Naujasis miesto tvarkdarių vadas Nerijus Tunkūnas: „Siekiame, kad Druskininkai spindėtų idealia tvarka“

„Man svarbu ne paskubomis ir greitai viską daryti, o darbus atlikti neskubant, bet tobulai“, – taip sakė naujasis Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkio (toliau –„Paslaugų ūkis“) direktorius Nerijus Tunkūnas, metų pradžioje iš ilgametės vadovės Birutės Jonušauskienės perėmęs svarbios savivaldybės įmonės, atsakingos už tvarką mūsų kurorte, vairą.

Prieš keliolika metų anykštėnas N. Tunkūnas atvyko į Druskininkus ir čia ėmė kurti savo gyvenimą, kilti karjeros laiptais. Kiek vėliau, kai jau tapo tikru druskininkiečiu, į kurortą gyventi jis pasikvietė ir kitus savo šeimos narius.

N. Tunkūnas: „Paslaugų ūkio“ darbuotojai stengiasi, kad Druskininkų miestas būtų švarus ir jaukus čia gyvenantiems žmonėms bei pas mus atvykstantiems svečiams“ / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Darbą puikiai išmano

Naujasis įstaigos direktorius sakė, kad „Paslaugų ūkyje“ dirba jau 15 metų, todėl viską puikiai žino.

„Pradėjau čia dirbti meistru, paskui devynerius metus dirbau direktorės pavaduotoju, o dabar perėmiau visą atsakomybę į savo rankas. Man viskas žinoma, aišku, ką reikia daryti ir kokių rezultatų siekti“, – sakė N. Tunkūnas. 

Paklaustas, kokie yra „Paslaugų ūkio“ uždaviniai, Nerijus buvo konkretus – miesto tvarkymas, švara, pagalba socialiai remtiniems žmonėms.

Pasidomėjus, kokia yra Druskininkų tvarkymo specifika, kokie reikalavimai keliami, kaip miestas turėtų atrodyti, naujasis direktorius sakė, jog miestas turi būti švarus bei jaukus ir čia gyvenantiems, ir pas mus atvykstantiems svečiams.

„Miesto vadovai ir mes patys sau keliame labai aukštus reikalavimus, kad pritrauktume į Druskininkus turistus ir žmones iš kitų Lietuvos vietų čia nuolat gyventi. Tai yra kasdienis darbas, kiekvieną dieną reikia stebėti situaciją ir operatyviai viską tvarkyti. Gerai, kad ir patys mūsų žmonės per socialinius tinklus, draugiškai bendraudami, suteikia mums informacijos apie tai, ką ir kur reikia sutvarkyti. Juk patiems būtų neįmanoma viską sužiūrėti. Mes operatyviai reaguojame į pastabas ir šaliname problemas“, – pasakojo N. Tunkūnas.

Šiuo metu „Paslaugų ūkyje“ dirba 15 lauko darbuotojų, įmonė turi nemažai technikos, būtinos atlikti tvarkymo darbus – mini ekskavatorių, šakinį krautuvą, žoliapjovių, krūmapjovių, mažą traktoriuką ir kita.

Į pagalbą etatiniams darbuotojams ateina bedarbiai, turintys atidirbti už gaunamas pašalpas, taip pat probacijos įskaitoje esantys asmenys, todėl galima sakyti, kad įmonė atlieka ir tam tikrą įdarbinimo funkciją.

Per Velykas visi žavėjosi triušiais ir jų nameliais, kuriuos pagamino „Paslaugų ūkis“, o dekoravo Meno mokyklos auklėtiniai / Laimos Rekevičienės nuotrauka

Pavasarį – pats darbymetis

Pasidomėjome, kokie yra svarbiausi „Paslaugų ūkio“ darbuotojų pavasario darbai, ką tenka nuveikti, laukiant Narcizų žydėjimo ir Kurorto švenčių?

„Po žiemos darbus pradėjome nuo atžalų ir krūmų, kurie nereikalingi, gadina miesto įvaizdį, išpjovimo. Taip pat atnaujiname suolus visame mieste, perklojame suirusius šaligatvius, keičiame trinkeles, tvarkome šunų vedžiojimo aikšteles, renkame šiukšles, plauname suolus ir ženklus, tvarkome ir dažome žaidimų aikšteles, rengiame atidarymui viešuosius tualetus. Turime planą, schemas, ką ir kada tvarkyti, operatyviai reaguojame, kai atsiranda naujų objektų, kai savivaldybė pateikia tam tikrus pastebėjimus“, – pasakojo N. Tunkūnas.

Kai „Mano Druskininkai“ korespondentai kalbėjosi su „Paslaugų ūkio“ vadovu, įstaigos darbuotojai plušo, tvarkydami suolus prie Druskonio ežero. Vyrai atsukinėjo medines suolų dalis, nuvalė nuo apnašų betonines dalis, jei reikėjo, pakeitė sugadintas detales.

Kaip sakė N. Tunkūnas, aplink Druskonį ir Gydyklų parko zonoje atnaujinti visi suolai.

Kasmet persodina pušeles

Druskininkai pelnytai gali didžiuotis prasminga tradicija – kiekvieną pavasarį miesto viešąsias erdves papuošti naujais medžiais. Svarbiausias vaidmuo čia tenka būtent „Paslaugų ūkiui“. Prašoma druskininkiečių pranešti apie ne vietoje augančius medžius, dažniausiai – pušeles, kurias galima būtų persodinti į viešąsias erdves.

