartvelo ir Armėnijos kultūras. Atsirado puiki proga patobulinti anglų kalbą bei praplėsti draugų ratą. Nepamirštama patirtis!“

Jaunimo mainų „We Are All Equal“ projektas finansuotas Europos sąjungos ERASMUS+ programos. Projekto Nr. 2020-3-LT02-KA105-007157

Druskininkų JUC informacija