Kaip pasirinkti kokybišką ir gerą išmanųjį laikrodį?

Šiomis dienomis, išmanieji laikrodžiai yra itin populiarūs. Dalis teigtų, kad savo populiarumu jie pralenkė ir standartinius, rankinius laikrodžius. Išmanūs laikrodžiai, kaip ir nurodo jų pavadinimas, pasižymi išmaniomis ypatybėmis ir funkcijomis, todėl, rodo ne tik laiką. Beveik visi modeliai turi skaitmeninius ekranus, geba rodyti ne tik laiką, bet ir įvairius sveikatos duomenis, yra sujungiami su išmaniuoju telefonu. Patys moderniausi modeliai leidžia ne tik skaityti pranešimus, gautus iš išmanaus telefono, bet ir atsiliepti į skambučius bei atlikti daugybę kitų funkcijų. Nors ir yra gana brangūs, savo teikiamomis funkcijomis ir ypatybėmis jie vilioja daugumą žmonių. Na, o ir įvairių gamintojų, modelių pasirinkimas yra be galo platus. Dėl šios priežasties, pasirinkti tinkamą, kokybišką ir gerą gali būti ne taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šiame straipsnyje pateiksime kelis naudingus patarimus, kurie turėtų palengvinti išmanaus laikrodžio pasirinkimą. 

Operacinė sistema ir suderinamumas su telefonu 

Pirmasis aspektas, į kurį labai svarbu yra atsižvelgti renkantis išmanųjį laikrodį yra operacinė sistema ir suderinamumas su išmaniuoju telefonu. Kadangi, išmanusis laikrodis yra sukurtas tam, kad veiktų kartu su išmaniuoju telefonu, suderinamumas yra be galo svarbus. Iš esmės, pagal operacines sistemas, kurias naudoja, išmaniuosius laikrodžius galime skirstyti į Android arba iOS. Svarbu paminėti, kad Apple gamintojo išmanieji laikrodžiai veiks tik su Apple iPhone telefonais. Tuo tarpu, Android operacinę sistemą palaikantys laikrodžiai, pavyzdžiui, Garmin laikrodžiai, veiks su visais Android operacinę sistemą palaikančiais telefonais. Taip pat, galima rasti modelių, kurie gali būti prijungiami ir prie iPhone telefonų. Renkantis į tai labai svarbu atsižvelgti, kadangi, pasirinkus netinkamai laikrodžiu gali ir nepavykti naudotis. 

Ekranas: OLED ar LCD?

Dauguma išmaniųjų laikrodžių naudoja spalvotus LCD arba AMOLED ekranus, kurie leidžia žiūrėti nuotraukas, programėles ir kitą turinį ryškesnėmis spalvomis. Tokio tipo ekranai yra ryškesni, tačiau, naudoja ir daugiau baterijos energijos. Žinoma, pigiausi modeliai, įvairios išmaniosios apyrankės, neretai, naudoja nespalvotus, juodai baltus ekranus, o tokių įrenginių veikimo trukmė – ilga. Brangesni modeliai naudoja ne LCD,  bet OLED ekranus, kurie pasižymi plonesniu dizainu. Būtent Samsung gamintojo išmanieji laikrodžiai buvo pirmieji, kurie naudojo OLED ekranų technologiją, kad pagamintų itin plonus laikrodžius. Verta pasvarstyti, ar norisi plono, bet brangaus, ar ryškaus, bet naudojančio daug energijos, ekrano.

Funkcijos ir ypatybės

Išmanieji laikrodžiai yra populiarūs dėl savo teikiamų funkcijų bei ypatybių. Itin plačiai juos žmonės naudoja dėl įvairių sportinių, sveikatos rodmenų. Dauguma modelių, standartiškai, turi žingsniamatį, kuris padeda skaičiuoti nueitus žingsnius. Dalis modelių taip pat leidžia matuoti širdies ritmą, pulsą, treniruotės metu sudegintas kalorijas. Naudingi tokie laikrodžiai ir mėgstantiems dviračių sportą, bėgiojimą, kadangi, dalis modelių geba išmatuoti įveiktą distanciją, tempą, greitį. Tačiau, GPS naudojimas lemia ir greičiau išsikraunančią bateriją. Galima rasti ir modelių, kurie geba išmatuoti deguonies kiekį kraujyje, atpažįsta, kada žmogus užmiega. Kadangi, išmanieji laikrodžiai yra sujungiami, suporuojami su išmaniuoju telefonu, dalis modelių suteikia ir skambinimo funkciją. Moderniausi ir, dažniausiai, brangiausi modeliai leidžia skambinti iš išmanaus laikrodžio, kadangi, turi eSIM. Ši funkcija yra praktiška tuo, kad atsiliepti į skambučius pavyks net telefoną palikus namie. Žinoma, beveik visi išmaniųjų laikrodžių modeliai leidžia ekrane matyti gautus pranešimus. Taip pat, naujausi išmanieji laikrodžiai leidžia atsiskaityti už pirkimus, bekontakčiu būdu. Taip yra todėl, kad šie laikrodžiai turi integruotą NFC.

Baterija ir krovimas 

Dauguma išmaniųjų laikrodžių, kurie turi spalvotus ekranus veikia maždaug 2 dienas, jei baterija yra pilnai įkrauta. Tuo tarpu, išmanieji laikrodžiai, kurie turi valdymą balsu neveikia nei tiek laiko. Tad, galima daryti išvadą, kad kuo daugiau funkcijų ir išmanių ypatybių turės išmanusis laikrodis, tuo dažniau reikės jį krauti. Įkraunami jie yra su specialiai skirtu laidu arba Apple laikrodžių atveju, su specialia krovimo stotele. Tuo tarpu, išmaniosios apyrankės, kurios yra tarsi mažesnė ir ne tokia išmani išmaniųjų laikrodžių versija veikia kur kas ilgiau, gali tarnauti savaitėmis. Puikus to pavyzdys, įvairios Xiaomi apyrankės, kurių platų pasirinkimą, kaip ir kitus šio gamintojo prietaisus galite rasti varle.lt: https://www.varle.lt/mi-shop/

Varle.lt svetainėje rasite itin platų ir įvairų išmaniųjų laikrodžių pasirinkimą, už draugišką kainą. Užsukite ir išsirinkite sau tinkamiausią!