Druskininkų ,,Bočiai“ į kurortą sukvietė bičiulius iš Lietuvos ir Lenkijos
Į šios vasaros Druskininkų miesto įspūdingų renginių visumą entuziastingai jungiasi ir Zitos Joanos Jančiauskienės vadovaujama Druskininkų bendrija „Bočiai“.
Įsiliedami į Druskininkų 230-ajam gimtadieniui skirtų renginių maratoną, į tradiciškai vasarą rengiamą „Bočių“ didįjį koncertą birželio 16-tą dieną pakvietėme savo ištikimus bičiulius iš Punsko, Simno, Vilniaus, Kauno, Alytaus. Paryškindamos renginio pagrindinį akcentą – jubiliejinę datą, koncerto pradžioje dvi dainas skyrėme mylimam miestui Druskininkams, jas atliko Druskininkų „Bočių“ mišrus ansamblis „Vijūna“ (vadovas Gintaras Černiauskas) ir moterų vokalinis ansamblis (vadovė Nijolė Vindbergienė).
Renginio idėjos autorė ir organizatorė Z. J. Jančiauskienė pasveikino visus dalyvius, pasidžiaugė, kad kasmet galime pabūti kartu, koncertuoti Pramogų aikštėje ir į sceną pakvietė Druskininkų savivaldybės vicemerą Liną Urmanavičių. Vicemeras, pasveikinęs visus renginio dalyvius, palinkėjęs gerų įspūdžių, visiems kolektyvų vadovams įteikė mero Ričardo Malinausko Padėkos raštus ir dovanas.
Romantiškai nuskambėjo „Druskelės“ daina „Lakštingalų naktis“, žaismės renginiui suteikė meninė „Linksmoji mankšta“, kurią kartu su „Bočių“ sportininkėmis (vadovė Birutė Lukauskienė) parengė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Inga Kostina. Prie šios nuotaikingos mankštos mielai prisijungė ir žiūrovai.
„Bočių“ didžiojo koncerto dalyviai / Asmeninio archyvo nuotrauka
Dažnai Lietuvoje koncertuojantys svečiai iš Punsko – Lenkijos lietuvių kultūros draugijos folkloro ansamblis „Gimtinė“ (vadovė Angelė Babkauskienė) scenoje atliko savitus, jaukius, didžiule meile Tėvynei prisodrintus kūrinius.
Nacionalinės Vilniaus „Bočių“ asociacijos „Bičiuliai“ klubo vokalinis ansamblis „Šarma“ (meno vadovė M. Noreikienė, klubo vadovė V. Račkauskienė) su originaliomis tautinėmis programomis aplankęs daugelį pasaulio kraštų, nudžiugino spalvingais posmais ir dainomis.
Ypač smagiai pasirodė Alytaus „Bočių“ (pirmininkė Dalia Petrukaitienė) kapela – linksmas, nenustygstantis vietoje vadovas Juozas Sipavičius šokiui išjudino visus susirinkusiuosius.
„Bočių“ didžiojo koncerto dalyviai / Asmeninio archyvo nuotrauka
Simno „Bočių“ pirmininkė Aldona Marčiulionienė, į ansamblį (vadovas Rolandas Vilkauskas) burianti atlikėjus, įkvėpimo semiasi iš dainų ir bendravimo. Kauno moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ (vadovė Aleksandra Žiedelinė) iš dalyvių išsiskyrė miestietišku, sentimentaliai romantišku repertuaru, bet skambėjo elegantiškai ir profesionaliai.
Ilgametis Druskininkų „Bočių“ koncertų vedėjas, dainų atlikėjas Jonas Subačius, puikiai pažįstamas ir mėgstamas publikos, atliko Nijolės Tallat-Kelpšaitės dainą „Tėvo namai“ ir pagal populiarią graikų melodiją bei poeto Jono Mačiukevičiaus eiles sukurtą dainą „Meilės atminimas“.
Druskininkų linijinių šokių kolektyvas „Rudenėlis“ (vadovė Laimutė Radinienė ir Z. J. Jančiauskienė) atliko publikos pamėgtus šokius pagal legendinio Antano Šabaniausko dainuotą dainą „Marytė mėlynakė“ ir Vytauto Kernagio „Mūsų dienos kaip šventė“ (choreografė Birutė Levanaitienė), Z. J. Jančiauskienės sukurtą, tautinius lietuvių papročius atspindintį šokį „Žiursteliai“ ir nuotaikingą kompoziciją „Šokių popuri“.
Druskininkų kurorto kapela „Ratnyčėlė“ (vadovas G. Černiauskas) energingai atliko keletą kūrinių iš savo gausaus repertuaro. Smagu buvo girdėti ir matyti prie kapelos prisijungusį dainininką Anatolij Oleinik (saksofonas).
Kaip ir dera šeimininkams, prieš koncerto finalą – bendrą ir visus vienijančią dainą – ansamblis „Vijūna“ atliko dainą „Krinta lapai“.
Didžiojo koncerto pabaigoje visi kolektyvai ir visi atlikėjai džiugiai traukė dainą „Pabūkim kartu, kol dar plaka širdis, kolei skamba daina“.
Vita Gimaitė