M. K. Čiurlionis tęsia vasaros kelionę per Druskininkus į mūsų širdis

Kaip Druskininkai neįsivaizduojami be iš Lietuvos ir užsienio atvykstančių lankytojų, taip kurorto vasara neįmanoma be tradicinio festivalio „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“.

Praėjusį šeštadienį surengtas jau devynioliktojo festivalio atidarymas.

Gėlės – M. K. Čiurlioniui

Prieš koncertą Druskininkų bendruomenė ir kurorto svečiai susirinko prie M. K. Čiurlionio paminklo.

Ten, subtiliai muzikuojant M. K. Čiurlionio meno mokyklos jaunajam pianistui, daugelio konkursų laureatui Augustui Navickui, buvo padėtos gėlės prie Lietuvos genijaus paminklo.

Šiai progai originalią puokštę sukūrė druskininkietė floristė Dovilė Ciūnienė, puikiai savo floristiniame kūrinyje atspindėjusi Druskininkų kodą ir M. K. Čiurlionio dvasią.

Praėjusį šeštadienį surengtas jau devynioliktojo festivalio „Druskininkų vasara su M.K. Čiurlioniu“ atidarymas/DKC archyvo nuotraukos

2021-aisiais tradicinio tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ sumanytojas ir ilgametis rengėjas Lietuvos muzikų rėmimo fondas festivalio organizavimą perdavė į Druskininkų rankas.

Kultūros centro direktorė Rimutė Viniarskaitė pripažino, kad organizuoti tokias garbingas tradicijas turintį renginį yra didelė atsakomybė ir tikras iššūkis. Ji pažadėjo, jog festivalis bus įdomus, spalvingas ir pakvietė visus aktyviai dalyvauti jo koncertuose ir kituose renginiuose: „Druskininkai suteikė kūrybinius sparnus M. K. Čiurlioniui, tad daug dėmesio festivalio metu bus skiriama vaikų ir jaunimo kūrybiškumui skatinti. M. K. Čiurlionis buvo smalsus ir lenkiantis nusistovėjusius standartus, drąsiai išbandydavo naujoves, todėl festivalyje bus įvairių kūrybinių eksperimentų.“

Padėka – Liucijai Stulgienei

Po iškilmingos gėlių padėjimo ceremonijos druskininkiečiai ir kurorto svečiai gausiai susirinko į Druskininkų bažnyčioje surengtą pirmąjį festivalio koncertą, kuriame koncertavo Čiurlionio kvartetas ir baritonas Andrius Apšega.

Prieš koncertą sveikinimo žodį taręs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pasidžiaugė tradiciniu renginiu, sakydamas, jog šis festivalis neabejotinai yra vienas iš stipriausių Druskininkų kultūrinių renginių, ne vieną dešimtmetį žavintis savo išskirtine profesionalia programa, rafinuotumu ir elegancija.

„Druskininkai – šimtamečių kultūros tradicijų ir naujų meno vėjų miestas.

Todėl, perėmę festivalio organizavimą iš Lietuvos muzikų rėmimo fondo, stengėmės papildyti ir plėsti festivalį, kad jis apimtų kuo įvairesnių meno sričių, įtrauktų kuo daugiau kūrėjų. Savaitgalį prasidėjęs jau XIX-as Tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ pasiūlys labai turtingą ir turiningą programą, sukurs nuostabią, tris mėnesius trunkančią kultūros šventę, – sakė L. Urmanavičius. – Tikiuosi, kad žiūrovai, buvę organizatoriai teigiamai įvertins pokyčius.“

Jis padėkojo ilgametei šio festivalio organizatorei Liucijai Stulgienei už aštuoniolika metų Druskininkuose kurtą ypatingą muzikinę šventę, įteikė jai gėlių puokštę.

L. Stulgienė pasidžiaugė, kad festivalis bus ir toliau tęsiamas bei išreiškė įsitikinimą, jog naujasis jo organizatorius – Druskininkų kultūros centras – puikiai susidoros su kylančiais iššūkiais: „Smagu, kad nuolat daugėja festivalio žiūrovų, Kultūros centras, norėdamas į koncertus sutalpinti visus norinčiuosius, net kėdžių papildomai nupirko.“

Ji padėkojo Druskininkų savivaldybei už geranorišką ir nuolatinę pagalbą, rengiant festivalius, Druskininkų bažnyčios klebonui Vaidui Vaišvilui – už koncertams suteiktą sakralią  bažnyčios erdvę.

Klebonas V. Vaišvilas visus patikino, kad festivalio organizavimą perėmęs Druskininkų kultūros centras su šia užduotimi puikiai susidoros: „Tikiu, kad Kultūros centro direktorei R. Viniarskaitei su jos komanda puikiai pavyks įgyvendinti visus, su festivaliu susijusius sumanymus, o mes džiaugsimės, kad žmonės, ateidami į koncertus bažnyčioje, galės keliauti dvasinių vertybių paieškos keliu.“

Kultūros centro direktorė R. Viniarskaitė pakvietė visus aktyviai dalyvauti festivalio renginiuose/Laimučio Genio nuotrauka

Džiaugėsi gyvu kontaktu su žiūrovu

Čiurlionio kvarteto 1-asis smuikas Jonas Tankevičius sakė, kad, kiekvieną kartą groti M.K. Čiurlionio mieste yra didelė garbė ir atsakomybė: „Mes džiaugiamės, kad dabar, po karantino apribojimų, vėl galime gyvai susitikti su publika, o Druskininkų publika tikrai išsprususi ir atidi.“

Čiurlionio kvarteto ir solisto A. Apšegos koncerto klausėsi gausus klausytojų būrys, pilna Druskininkų bažnyčia, visi – laikydamiesi saugaus atstumo reikalavimų.

Koncerto pabaigoje skambėjusią J. Naujalio „Lietuva brangi“ publika išklausė stovėdama.

Festivalio metu laukia ne tik koncertai. Bus demonstruojami filmai apie menininkų gyvenimą, vyks paskaitos, ekspedicijos. Planuojama, kad renginiuose dalyvaus per 200 Lietuvos ir užsienio šalių muzikos atlikėjų, menininkų, muzikologų, dailėtyrininkų, o koncertuose, paroduose, susitikimuose ir kituose renginiuose apsilankys per 5000 druskininkiečių ir kurorto svečių.

Parengė Laimutis Genys