Prie pasaulinės akcijos „Dingusi raidė“, skatinančios neatlygintiną donorystę, prisijungė ir Grūto parkas

Uždengtos, išimtos ar užgesintos A, B ir O raidės įmonių logotipų pavadinimuose, ant pastatų ar informacinėse lentose – tai tik vienas iš būdų, kaip praėjusią savaitę daugelis Lietuvos įmonių, tarp jų ir muziejus „Grūto parkas“ prisijungė prie globalios iniciatyvos, skatinančios neatlygintiną donorystę.



Prie akcijos, skirtos paskatinti neatlygintiną donorystę, prisijungė ir muziejus „Grūto parkas“/ Miglės Krancevičiūtės nuotraukos

Šia akcija, susieta su kraujo grupes žyminčiomis raidėmis, siekiama parodyti, kas atsitiktų, jei jūsų „grupė“ dingtų iš kasdieninio gyvenimo. Taip pat tikimasi pritraukti naujų, pirmą kartą gyvenime apsisprendusių tapti kraujo donorais, žmonių, paskatinti juos suprasti donorystės reikšmę ir lengviau apsispręsti tapti neatlygintinais kraujo donorais. Akcijoje „Dingusi raidė“ („Missing Type“), rengiamoje nuo rugpjūčio 12 iki 21 dienos, Lietuva dalyvauja pirmą kartą. Nacionalinis kraujo centras (NKC), būdamas European Blood Alliance (EBA) nariu, buvo pakviestas dalyvauti šioje tarptautinėje kraujo donorystę skatinančioje kampanijoje, prie kurios pasiūlė prisijungti ne tik visuomenėje žinomus veikėjus-kraujo donorus, bičiulius ar savo šeimos narius, bet ir Lietuvoje veikiančias įmones, įstaigas, firmas bei kompanijas. NKC direktorės Joanos Bikulčienės teigimu, be tokių gyvybiškai svarbių, kraujo grupę žyminčių A, B, O raidžių kalba yra nevisavertė, kaip ir visuomenė be kraujo donorų: „Todėl dėkoju visoms įstaigoms, institucijoms, bendrovėms, pavieniams asmenims, žiniasklaidos priemonėms, palaikiusiems ir prisidėjusiems prie šios kampanijos.“
Prie pasaulinės akcijos Lietuvoje prisidėjo įvairios bendrovės ir įmonės, tarp jų ir AB Lietuvos paštas, „PayPost“, UAB Paysera LT, „Europos parkas“, TEO.LT, „Forum Cinemas“, „Coffee Inn“, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostai, DNB bankas, bankas „Swedbank“, kitos įmonės, organizacijos. Kaip sakė muziejaus „Grūto parkas“ steigėjas Viliumas Malinauskas, nors neatlygintina kraujo donorystė yra tai, apie ką daug aiškinti niekam nereikia,vis dėlto ją skatinančios viešosios akcijos yra svarbios kaip priminimas visuomenei ir kiekvienam iš mūsų apie tai, kas gali sugrąžinti žmogui sveikatą ar išgelbėti gyvybę: „Kad žmonės susimąstytų, kaip svarbu, kad, atsitikus bėdai patiems ar artimiesiems, nepritrūktų tinkamos kraujo grupės. Apie kraujo donorystę reikia kalbėti kuo plačiau, todėl prie šios akcijos prisijungėme ir mes“.

„Mano Druskininkai“
informacija