Svečiams parodėme gražiausias Lietuvos vietas
Graži „Atgimimo“ mokyklos ir Gardino akademiko E. F. Karskio 1-osios gimnazijos draugystė, užsimezgusi prieš 10 metų, kasmet tik stiprėja. Šių mokyklų mokytojai kartu su mokiniais, vykdydami tęstinį projektą „Mus jungia Nemunas“, bičiuliškai bendrauja, dalijasi gerąja patirtimi, vyksta į pažintines išvykas, vieni kitus supažindina su vis kitais savojo krašto ypatumais. Kaskart, ruošdamiesi susitikimams, suprantame, kad dovanosime vieni kitiems dėmesį, atidumą, rūpestį ir šiltus linkėjimus, kurie slypi mūsų veiduose ir širdyse.
Sausio 11-12 dienomis „Atgimimo“ mokyklos direktorė Danutė Časienė ir projekto koordinatorės Nilolė Zdančiuvienė ir Vilija Šimkonytė Gardino 1-osios gimnazijos direktorių, mokytojus ir mokinius pakvietė aplankyti Lietuvą ir Druskininkus. Susitikimo tema – „Tradiciniai lietuvių liaudies amatai“. Kaip paprastai, pradėjome nuo dar nepažintų ir svečių nematytų šalies vietų. Pirmą dieną vykome į Kauną. Aplankėme šalia Kauno marių stūksantį Pažaislio vienuolyną, kuris paliko didelį įspūdį jį aplankiusiems svečiams. Mokiniai ne tik susipažino su baroko stiliaus architektūra ir to meto tikėjimo ypatumais, bet ir sužinojo daugybę dalykų apie jo įkūrėją Kristupą Zigmantą Pacą, ten gyvenusius vienuolius. Svečiai domėjosi viena iš pirmųjų Lietuvoje kriptų, kurioje buvo laidojami italų vienuoliai. Po apsilankymo vienuolyne Gardino ir Druskininkų mokyklų mokiniai turėjo progą pasigrožėti Kauno pilimi, senamiesčiu ir smagiai praleisti laiką kartu.
Apsilankėme ir Tado Ivanausko zoologijos muziejuje. Mokiniai ir mokytojai dalyvavo apžvalginėje ekskursijoje, susipažino su sistemine ekspozicija – nuo bestuburių organizmų iki žinduolių. Mūsų svečiai noriai apžiūrėjo ir intensyviai domėjosi gausia nuolatine muziejaus ekspozicija, kurioje pateikiama net 15 000 įvairių sistematinių Lietuvos ir kitų šalių gyvūnų grupių. Kaip sakė viena kartu vykusi Gardino gimnazijos mokytoja, projekto koordinatorė, tai buvo pati įdomiausia gamtos pažinimo pamoka aštuntokams. Vakarop, truputėlį pavargę, bet pilni įspūdžių, grįžome į Druskininkus. Svečių jau laukė 6-8 klasių mokiniai su tėveliais, priėmę svečius nakvynei.
Antroji diena buvo skirta pažinčiai su projektinės veiklos pristatymu ir „Atgimimo“ mokykla. Mokyklos skaitykloje 8-10 klasių mokiniai demonstravo pateiktis ir pristatė pranešimą „Tradiciniai lietuvių liaudies amatai“. Visi kartu pasidžiaugėme, jog turime labai daug panašumų – tai ir audimas, ir kalvystė bei drožyba. Dviejų mokyklų mokinių ir mokytojų susitikimą pabaigėme metodiniu užsiėmimu: svečiai stebėjo biologijos ir geografijos pamokas 3D formatu. Pamokas vedė biologijos mokytoja E. Čepulienė ir geografijos mokytoja S. Kirkliauskienė. Pirmosios demonstracinės biologijos pamokos metu buvo parodyta erdvinė žmogaus širdies sandara bei visas širdies darbo procesas. Geografijos pamokos metu svečiai išvydo ugnikalnio ir geizerio išsiveržimus. Svečiai turėjo puikią galimybę praktiškai išbandyti, kaip, pasitelkus 3D technologijas, yra matomi erdviniai objektai, o jų įvairiapusė vizualizacija padeda įsisavinti ir suprasti pateikiamą informaciją daug greičiau ir efektyviau.
Svečiai, įgyvendinę savo svajonę – persikelti per Nemuną lynų keltuvu, – išvyko namo. Tačiau atstumas draugystei – ne kliūtis, bendravimas tęsis elektroniniais laiškais, žinutėmis. Be to, ateityje laukia nauji susitikimai.
Labai džiaugiamės mūsų dviejų mokyklų draugyste, kuri praturtina mokinius ir mokytojus naujais atradimais, išbandymais, kitokia patirtimi, tobulina kalbinius ir bendravimo gebėjimus.
„Atgimimo“ mokyklos atstovai svečiams iš Gardino parodė vienas iš gražiausių Lietuvos vietų/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka
Svečiai apsilankė Druskininkų kalėdinių eglučių parke ir žavėjosi „Atgimimo“ mokyklos eglute/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka
Vilija Šimkonytė,
„Atgimimo“ mokyklos rusų k. vyresnioji mokytoja