Baltijos taurės kalnų slidinėjimo varžybose – druskininkietės L. Karlonaitės triumfas

Druskininkų „Ryto“ gimnazijos gimnazistė Liepa Karlonaitė tapo kalnų slidinėjimo Baltijos taurės varžybų nugalėtoja bendroje įskaitoje. Jaunoji sportininkė triumfavo amžiaus grupėje iki 16 metų. Sportininkė atstovauja Druskininkų sporto centrui ir Kauno kalnų slidinėjimo klubui „Alpių aidas“.

Liepa tapo kalnų slidinėjimo Baltijos taurės varžybų nugalėtoja bendroje įskaitoje/SKI.LV nuotrauka

Galutinės įskaitos nugalėtojai ir sezono rikiuotė vaikų, jaunių, jaunimo ir „Masters“ įskaitose paaiškėjo po praėjusią Pyha kalnų slidinėjimo kurorte (Suomija) vykusio paskutinio, ketvirtojo etapo.

Pirmasis etapas vyko 2021 m. lapkričio 16-21 d. „Snow Arenoje“ Druskininkuose, antrasis – jau šiemet vasario 5-6 d. Otepėje (Estija), trečiasis – kovo 2-6 d. Siguldoje (Latvija).

Iš viso surengta 12 lenktynių. Sportininkai varžėsi slalomo, didžiojo slalomo,  „Super G“, Alpių dvikovės ir paralelinio slalomo rungtyse. Dėl Baltijos taurės kovojo 241 kalnų slidininkas, neskaitant elito atstovų.

L. Karlonaitė šį sezoną laimėjo net keturias pirmąsias vietas, penkiskart finišavo antra ir sykį buvo trečia.

Šia pergale Druskininkuose gyvenanti sportininkė įgyvendino vieną iš savo svajonių. Vos pradėjusi sportuoti, Liepa užsibrėžė tikslą – laimėti Baltijos taurę.

„Apima tiesiog neįtikėtinas jausmas, užlipus ant nugalėtojo pakylos, kai supranti, kad įgyvendinai vieną iš savo sportinių svajonių, dėl kurios dirbai ilgus metus. Šio jausmo ir euforijos nepamiršiu niekada! – pergalės džiaugsmu dalijosi L. Karlonaitė. – Ačiū visiems mano treneriams, su kuriais dirbau per visus šiuos metus. Ačiū tėvams ir šeimai už begalinį palaikymą, ačiū „Snow Arenai“ ir jos kolektyvui, ačiū visiems komandos draugams!“

Be Liepos taurės etapuose varžėsi ir kiti Druskininkų sporto centro sportininkai. Neringa Stepanauskaitė taip pat nugalėjo keliuose atskiruose varžybų etapuose ir bendroje įskaitoje užėmė 8 vietą, Milena Juodeškaitė – 19, Adrijus Juknevičius – 19, Nojus Užkuraitis bendroje įskaitoje užėmė 24 vietą.

Iki šiol absoliučiais Baltijos taurės laimėtojais savo grupėse buvo tapę šeši Lietuvos kalnų slidininkai.

L. Karlonaitė(antra iš kairės)  įgyvendino vieną iš savo sportinių svajonių – laimėjo  Baltijos taurę/SKI.LV nuotrauka