Savo profesinį kelią rado Druskininkuose

Šiemet 50 veiklos metų švenčiadidžiausia Baltijos šalyse „Eglės sanatorija“. Ta proga pakalbinome nesenai savo, kaip masažisto, kelią Druskininkuose pradėjusį masažuotoją Deivydą Rusaką. Jis papasakojo apie visai netikėta linkme pasisukusį karjeros vingį ir paneigė nuomonę, kad savo ateities darbą būtinai reikia pasirinkti, dar besimokant mokykloje.

D. Rusakas masažuotojo kelią pradėjo Druskininkuose veikiančioje „Eglės sanatorijoje“ / „Eglės sanatorijos“ archyvo nuotrauka

– Deivydai, kiek mažiau nei metus laiko dirbi masažuotoju. Kaip pasirinkai šią profesiją?

– Man pačiam sunku patikėti, kad, būnant 27-erių metų, kai, rodos, jau visi aplink žino savąjį kelią, tu gali imti ir taip paprastai pakreipti savo gyvenimą kita linkme. Vieną dieną pagalvojau, kad visai norėčiau būti masažuotoju ir ėmiau ieškoti informacijos, kur galėčiau to išmokti. Pasirodo, masažuotojo profesijos mokoma čia pat – Druskininkuose veikiančiame Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filiale. Užpildžiau reikiamus dokumentus ir nuo 2020 m. rugsėjo tapau studentu.

Prieš kelerius metus nė nebūčiau pagalvojęs, kad vieną dieną tapsiu masažuotoju, prisiliesiu prie medicinos srities, mokysiuosi žmogaus anatomijos ir kitų subtilybių, kurios man visada atrodė sunkiai įkandamos. Bet, pasirodo, mokytis niekada nevėlu, kaip ir ieškoti savo kelio – srities, kurioje jaustumeisi esąs savose „rogėse“.

– Na, ir kaip Tavosios „rogės“? Ar esi patenkintas pasirinktais mokslais ir masažuotojo darbu?

– Taip, mokslais esu labai patenkintas. Jie trunka 2 metus, tačiau jau po vienerių metų esi kvalifikuotas ir gali įsidarbinti. Būtent tai, vėl visai netikėtai, aš ir padariau, kai „Eglės sanatorijoje“ dirbanti mano pusseserė pasiūlė man kandidatuoti į laisvą masažuotojo poziciją. Juk praktika – geriausia mokytoja! Džiaugiuosi, kad jau po metų galėjau savo šviežiai įgytas žinias pritaikyti sanatorijoje.

O, kalbant apie mokslus Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filiale, džiaugiuosi, kad ten turėjau galimybę semtis žinių iš puikių dėstytojų, esu jiems labai dėkingas. Studijos tikrai nėra lengvos, nes mokslas apie žmogaus kūną, jame vykstančius procesus ir masažo galią – sudėtingas. Bet labai įdomus! Tiesa, masažo srityje tendencijos kinta kasmet, žmogaus kūnas nuolat tyrinėjamas, todėl, laikui bėgant, tiesiog privalai tobulėti, atnaujinti ir gilinti savo žinias. Tą ateityje planuoju daryti ir aš.

– Kaip manai, kuo svarbi yra masažuotojo profesija? Kas tau kelia didžiausią pasitenkinimą?

– Mano dėstytojas sakydavo, kad mes, masažuotojai, tiesiogiai negydome negalavimų sukeltų skausmų, bet padedame apmalšinti uždegiminius procesus. Organizmas pats save gydo, o mūsų darbas padėti ir nukreipti jį teisinga linkme. Tiesa, vien masažu skausmo ar įtampos nepašalinsi, žmogus turi reguliariai mankštintis, atlikti kitas svarbias procedūras. Štai kodėl „Eglės sanatorijoje“ mokome, kad visos čia skiriamos procedūros yra susijusios tarpusavyje: masažuodami, atpalaiduojame įsitempusius raumenis, kineziterapijos procedūroje juos stipriname, relaksacijoje atpalaiduojame pavargusį protą ir įjungiame sveikimo mechanizmus.

