Tarptautinėje praktinėje konferencijoje „Padėkime tėvams padėti vaikams“ – bendraminčių susitikimas

Lapkričio 22-23 dienomis Druskininkų lopšelis-darželis „Žibutė“ kartu su VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktore, VDU ŠA docente Sigita Burvyte organizavo tarptautinę  mokslinę-praktinę konferenciją „Padėkime tėvams padėti vaikams“.

Pasveikinti konferencijos dalyvius atvyko Druskininkų savivaldybės vicemerė
Diana Brown, Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Naruckienė, Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Tuinylienė.

Renginio viešnios ir lektorės / Renginio organizatorių nuotrauka

VšĮ „Vaikų ugdymas“ įgyvendino Nordplus Adult „Help parents to help children“ (NPAD-2023/10427) ir kartu su Pozityvios tėvystės asociacija, Adaži Waldorf school АBVS ir DARI RADI KOŠI Ādažu pristatė projekto metu įgytas patirtis.

Pirmoji konferencijos diena buvo skirta praktikų, sukauptų patirčių pasidalijimui, o antroji diena – mokslinių tyrimų ir teorinių įžvalgų analizei. Tarptautinės konferencijos tikslas – prisidėti prie tėvų tėvystės įgūdžių stiprinimo ir prasmingos mokytojų bei tėvų partnerystės plėtros. Siekėme sutelkti bendraminčius – tėvelius, mokytojus, savivaldos atstovus ir tarptautinius partnerius iš Latvijos bei Italijos, pasidalinti gerosiomis darbo patirtimis, mokslinėmis įžvalgomis, kurti tvarią tėvų ir mokytojų partnerystę. Konferencijos metu tėveliai ir mokytojai pagilino žinias apie vaikų raidos imliuosius periodus, pozityvios tėvystės raišką, pasitikėjimu bei parama paremtą komunikaciją bei sustiprino pasitikėjimą savimi, ugdant harmoningą vaiko asmenybę.

Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ bendruomenė šiltai sutiko kiekvieną konferencijos dalyvį bei veiklų metu svečiams plačiai atvėrė savo grupių duris. Patirtimis nuotoliu dalijosi privataus darželio Nido Bolle Di Sapone vadovė ir mokytoja Marika Ferrara su kolegomis iš Italijos Ladispoli miestelio, esančio už 50 km nuo Romos.

Turėjome galimybę stebėti praktinio darbo su vaikais pavyzdžius ir supratome, kad Lietuvoje ir Italijoje kūrybingi mokytojai taiko tuos pačius metodus, nors ir gyvena skirtingose šalyse.

Konferencijoje dalyvavo viešnios iš Latvijos: Sanita Helmšteine ir Vida Freija (Adaži Waldorf school АBVS) bei Evita Kronberga ir Diana Taube (DARI RADI KOŠI Ādažu), kurios įsitraukė į veiklas ir mėgavosi naujomis patirtimis bei dalyvavo edukacinėje keramikos veikloje.

Antroji tarptautinės mokslinės-praktinės konferencijos „Padėkime tėvams padėti vaikams“ diena buvos skirta teorinėms įžvalgoms atskleisti. Siekėme suteikti galimybę „bendradarbiauti“ mokslui ir praktikai. Daug dėmesio buvo skiriama vaikų ugdymosi kontekstų kūrimui bei analizei. Ieškojome efektyvių būdų padėti vaikams atrasti savo pasaulio pažinimo kelius, prasmingai save realizuojant. Pranešėjai išryškino skirtingus pozityvios tėvystės stiprinimo aspektus bei svarbą vaiko gyvenime ir jo raidoje skirtingais amžiaus tarpsniais.

Doc. dr. Sergejus Neifachas, VU docentas, Vilniaus lopšelio-darželio „Jurginėlis“ direktorius atskleidė naują edukacinę prieigą, stiprinant darželio ir šeimos partnerystę – atvirą STEAM ugdymo prieigą.

LIUĮVA prezidentė, Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė Lina Bagdanavičienė akcentavo tėvų vaidmens ir kuriamo tarpusavio santykio su vaiku svarbą kūdikystėje ir ankstyvojoje vaikystėje. Ji pabrėžė, kokia svarbi yra pedagogų ir tėvų edukacinė bendrystė, partnerystė, paremta prasmingais lūkesčiais bei tarpusavio bendradarbiavimo galimybėmis.

„Efektyvi ir prasminga švietimo pagalba trišalėje dermėje: vaikas – ugdymo įstaiga – tėvai“

Lietuvos švietimo pagalbos asociacijos direktorė, LIUĮVA tarybos pirmininkė, Kauno lopšelio-darželio „Želmenėlis“ direktorė Saulė Šerėnienė analizavo ir praktinėmis situacijomis iliustravo efektyvios ir prasmingos švietimo pagalbos trišalėje dermėje svarbą, kuriant harmoningas vaikų ugdymosi sąlygas.

Mūsų viešnios iš Latvijos E. Kronberga ir D. Taube pristatė savo įstaigų patirtis, papasakojo, kaip jie įtraukia ir sudomina tėvus jų vaikų ugdymosi procesu.

S. Helmšteine ir V. Freija atskleidė Latvijos Waldorfo mokyklos bendradarbiavimo su tėvais gerąsias patirtis.

Pozityvios tėvystės asociacija, Vilniaus lopšelio-darželio „Žiburėlis“ direktorė, dr. Giedrė Rugevičiūtė nuosekliai išryškino vaikų ugdymosi sunkumus, tėvų ir mokytojų požiūrį į juos bei atskleidė savalaikės pagalbos šeimai svarbą. Pozityvios tėvystės asociacija Plungės rajone įkūrė Pozityvios tėvystės laboratoriją, kurioje organizuoja šeimų stovyklas, kuria ir išbando naujas šeimų edukacijos formas ir būdus, telkia šeimas tarpusavio bendradarbiavimui.

VDU ŠA docentė, VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė, doc. dr. S. Burvytė akcentavo pozityvios tėvystės svarbą, ugdant laimingo žmogaus pagrindus vaikystėje. Lektorė pristatė skirtingas edukacijos formas su vaikais ir jų tėvais kokias taiko VšĮ „Vaikų ugdymas“ darbe su šeimomis. Pranešimo metu buvo pristatyta pozityvios tėvystės platforma: „Kaip užauginti laimingą žmogų?“, kuris skirta tėvų pozityvios tėvystės įgūdžių stiprinimui. Daugiau informacijos galima rasti: https://www.ugdykimkartu.lt/.

Prasmingi bei pridėtinę vertę Lietuvos visuomenei kuriantys dalykai realizuojami Druskininkuose. Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorės Rasos Vaisietienės, smalsių ir neabejingų vaiko gerovei pedagogų pastangomis, gimsta savalaikiai ir pagalbos poreikius atliepiantys tarptautiniai edukaciniai renginiai.

Parengė Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutės“ direktorė Rasa Vaisietienė ir VDU ŠA docentė, VšĮ „Vaikų ugdymas“ direktorė dr. Sigita Burvytė