Druskininkų moksleiviai turėjo unikalią progą pabendrauti su Japonijos ambasadoriumi
Sakurų žiedlapiais nubarstytu taku įsišėlstanti gegužė atneša daug švenčių, o gegužės 5-oji buvo ypatinga diena dviem miesto mokykloms.
Tądien „Atgimimo“ mokyklos bendruomenė šventė Tango no Sekku (liet. Vaikų diena). Šventės kulminacija tapo Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje Tetsu Ozaki vizitas. Kartu lankėsi ir ponia Harumi Ozaki, 2-oji sekretorė Yurika Kakami ir kultūros skyriaus darbuotoja Milda Krasko. Šventėje taip pat dalyvavo mainų studentai iš Japonijos ir Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown.
Druskininkų „Ryto“ gimnazijos ir „Atgimimo“ moksleiviai dalyvavo susitikimuose su Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje T. Ozaki / Asmeninio archyvo nuotraukos
Mokytojos Valės Šmitienės merginų atliktas japoniškas šokis, Arijaus Balčiaus (mokyt. Ronata Balkaitienė) japoniškai sudainuota daina, Jorūnės Katauskaitės organizuota „Kahoot“ viktorina apie japonų kalbą, gimnazistų Dainiaus Miliaus ir Augusto Jasiūno pranešimas „Anime ir rytų kovos menų sintezė“, japonų studentų pristatymas apie šventės tradicijas ir, be abejonės, mokytojos Jūratės Kygienės sukurtos nuostabios šios dienos simbolinių gėlių – irisų – dekoracijos visus panardino į japonišką atmosferą. Ambasadorius savo sveikinimo kalboje palinkėjo visiems ąžuolo stiprybės. Jis akcentavo gražią sąsają tarp japoniškos tradicijos vaikų dienos proga valgyti saldumynus, susuktus į ąžuolo lapus, ir lietuviško tikėjimo ypatingomis ąžuolo galiomis. Oficialia dalimi šventė nesibaigė – antroji dalis buvo ne mažiau smagi. Studentai suorganizavo kūrybines dirbtuvėles – mokė kaligrafijos meno, lankstė origami ir supažindino su nauja įdomia pramoga – ayatori (iš siūlų manipuliuojant įvairiomis pirštų kombinacijomis kuriamos konstrukcijos).
Įsimintina ši diena tapo ir „Ryto“ gimnazijos bendruomenei. Pirmą kartą jos istorijoje čia lankėsi Japonijos ambasados delegacija. Garbingų svečių sutikimo proga nuskambėjo mokytojos Ronatos ansamblio japoniškai atlikta daina „Hana wa saku“ (liet. „Gėlės vėl žydės“). Ypatinga dainos žinutė –
kad ir kas benutiktų, gyvenimas tęsiasi ir žydi gėlės – jautriai nuskambėjo nūdienos įvykių kontekste. Gimnazistai skaitė haiku (japonų poezijos žanras), kuriuos 1-3 klasių moksleiviai sukūrė japonų savaitės „Wa“ proga per lietuvių kalbos pamokas. Iliustracijos pagal haiku papuošė fojė erdvę ir vizualiai įkūnijo poezijos žinutes. Jaudinantis ir šiltas susitikimas prie arbatos puodelio organizuotas su japonų klubo atstovais ir jo vadove Rovena Kvaraciejūte. Ambasadorius pasidžiaugė, kad jaunieji Japonijos gerbėjai sveikinosi ir prisistatė jo gimtąja kalba, pasiteiravo, kaip jiems sekasi mokytis nelengvos japonų kalbos. Gimnazistai domėjosi garbaus svečio karjera, laisvalaikiu, nuomone apie Lietuvą ir net sulaukė asmeninio kvietimo atvykti pas jį į svečius Japonijoje.
„Mano Druskininkai“ informacija