Sustiprinkite sveikatą Druskininkų ligoninės Geriatrijos dienos stacionare

Kviečiame sustiprinti sveikatą Druskininkų ligoninės Geriatrijos dienos stacionare –  pacientai džiaugiasi profesionaliai teikiamomis paslaugomis ir draugiška skyriaus komanda.

Gydytojas geriatras Aly Abou Amra / Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka

Vasario mėnesį Druskininkų ligoninės ketvirtajame aukšte duris atvėrė Geriatrijos dienos stacionaras, kuriame sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos brandaus amžiaus pacientams, vyresniems nei 60 metų.

Geriatrijos dienos stacionare gydomi pacientai, turintys lėtinių ligų, demenciją, depresiją, miego sutrikimus, koordinacijos sutrikimus, mitybos nepakankamumą, besiskundžiantys silpnumu, įvairaus pobūdžio skausmais.

Druskininkų ligoninėje senjorus konsultuoja gydytojas geriatras Aly Abou Amra. Medikas, žmonių mylimas ir vertinamas už profesionalumą, nuoširdumą bei žmogiškumą, pabrėžė, kad pacientai šiame dienos stacionare gauna ne tik jiems reikalingą gydymą, bet ir dėmesį bei personalo rūpestį.

„Šis dienos stacionaras yra dar naujas. Iš pradžių pacientams apie jį sužinoti padėjo jų šeimos gydytojai ir mūsų ligoninės medikai. Dabar šia žinia jie jau patys dalijasi tarpusavyje, rekomenduoja draugams, kaimynams, todėl sulaukiame vis daugiau norinčiųjų pas mus patekti. Pastebime, kad vyresnio amžiaus žmonėms labai reikalingas dėmesys, bendravimas, išklausymas. Dažnai problema būna ne tik ligos, bet ir tai, kad žmogus jaučiasi vienišas, nereikalingas. Man labai pasisekė, nes visa mano komanda yra labai dėmesinga. Aš visada kartoju, kad turime į mūsų pacientus žiūrėti su pagarba ir visapusiškai jais pasirūpinti. Juk ir jie kažkada buvo jauni, turėjo savo darbus, skubėjo, o dabar jų gyvenimas kitoks. Mes turime suprasti, kad senatvė yra neišvengiama, senstame visi. Ir vieną dieną mums patiems prireiks tokių paslaugų, kurios teikiamos Geriatrijos dienos stacionare. Todėl turime būti atsakingi: gydyti, padėti, prižiūrėti, pasirūpinti“, – sakė gydytojas.

E. Raulušaitienė: „Geriatrijos skyriaus tikslas – padėti vyresnio amžiaus žmonėms atstatyti sveikatą / Laimos Rekevičienės nuotrauka

Geriatrijos dienos stacionare kasdien apsilanko 5-6 pacientai, čia jie gauna gydymą, kurį paskiria gydytojas geriatras, įvertinęs paciento fizinę sveikatą, funkcinį savarankiškumą, protinę veiklą ir emocinę būseną. Kiekvienam pacientui sudaromas tyrimo, gydymo, priežiūros, reabilitacijos, mitybos ir kiti reikalingi planai.

Pasak Druskininkų ligoninės direktorės Evelinos Raulušaitienės, druskininkiečiai bei seniūnijose gyvenantys senjorai vis aktyviau domisi galimybe gauti sveikatos stiprinimo paslaugas šiame skyriuje.

„Geriatrijos skyriaus tikslas – padėti vyresnio amžiaus žmonėms atstatyti sveikatą. Tai pakankamai naujos paslaugos, tačiau užsienyje jos labai populiarios. Džiaugiuosi, kad subūrėme stiprią skyriaus komandą, kuri atsakingai rūpinasi pacientais, jų fizine ir emocine sveikata. Džiugina labai geri pacientų atsiliepimai, jų noras vėl pas mus sugrįžti. Seniūnijose gyvenantiems vyresnio amžiaus žmonėms yra sunkiau atvažiuoti iki ligoninės, nes skyriuje pacientai nėra paguldomi, į dienos stacionarą reikia atvykti kiekvieną dieną, to padaryti vieniši, kiek toliau gyvenantys senjorai negali, tad bandysime ieškoti būdų, kaip padėti jiems gauti šias paslaugas“, – sakė E. Raulušaitienė.

Druskininkų ligoninėje suburta stipri Geriatrijos skyriaus komanda atsakingai rūpinasi pacientais, jų fizine ir emocine sveikata / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos

Norint gauti sveikatos stiprinimo paslaugas Druskininkų ligoninės Geriatrijos dienos stacionare, reikalingas šeimos ar kito gydytojo specialisto siuntimas. Gydymas Geriatrijos dienos stacionare pacientams nieko nekainuoja.

„Geriatrijos dienos stacionaro paslauga yra diagnostinė ir gydomoji. Su ta pačia liga per metus 15 dienų pacientui bus apmokama iš privalomojo sveikatos draudimo (PSD) lėšų“, – pažymėjo Druskininkų ligoninės direktorė E. Raulušaitienė.

