Masažuotojas iš Druskininkų pakviestas dalyvauti Pasaulio čempionate

Giliomis kurortologijos, sveikatinimo tradicijomis garsėjantys Druskininkai skatina jaunuosius miesto gyventojus rinktis su gydymu ir reabilitacija susijusias profesijas. Nemaža druskininkiečių dalis sėkmingai dirba šiose srityse ir pasiekia profesinių aukštumų bei garsina mūsų kurortą Lietuvoje bei užsienyje.

Masažo specialistas A. Zubkevič su International massage association ambasadore R. Murauskiene / Asmeninio archyvo nuotrauka

Vienas iš jų – masažo specialistas Aleksandras Zubkevič, šiuo metu dirbantis „SPA VILNIUS Druskininkai“. Masažuotojas neseniai sugrįžo iš Tarptautinio masažo čempionato, kur „Lomi lomi“ kategorijoje laimėjo trečią vietą, o Sportinio masažo kategorijoje tapo čempionato nugalėtoju ir gavo vardinį pakvietimą dalyvauti liepos mėnesį Kopenhagoje vyksiančiame Pasaulio masažo čempionate.

Apie sėkmingą pasirodymą Tarptautiniame čempionate, masažuotojo darbo vertinimo kriterijus, šios profesijos ypatumus kalbamės su A. Zubkevič.

– Papasakokite plačiau apie konkursą, kuriame Jus lydėjo sėkmė.

– Kasmetis tarptautinis čempionatas įvairiose šalyse rengiamas tris kartus per metus. Man tai buvo jau ketvirtasis čempionatas, kuriame dalyvavau. Šįkart jis organizuotas Lietuvoje, jame dalyvavo masažuotojai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos ir Didžiosios Britanijos. Laimėjau pirmą vietą su savo sportiniu masažu. Dalyvavau ir „Lomi lomi“ (vadinamas havajietiškas, aut. past.) masažo kategorijoje, laimėjau trečią vietą. Tai nebuvo klasikinis „Lomi lomi“, o miksas, autorinis masažas su „Lomi lomi“ elementais.

– Pagal kokius kriterijus vertinami masažo meistrai?

– Pagrindinis kriterijus yra pati masažo technika. Taip pat vertinama masažuotojo ergonomika, bendra kušetės, ant kurios masažuojama, paties masažuotojo išvaizda, šalia esanti pagalbinė aplinka, taip pat kontaktas su klientu.

Čempionatų teisėjai yra masažo specialistai, daug metų dirbę šioje srityje, gerai išmanantys daug masažinių stilių, todėl galintys vertinti kitus. Masažo čempionatai vyksta seniai, todėl yra specialistų, kurie nuolat važinėja po tuos čempionatus ir vertina jų dalyvius.

Čempionatų metu teisėjai duoda savo balus, tada teisėjų balai sumuojami ir skelbiamas rezultatas.

– Ar čempionatų metu modelius, kuriuos masažuojate, reikia pasirinkti patiems, ar juos skiria renginio organizatoriai?

– Kiekviename čempionate yra skirtingai. Kai kur paskiriami modeliai, kai kur galima juos patiems pasirinkti. Paskutiniame čempionate modelius galėjome pasirinkti patys.

– Masažo srityje dirbate penkerius metus, kas Jus paskatino užsiimti šia veikla?

– Esu druskininkietis, čia gimiau, mokiausi. Mūsų kurorte masažo paslaugos dažnai teikiamos, daug žmonių dirba šioje srityje. Druskininkai – gydomasis miestas, o man patiko žmogaus anatomija, todėl nusprendžiau pabandyti masažą. Kai dirbi su žmogaus kūnu, mokaisi anatomijos, sužinai, kaip vyksta įvairūs žmogaus organizmo procesai, kaip veikia raumenys. Norėjau likti Druskininkuose, nenorėjau iš čia išvažiuoti, tai ir pasirinkau šią profesiją, kurios pagrindus įgijau tuomečiame „Žirmūnų“ profesinio mokymo centre.

– Ar Jums patinka šis darbas, kokių reikia savybių, norint tapti geru masažuotoju?

– Pagrindinis dalykas – žmogus turi mylėti šį darbą, nes jis yra labai specifinis. Daugelis įsivaizduoja, kad tas darbas yra lengvas, malonus, kad nuolat masažuoji gražias moteris ar vyrus, lieti idealius kūnus, visi būna laimingi. Bet realybė yra kitokia. Tenka dirbti ir su ligoniais, ir su vyresnio amžiaus žmonėmis, senjorais, su žmonėmis, kurių bloga nuotaika. Žmogus, kuris nusprendžia eiti į šį darbą, jei jis jį myli, tai jam viskas pavyks. Tai specialybė, kuri nereikalauja nerealaus talento, sunkiu darbu viską gali išmokti, reikia tą darbą mylėti.

Akimirkos iš Tarptautinio atviro masažo čempionato / Asmeninio archyvo nuotraukos

– Koks rezultatas po atlikto masažo Jus džiugina?

– Džiugina, kai tau padėkoja po masažo, kai pasako komplimentą, pavyzdžiui, pasako: „Aš dariausi daug masažų, bet po Jūsų masažo pasijutau geriau, jis buvo geriausias“. Tokie žodžiai suteikia motyvacijos, mes jaučiame, kad pageriname žmogaus būklę. Kai pirmą kartą turi kontaktą su žmogaus kūnu, jis būna įsitempęs, o po masažo jis būna atsipalaidavęs, tai jau gerai.

– Kartais žmonės masažo metu užmiega. Ar tai geras rezultatas?

– Jei žmogus per masažą užmiega, tai yra gerai. Bet taip būna per atpalaiduojantį masažą. Užtenka 15-os minučių, kad žmogus užmigtų. Jei jis užmigo, vadinasi, energijos sutapo, žmogus sugebėjo atsipalaiduoti ir užmiršo savo rūpesčius.

Yra sportiniai, gydomieji masažai, kurie yra agresyvesni, tonizuojantys, tai jie kaip tik neleidžia žmogui užmigti, pakelia jo nuotaiką. Viskas priklauso nuo to, ką žmogus pasirinks.

– Kokie Jūsų artimiausi planai?

– Gavau vardinį pakvietimą į Pasaulio čempionatą, kuris liepą vyks Kopenhagoje. Noriu jam tinkamai pasirengti ir nepadaryti gėdos Druskininkams.

Užsakymo Nr. MDR-452-01

Parengė Laimutis Genys