Druskininkietis Vydas Mikelionis – Europos rankų lenkimo čempionato nugalėtojas

Gegužės 7-14 dienomis, Rumunijoje, Bukarešte, organizuotame Europos rankų lenkimo čempionate „EuroArm 2022“ dalyvavo 450 sportininkų, tarp jų – Lietuvos garbę gynę druskininkietis Vydas Mikelionis bei daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio čempionė Eglė Vaitkutė. Abu lietuviai į namus sugrįžo net su keturiais medaliais. „Grand Master“ veteranų svorio kategorijoje iki 100 kg varžęsis Vydas kaire ranka iškovojo antrą vietą, o dešine ranka laimėjo aukso medalį. E. Vaitkutė abiem rankomis iškovojo aukso medalius.

„Grand Master“ veteranų svorio kategorijoje iki 100 kg varžęsis Vydas kaire ranka iškovojo antrą vietą, o dešine ranka laimėjo aukso medalį / Roberto Kisieliaus ir asmeninio archyvo nuotraukos

Galiūnas iš Druskininkų V. Mikelionis yra daugkartinis rankų lenkimo čempionatų dalyvis ir prizininkas. Šios sporto šakos čempionatuose Vydas dalyvauja apie 30 metų ir sako, kad rankų lenkimas jam – labai graži sporto šaka. Jo žodžiais, pagrindinis rankų lenkimo varžybų tikslas – prispausti kito ranką prie žemės.

Druskininkietis pelnytai gali didžiuotis savo sportiniais pasiekimais, jo kolekcijoje – keli šimtai iškovotų medalių. Dukart jis iš varžybų sugrįžo su aukso medaliais, Europoje 5 kartus buvo antras ir tiek pat kartų iškovojo bronzos medalius.

Paklaustas, kokių savybių reikia, norint puikiai pasirodyti rankų lenkimo čempionatuose, V. Mikelionis sako, kad varžyboms reikia būti ne tik fiziškai, bet ir gerai psichologiškai pasiruošusiam.

Pasiteiravus, ką jam reiškia pastarajame čempionate iškovotas medalis, Vydas sakė, kad visi į varžybas vyksta nugalėti, todėl iškovotas medalis puikiai apvainikuoja ilgą pasiruošimą ir įdėtas pastangas. Tiesa, V. Mikelionis sakė jaučiantis savotišką nusivylimą, kad jo atstovaujamai sporto šakai Lietuvoje dar neskiriamas reikiamas dėmesys, nors sportininkai iškovoja aukščiausios prabos medalius ir garsina šalį.

71-erių sportininkas vis dar aktyviai sportuoja, kovoja veteranų kategorijoje, nors kartais tenka jėgas išmėginti ir kovose su jaunesniais varžovais – taisyklės vyresniems leidžia dalyvauti jaunesnių kategorijoje.

Dabar Vydas puoselėja svajonę kitąmet surengti Europos rankų lenkimo čempionatą Druskininkuose, idėją ketina aptarti su savivaldybės meru Ričardu Malinausku.

„Europos čempionatas mūsų mieste jau buvo organizuotas dukart. Tai – didelis sporto renginys, pritraukiantis į miestą šios sporto šakos gerbėjus, jų šeimos narius, sirgalius. Devynias dienas mieste būna aštuoni šimtai sportininkų. Kiek jie čia palieka lėšų!“ – sako V. Mikelionis. Jis prisimena savo dalyvavimą Azerbaidžane surengtame čempionate, kurio metu, pristatant sportininkus, nuolat skambėjo ir Druskininkų vardas, buvo reklamuojamas kurortas, rodomi reportažai.