ROTARY klubas „Sūrutis“ Druskininkų miesto gyvenime žada įminti gilų pėdsaką

Kaip sakė naujojo ROTARY klubo „Sūrutis“ prezidentas Albertas Katilovskis, mintis sukurti dar vieną ROTARY klubą Druskininkuose gimė labai paprastai. Vienas iš ROTARY judėjimo tikslų yra įtraukti kuo daugiau neabejingų ir iniciatyvių žmonių – ROTARY judėjime nėra apribojimų klubams mieste įsteigti: „Kiek tik tu suburi rotariečių, norinčių užsiimti tokia veikla, tiek ir klubų gali būti. Pavyzdžiui, Vilniuje, Kaune yra šeši, septyni klubai, kituose miestuose – irgi po keletą klubų“, – sakė A. Katilovskis, su kuriuo kalbėjomės apie naujojo klubo „Sūrutis“ veiklą ir perspektyvas.

Naujai susibūrę žmonės į klubą „Sūrutis“ pakvietė visus – ir vyrus, ir moteris, ir jaunimą – neapsiribojame nei lyties, nei amžiaus suvaržymais / Klubo „Sūrutis“ archyvo nuotrauka

– Kodėl atsirado antrasis klubas mūsų mieste?

– Priežastis labai paprasta – pagal jau 10 metų galiojančią tarptautinę ROTARY klubų taisyklę, nebesteigiame vienalyčių klubų. Ankstesnė tvarka galioja tik anksčiau užsiregistruotiems klubams. Dabar besikuriančiuose klubuose, jeigu jų nariai būtų vien tik vyrai ar vien tik moterys, tokia savotiška lyčių diskriminacija yra nepageidautina. Kadangi mūsų mieste veikė vienas vyrų ROTARY ir vienas moterų LIONS klubai, tai nereikėjo daug pastangų suprasti, jog reikia dar vieno – bendro, mišraus klubo. Naujai susibūrę žmonės pakvietė į klubą visus – ir vyrus, ir moteris, ir jaunimą – neapsiribojame nei lyties, nei amžiaus suvaržymais.

– Ar tiesa, kad klubas negali būti daug vienos profesijos atstovų?

– Išlieka principas, kad klubas nėra vienos veiklos, profesijos žmonių sambūris. Stengiamės pritraukti kuo įvairesnių profesijų ir net požiūrių žmones. Manau, kad tuomet klubas tampa patrauklus ir įdomus. Žmonės dažnai klaidingai galvoja, jog rotariečiai vykdo tik socialinę veiklą. Taip, ir vietos, ir tarptautiniu lygmeniu socialiniai ir labdaros projektai išlieka svarbia veiklos kryptimi, tačiau kitas, ne mažiau svarbus tikslas – sukurti klubo bendruomenę, kuri padėtų jos nariams tobulėti, plėsti žinias, domėtis ne tik miesto, kitų šalių, bet ir supančio pasaulio naujovėmis.

Kaip pavyzdį galėčiau paminėti gražų bendradarbiavimą su Lenkijos ROTARY klubais. Dažnai aplankome juos, domimės, ką jie turi įdomaus, kokius projektus įgyvendina, ką sukuria savo bendruomenėje. Pavyzdžiui, Gyžicko ROTARY klubas turi tradicinę jaunimo buriavimo stovyklą, sukviečiančią atstovus iš 20-ies šalių. Šiemet ir mes prisijungiame prie šio projekto – siunčiame ten mūsų jaunimą. Visą savaitę jie ten buriuos po vaizdingus Mozūrų krašto ežerus. Projektą globoja ROTARY fondas, jis finansuoja didesnę dalį projekto išlaidų.

– Klubas „Sūrutis“ dar tik žengia pirmuosius žingsnius, bet gal jau turite kuo galite pasidžiaugti?

– Stengiamės suburti aktyvų bendruomenės branduolį, kuris galėtų praturtinti ir savo veiklą, ir kažką įdomaus nuveikti mūsų miestui. Galime pasidžiaugti jau suorganizuotu tarptautiniu Petankės turnyru, kuriame dalyvavo 10 komandų iš Alytaus, Panevėžio, Vilniaus Šv. Kristoforo ROTARY klubo, Balstogės, Gyžicko ROTARY klubų, taip pat – Vilnius International Club (iš užsienio į Lietuvą sugrįžusių žmonių) ekipa.