Pasak geriatro A. A. Amra, į Geriatrijos dienos stacionarą atvykstantys pacientai dažniausiai skundžiasi sąnarių skausmais, galvos svaigimu, smulkiosios motorikos sutikimais. „Jei žmogui, pavyzdžiui, svaigsta galva, gyvenimas tampa labai apsunkintas. Juk jis gali kristi, susižeisti, tuomet sveikatos būklė dar labiau blogėja. Tad šią problemą privaloma spręsti. Pacientai pas mus skyriuje gydomi 1-2 savaites, kartais ir ilgiau,  ne tik skiriant jiems vaistus, bet ir masažus, elektrotertapiją, magnetoterapiją, reabilitacinį gydymą. Svarbu vyresniems pacientams suderinti vaistus, skirti kompleksinį gydymą. Padėti ne tik atgauti jėgas, bet išmokyti ir namuose tinkamai atlikti fizinius bei kitokius pratimus. Kviečiu visus senjorus rūpintis savo sveikata ir apsilankyti mūsų dienos stacionare“, – sakė geriatras.

Stasė Kondzeliauskienė: „Vasario mėnesį aš apsilankiau pas gydytoją neurologę R. Šinkonienę, kuri man išrašė siuntimą pas gydytoją geriatrą. Tuomet dar nebuvo atidarytas Geriatrijos dienos stacionaras, bet gydytojas Aly Abou Amra jau buvo pradėjęs dirbti ligoninėje. Mano pagrindinė problema – kraujospūdis. Gydytojas man paskyrė lašines, vaistų ir problema susitvarkė. Kai buvo atidarytas šis dienos stacionaras, mane pakvietė čia – pasakė, kad yra daug įvairių procedūrų, kurios mano sveikatai būtų naudingos. Žinoma, sutikau. Į dienos stacionarą vaikščiojau 10 dienų. Per jas man labiausiai patiko kojų linfodrenažas, širdies stiprinimo procedūros. Po jų dar atsipalaiduodavau masažo kėdėje. Ir, žinoma, šis skyrius turi išskirtinį, nuostabų personalą – patikėkite, bendravimas taip pat duoda didžiulę naudą sveikai. Savo gera patirtimi pasidalijau su aplinkiniais. Mano kaimynė taip pat jau suspėjo čia apsilankyti. Kiekvienam pacientui skiriama palata – atėjęs gali pagulėti, pailsėti, gauti procedūras. Iš ligoninės išeini pailsėjęs, atsigavęs, sveikesnis ir turėdamas gerokai daugiau jėgų“.

Juozas Akstinas: Pirmiausia šiame skyriuje sveikatą sustiprino mano žmona. Jai tikrai padėjo, todėl ir mane užrašė. Mano didžiausia problema – skausmas stubure ir kojose. Geriatrijos dienos stacionare gydžiausi 10 dienų. Man ir lašines statė, ir pratimus darėme. Tikrai jaučiu gerus rezultatus. Mane pamokė, kaip turėčiau savimi rūpintis, ir į namus sugrįžęs. Dabar sąžiningai darau pratimus, ir jie man tikrai padeda. Kiekvienas čia ateina su skirtingomis problemomis: kam stuburas, kam spaudimas. Man labai patiko, kad visas personalas gilinasi į tas mūsų bėdas, ieško būdų, kaip geriausia galima būtų padėti konkrečiam žmogui. Smagu ir pasikalbėti, arbatos išgerti, masažinėje kėdėje atsipalaiduoti. Kaimynams visiems rekomendavau ir tikrai galiu garantuoti, kad, atėjus čia, sveikata pagerėja“.

Lenonas ir Genutė Radžiukynai: „Apie tai, kad yra Geriatrijos skyriai, pirmą sykį išgirdome per radiją. Tuomet dar pasikalbėjome, kaip būtų gerai, jei ir pas mus Druskininkuose toks skyrius būtų. Kaip matote, svajonės tampa realybe. Atsivertusi laikraštį „Mano Druskininkai“, perskaičiau, kad toks skyrius Druskininkų ligoninėje bus atidarytas. Tada, nieko nelaukusi, paskambinau šeimos gydytojai ir paprašiau siuntimo, kad galėtume su vyru apsilankyti.

Mums šis skyrius – nuostabus. Vyrui stringa kalba, o po gydymo čia tikrai jaučiame gerus pokyčius. Ypač daug su Leonu dirbo ergoterapeutė Liucija Janulevičiūtė – jie labai gražiai susidraugavo. Nuostabus gydytojas Aly Abou Amra, šilta skyriaus atmosfera. Labai gražu, kad toks jaunas personalas taip gražiai priima ir rūpinasi vyresnio amžiaus žmonėmis.

Lašinės, masažai – viskas turi įtakos sveikatai, o senjorams būtina rūpintis savimi ir stiprintis. Labai didžiuojamės ir džiaugiamės, kad toks skyrius yra Druskininkuose ir nuoširdžiai rekomenduojame jame apsilankyti.

Žinoma, vienišiems, seniūnijose gyvenantiems, nevairuojantiems senjorams nėra lengva atvykti į ligoninę, todėl būtų labai šaunu, jei pavyktų rasti, kaip padėti žmonėms pasiekti jiems skirtas sveikatos paslaugas“.