Dirbdamas masažuotoju, sutinku įvairiausių žmonių: vieni – tylūs ir ramūs, nelinkę kalbėti, o kiti atsiveria ir papasakoja kone pusę savo gyvenimo istorijos (juokiasi). Bet maloniausia, kai po masažo klientas išeina su šypsena veide, padėkoja ir vėl nori sugrįžti. Su ta mintimi, kad galiu padėti žmonėms, aš ir dirbu, o dėkingumo kupinas žvilgsnis – maloniausia darbo dalis.

– Kokias bendras tendencijas, susijusias su žmonių sveikata, pastebėjai, masažuodamas žmones?

– Nemeluosiu – bendra žmonių stuburų būklė yra prasta. Ar jaunas, ar vyresnis – raumenys įsitempę nuo sėdėjimo ir mažo fizinio aktyvumo. Žinoma, prie to gerokai prisidėjo pandemija ir pakitęs gyvenimo būdas. Kai žmogus ateina į masažą, aš iš pirmo žvilgsnio, 95 proc. tikslumu galiu pasakyti, ar žmogus dirba sėdimą darbą, ar ne. Mano mokytojai sako, kad masažuoti žmogų galima nors ir kasdien, bet, jeigu jis neinvestuos savo laiko mankštai ir sėdės susikūprinęs, masažas jo neišgelbės. Todėl man patinka, kad sanatorija yra ta vieta, kurioje galima paskatinti ir motyvuoti žmogų žengti pirmąjį žingsnį sveikesnio ir aktyvesnio gyvenimo link.

– O kaip vertini „Eglės sanatoriją“, kaip darbo vietą?

– Būdavo, aplinkiniai manęs klausia, kaip man čia sekasi, nes yra girdėję, kad sanatorijoje dirbti sunku. Aš iš pradžių irgi atėjau su tokia nuostata, bet dabar suprantu, kad čia viso labo tik įpročio klausimas. Juk niekur pirmaisiais mėnesiais dirbti nėra lengva. Iš pradžių būna daug informacijos, viskas nauja – ir darbas, ir vieta, kolegos, ir įvairiausios tvarkos. Bet ilgainiui susikuri savo komforto zoną, ir visa darbo rutina tau tampa įprasta, tada supranti, kad nieko čia nėra sunkaus. Baigęs mokslus, planuoju „Eglės sanatorijoje“ įsidarbinti pilnu etatu.

Man patinka, kad čia viskas labai gerai suorganizuota. Darbuotojas turi puikias sąlygas, nėra neaiškumų, laiku ir net keliais kanalais gauni tau aktualią informaciją. Visa sanatorija veikia kaip šveicariškas laikrodis – ir darbuotojas, ir klientas gali būti ramus. Sanatorijoje viskas jau suplanuota už jus (juokiasi).

Man iš tiesų nėra tekę girdėti, kad pati įmonė taip skatintų įvairias papildomas veiklas, stengtųsi burti savo bendruomenę – čia realizuojami įvairūs mažesni ar didesni projektai, darbuotojai skatinami pagirti savo kolegas, jiems padėkoti, bendrauti su kitais padaliniais, pietauti drauge. Ne veltui viena iš įmonės vertybių yra kolegiškumas. Tai iš tiesų jaučiasi, o gera atmosfera irgi daro savo – nejauti įtampos darbe, visi bendrauja neužrietę nosies, draugiški ir vadovai. Jei reikia, pamoko ir pataria. Vis dėl to mano darbinė patirtis dar neilga, todėl smagu, kad pati įmonė ir čia ilgiau dirbantys žmonės tave augina.

– Kokį patarimą gali duoti žmonėms, skaitantiems Tavo interviu?

– Vaikščiokite į masažus, atpalaiduokite įsitempusius raumenis, o tada užsiimkite bet kokia jums patinkančia fizine veikla. Ir negalvokite, kad, jeigu esate jaunas, šis patarimas jums negalioja. Galioja dar ir kaip! O jei jaučiate, kad masažuotojo profesija ir jums arti širdies, – eikite mokytis!

Norite mokytis? Stojimai į Profesinio mokymo centrą „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialą, kuriame galite mokytis masažuotojo profesijos Druskininkuose, prasidėjo nuo birželio 1 d. ir tęsis iki rugpjūčio 23 d. Stojimai vyksta, pildant prašymą profesinis.lamabpo.lt

Norite tapti „Eglės sanatorijos“ bendruomenės dalimi? Susisiekite telefonu
+370 688 72 345 arba siųskite CV
el. p. karjera@sanatorija.lt