„Gauname daug pasiūlymų atvažiuoti ir paimti ne vietoje augančius medelius, tačiau kruopščiai atsirenkame, kuriuos galima persodinti, o kurie netinka. Paprastai specialia įranga iškasame iki 2 metrų aukščio pušeles ir jas nuvežame persodinti į numatytą vietą. Kadangi įrenginys iškasa medelius, nepažeisdamas šaknų, tai esame tikri – persodintas į kitą vietą, jis prigis“, – pasakojo direktorius.

Šiemet į viešąsias miesto erdves persodinta 16 pušelių, jos papuošė erdves prie narcizų lauko, Lakštingalų taką ir teritoriją Leipalingio gatvės pradžioje, prie prekybos centro.

Nerimą kelia „dailininkai“

„Mums priklauso prižiūrėti ir trys dviračių takai, kurie sudaro 17 kilometrų. Kai atsilaisviname nuo skubių darbų, skubame jų tvarkyti, tam darbui yra priskirti konkretūs žmonės. Atnaujiname šiukšliadėžes, pavėsines, kurios yra šalia dviračių takų. Dviračių takų yra labai daug, reikia nušienauti šalia esančius plotus, šiukšles surinkti, du kartus per savaitę atliekame dviračių takų apžiūrą. Taip pat prižiūrime visas Druskininkų kapines – senąsias, naująsias, Ratnyčios, lenkų, žydų. Šienaujame aerodrome, stadione“, – pasakojo direktorius.

Paklaustas, su kokiais didžiausiais iššūkiais tenka susidurti, tapus įstaigos direktoriumi, N. Tunkūnas sakė, kad ypač svarbus nuolatinis situacijos mieste stebėjimas.

„Deja, būna visokių žmonių. Pasitaiko ir tokių, kurie sulaužo suolus ir kitus objektus, turime vargo su „dailininkais“, kurie bjauroja objektus. Sunku suvaldyti tuos „menininkus“, pasitelkiame policiją į pagalbą, gauname informacijos iš mūsų bendruomenės narių, bet tai viena iš opiausių problemų“, – sakė direktorius.

Dirba nagingi staliai

Daugelis druskininkiečių žino, kad „Paslaugų ūkio“ staliai, kurių cechas yra Viečiūnuose, gali padaryti bet kokio sudėtingumo gaminius. Jų darbais gėrisi ne tik druskininkiečiai, bet ir kurorto svečiai, o kai kurie unikalūs gaminiai stebina išskirtiniais technologiniais sprendimais.

„Staliai gali bet ką padaryti, reikia tik nupiešti. Per Velykas vaikai ir suaugusieji žavėjosi triušiais ir jų nameliais. Noriu pasakyti, kad tuos namelius pagamino mūsų staliai, o Meno mokyklos auklėtiniai juos dekoravo“, – pasakojo „Paslaugų ūkio“ direktorius.

Stalių cecho pastangomis buvo atnaujinti K. Dineikos parko, Vijūnėlės, Druskonio pakrančių suolai, pagaminti nauji lieptai prie Vijūnėlės. Stalių cechas aprūpintas puikia įranga, o jame dirba auksarankiai specialistai, pagal brėžinius galintys pagaminti pačius sudėtingiausius gaminius.

Kadangi Druskininkai apsupti įvairių vandens telkinių, „Paslaugų ūkiui“ tenka dar viena ypatinga pareiga – nušienauti vandens telkiniuose esančią augaliją, o tam reikalinga speciali įranga.

Kadangi tokios įrangos Lietuvoje nėra, „Paslaugų ūkio“ staliai ir čia parodė savo sugebėjimus – pagamino pontoninį plaustą, kurio plotas – 5 kvadratiniai metrai. Šiuo plaustu įmonės darbininkai gali pasiekti bet kurią vandens telkinio vietą ir trimeriais nupjauti švendres.

Atlieka ir kitus darbus

„Paslaugų ūkio“ darbuotojai, tvarkydami miesto aplinką ir išveždami nuvirtusius ar nupuvusius medžius, kasmet paruošia apie 600 kubinių metrų malkų. Mediena supjaustoma, specialiu aparatu suskaldoma ir rudenį išvežama socialiai remtinoms Druskininkų šeimoms.

„Paslaugų ūkis“ kol kas rūpinasi ir savivaldybės ugniagesių gelbėtojų komanda. Nuperka jiems būtinas medžiagas, užtikrina darbo drausmę. Ugniagesiai kartu su kolegomis važiuoja į gaisrus, šalina gamtos stichijos padarinius.

„Gera būti vadovu, kai gera komanda, kai visi žino, kad reikia padaryti tai, ką reikia. Jie myli savo miestą ir stengiasi dirbti taip, kad miestas atrodytų idealiai“, – sakė N. Tunkūnas.

Birutė Jonušauskienė, buvusi ilgametė „Paslaugų ūkio“ direktorė: „Apie Nerijų galiu pasakyti tik gerus žodžius. Jis devynerius metus dirbo mano pavaduotoju, dirbome ranka rankon, Nerijus viską žino, puikiai išmano darbą, yra pareigingas ir atsakingas. Esu rami, palikusi ūkį gerose rankose. Viską darėme kartu, nieko nuo jo neslėpiau, ką žinojau, perdaviau jam. Jei jis dirbs ta pačia linkme, kaip dirbome tuos devynerius metus, tai būsiu užtikrintai rami dėl įstaigos veiklos ir dėl miesto tvarkos“.

Laimutis Genys