Kaip išsirinkti tinkamą variklį valčiai?

Kiekvieną kartą pasibaigus vasaros sezonui visi vandens pramogų mėgėjai, žvejai ir kiti plaukiojimo valtimis entuziastai iki pavasario atsisveikina su savo priemone. O pavasariui atėjus imasi jų apžiūros bei ruošiasi naujam sezonui. Ne paslaptis, jog neretai tenka pasirūpinti nauju valties varikliu.

Valčių variklių tipai

Kiekviena medinė ar pripučiama irklinė valtis gali labai greitai tapti motorine. Tam tereikia įsigyti valties variklį ir jis pakels jūsų pramogas visai į kitą lygį. Valčių varikliai gali būti elektriniai arba benzininiai, su skirtinga galia ir kitomis techninėmis savybėmis. Varikliai gali būti dviejų, keturių ciklų, elektriniai veikia traukos akumuliatoriaus pagalba, benzininiai – benzinu.

Dar kitaip jie vadinami užbortiniais varikliais, priklausomai nuo techninių savybių, juos galima nesudėtingai komplektuoti su bet kuria valtimi, kateriu ar net jachta. Labai dažnai komplektuojami prie pripučiamos valties.

Kokį variklį rinktis?

Kaip jau minėjome, valties variklį reikėtų rinktis atsižvelgiant į valties dydį bei jos tipą. Šiuo atveju labai svarbu įvertinti ir poreikius, kuriems ketinate naudoti savo valtį, kadangi nuo to taip pat priklausys, kurį variklio tipą ir galingumą rinktis.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad elektriniai varikliai yra ne tokie galingi, kaip benzininiai, todėl juos rinktis reikėtų ramesniam pasiplaukiojimui ar tikslui pasiekti. Tačiau aktyvesnei veiklai, sportui, veiklose, kuriose reikalingas didesnis greitis, vertėtų rinktis benzininį valties variklį. Pastarųjų variklių dar vienas iš pranašumų toks, kad jiems, priešingai nei elektriniams, nereikalingas akumuliatorius, o jų eksploatavimas yra vienodai saugus.

Elektrinius variklius mieliau renkasi žvejai dėl labai paprastų priežasčių. Jie kelia ne tokį didelį triukšmą, kaip benzininiai, o variklis gali būti panaudojamas kaip inkaras, siekiant valtį išlaikyti vienoje vietoje. Be to, šie varikliai yra draugiški aplinkai, pasižymi žemesne kaina ir yra kompaktiški. Tačiau turi ir tam tikrų trūkumų – paprastai netinka didelėms valtims, vieno įkrovimo pakanka ribotam laikui, jų veikimo efektyvumas krenta esant žemesnei temperatūrai.

Varikliai gali būti valdomi skirtingai – specialia rankena, kuria galite keisti tiek kryptį, tiek ir greitį, taip pat galite rinktis greičio valdymą kojos pedalu.