Pažeisti dantų kanalai: simptomai ir gydymas

Vienas nemaloniausių skausmų – danties skausmas. Nemalonūs pojūčiai gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, viena iš jų – danties kanalo uždegimas. Negydomas danties kanalas gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, kurių gydymas gali trukti ilgą laiką ir kainuoti nemažą sumą pinigų. Tam, kad išvengtumėte nemalonaus gydymo, straipsnyje apžvelgsime uždegimo simptomus ir aptarsime gydymo eigą.

Simptomai

Danties vidinį audinį sudaro minkštas audinys, kuris vadinamas pulpa. Ją sudaro kraujagyslės, nervai, limfagyslės ir jungiamieji audiniai. Uždegiminė būklė, kuri pasireiškia skausmu viename ar keliuose dantyse – vadinama pulpitu. Bakterijos, patekusios į danties audinius, išplinta į nervus, todėl atsiranda įvairūs nemalonūs pojūčiai. Gali pasireikšti:

  • ūmus, stiprus skausmas;
  • padidėjęs jautrumas karštiems ir šaltiems gėrimams;
  • nemalonus „dūrimas“ kramtant.

Ilgai nekreipiant dėmesio į aukščiau minėtus simptomus, gali pasireikšti kiti simptomai. Pavyzdžiui:

  • karščiavimas;
  • blogas burnos kvapas;
  • nemalonus skonis burnoje;
  • veido ar skruosto patinimas.

Pajutus bent vieną iš simptomų, patariama nedelsiant kreiptis į profesionalią odontologijos kliniką. Paūmėjus simptomams danties kanalo gydymas – neišvengiama procedūra. Šiandien šiuolaikiškas dantų kanalų gydymas atliekamas naudojantis mikroskopu. Tokiu būdu užtikrinamas efektyviausias rezultatas, nes mikroskopas leidžia labai tiksliai atskirti ir pašalinti pažeistus ar nereikalingus audinius.

Gydymo eiga

Priklausomai nuo to, kiek yra išplitusi infekcija, endodontinio gydymo trukmė gali skirtis. Per pirmą vizitą padaromos šaknų rentgeno nuotraukos ir nustatoma uždegimo stadija. Odontologui įvertinus individualų atvejį, pradedamas gydymas:

  • išvalomi ir dezinfekuojami šaknies kanalai;
  • užplombuojamas šaknies nervas;
  • uždedama danties apsauga.

Gydymo metu, dažniausiai taikomas nuskausminimas. Profesionaliai atliktos procedūros rezultatai – ilgalaikiai. Žinoma, rezultatams turi įtakos ir kasdienė priežiūra. Po procedūros profesionalus odontologas viską išsamiai paaiškina ir pateikia burnos ertmės priežiūros rekomendacijas.

Kurį laiką po endodontinio gydymo gali būti juntamas danties maudimas ir jautrumas. Norint sumažinti diskomfortą, galima vartoti gydytojo rekomenduojamus skausmą malšinančius vaistus. Visgi, jeigu skausmas nepraeina, nedelsiant kreipkitės į įstaigą, kurioje atlikote endodontinį gydymą.

Taigi, pastebėję ar pajutę pirmuosius simptomus, nedelsiant kreipkitės į profesionalią odontologijos kliniką. Patyręs gydytojas odontologas, laiku aptikęs infekciją, užkirs kelią jos plitimui ir paskirs efektyvų gydymą. Tokiu atveju sumažinsite žalą dantims ir gydymo trukmę.