Varžybų prizinis fondas – lėšos, skirtos klubams vykdyti projektinę veiklą. 1-ąją vietą laimėjo Alytaus ROTARY klubas (prizas 1000 Eur), 2-oji vieta atiteko Druskininkų ROTARY klubui „Sūrutis“ (prizas 500 Eur), o 3-ąją vietą užėmė Panevėžio ROTARY klubas (prizas 300 Eur).

Renginys pavyko, visiems paliko gerą įspūdį, todėl planuojame tęsti tradiciją ir padaryti jį kasmečiu. Panaudojome ir puikią mūsų miesto infrastruktūrą. Pernai, kai čia buvo surengtos Pasaulio lietuvių žaidynės, mieste buvo sukurta puiki aikštynų, inventoriaus bazė – įrengti puikūs petankės laukai prie „Etno dvaro“ ir K. Dineikos parke, tad nuodėmė būtų tuo nepasinaudoti. Atvykę petankės varžybų teisėjai iš Kauno pastebėjo, kad mūsų petankės laukai šiandien – vieni iš geriausių Lietuvoje.

– Kodėl klubas pavadintas „Sūručio“ vardu?

– Klubo kūrimo procedūra numato, kad turi būti klubo krikštatėvis. Juo tampa seniau veikiantis klubas, suteikiantis galimybę palaipsniui „įsivažiuoti“ ir tapti visaverčiu klubu. Savarankiškas klubas turi vienyti ne mažiau kaip 20 klubo narių. Tarpinė stotelė – taip vadinamas „satelitinis klubas“, jis yra veikiantis, inauguruotas ir užregistruotas registre Šveicarijoje. Šiandien mūsų klube yra 10 narių. Neskubėdami kuriame savo bendruomenę, siekiame užtikrinti bendruomenės interesų įvairiapusiškumą, susidomėjimą ir naudą. Mūsų klubo krikštatėvis – vienas pažangiausių ROTARY klubų Lietuvoje – Vilniaus Švento Kristoforo ROTARY klubas, vienijantis 47 narius. Vilniaus „Pacų“ viešbutyje susirenkantis labai įdomus, inovatyvus klubas vienija įvairių sričių ir profesijų atstovus. Jau pusę metų esu to klubo narys, stebiu, kaip veikia darbingiausio 40-55 metų amžiaus – pakankamai subrendusių socialinei veiklai ir solidžiai veržlių versle – žmonių sąjunga.

Taigi, padedant Vilniaus Švento Kristoforo ROTARY klubui, mes užregistravome savo satelitinį klubą „Sūrutis“. Pavadinimas atsirado labai natūraliai, nes nemažai klubo narių prisidėjo prie „Sūručio“ skulptūros Druskininkuose pastatymo – visi jie palaikė šią mintį, taigi ir mūsų klubo logotipą papuošė „Sūručio“ skulptūra.

– Kokius ateities planus kuriate?

– Turime daug minčių, daug projektų. Na, pavyzdžiui, gavome pakvietimą į kasmetį, spalio mėnesį vyksiantį labai įdomų Suomijos apygardos ROTARY renginį. Jie Helsinkio įlankoje organizuoja varžybas senoviniais skandinaviškais laivais. Panašų renginį kažkada organizuodavo Gdanske. Tiesa, ten varžybos labiau priminė 18 narių baidarių plaukimą, o čia platesnius laivus ilgesniais irklais irkluoja 10-ies narių įgula. Kalbamės su kitais klubais, jeigu subursime 10-ies irkluotojų komandą, bandysime nuvykti į Suomiją ir atstovauti Lietuvai.

Aišku, mus labai domina socialinė veikla. Vasara – atostogų metas, todėl svarbesnius darbus svarstysime rudenį. Neabejoju, kad ROTARY klubas „Sūrutis“ įneš savo indėlį į Druskininkų miesto gyvenimą.

Kviečiame prisijungti visus aktyvius ir ROTARY veikla besidominčius žmonės. Mūsų klubo nariai paprastai renkasi „Etno dvaro“ restorane – M.K. Čiurlionio g. 55., kas antrą trečiadienį, 18.00 val. Mūsų veiklą galima stebėti ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Rotary klubas Sūrutis“, mums galima parašyti ir elektroniniu paštu – rksurutis@rotary.lt.

Šiandien Lietuvoje gyvuoja 60 ROTARY klubų, o daugiau informacijos apie šią veiklą galima rasti interneto svetainėje www.rotary.lt

Užsakymo Nr. MDR-412-01