Regioninėje parodoje „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ – Druskininkų „Atgimimo“ mokykla

Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centras, bendradarbiaudami su Alytaus miesto savivaldybe ir Alytaus šv. Benedikto gimnazija, balandžio 4-5 d. šioje gimnazijoje organizavo švietimo inovacijų parodą „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“. Parodoje organizuota daugiau kaip 100 nemokamų renginių mokytojams ir mokyklų vadovams, veikė stendai, kuriuose buvo pristatytos ugdymo(si) priemonės, įrankiai bei edukacinės programos.

Balandžio 4-osios rytą Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje parodą „Sužinokime. Tobulėkime. Veikime“ atidarė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras G. Kazakevičius, Ugdymo plėtotės centro direktorius G. Vaidelis, Alytaus miesto meras V. Grigaravičius, Vilkaviškio vyskupas R. Norvila ir Alytaus šv. Benedikto gimnazijos direktorė L. Šernienė. Geros nuotaikos visiems suteikė Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karinis orkestras, balsingoji „X faktoriaus“ dalyvė A. Sinkevičiūtė, šokį dovanojo šokių studijos „Alemana“ šokėjai, puikų pasirodymą – Alytaus cirko „Dzūkija“ akrobatinis kvartetas.

 

Pagrindinė šių metų parodos kryptis – ugdymo turinio atnaujinimas

Gerosios mokyklų patirties pristatymas „Esame gerame kelyje“ suskirstytas pagal temas. Tema „Mokykla – visų bendras reikalas“ gerąja patirtimi dalijosi Alytaus A. Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Petkevičienė, Šakių rajono Plokščių mokyklos-daugiafunkcinio centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui, švietimui ir kultūrai N. Motiejaitytė, Kalvarijos gimnazijos gimnazistės. „Integruotos, tiriamosios veiklos – asmenybės ūgčiai“ patirtį pristatė Pivašiūnų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja V. Arlauskienė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja E. Barysienė ir Alytaus „Volungės“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojos S. Cegelienė ir L. Staučaitė.

Tema „Ugdyti sveiką žmogų“ gerąją patirtį pristatė Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos direktorė D. Časienė ir kūno kultūros metodinės grupės pirmininkas P. Žarnauskas. Mūsų mokyklos pranešime buvo džiaugiamasi unikalia galimybe mokiniams pasinaudoti kurorto sporto ir sveikatos tausojimo infrastruktūra, trumpai pristatyta kartu su Druskininkų visuomenės sveikatos biuru sukurta Sporto ir sveikatos ugdymo programa. Pranešėjai pasakojo, kaip mokykla organizuoja ugdymą, integruodama sportines veiklas ir sudaro galimybes mokiniams mokytis prisiimti atsakomybę dėl savo sveikatos. Trečioji kūno kultūros pamoka dažnai vyksta ne mokyklos erdvėse, sveikatos ugdymo veiklos integruojamos į kasdieninį ugdymo procesą, su šia tema susieti mokyklos, šalies ir tarptautiniai projektai. Kiekvienas mokinys įtraukiamas į sporto ir sveikatos ugdymo veiklas taikant skirtingas strategijas. Mokiniai noriai dalyvauja pamokose ir kituose užsiėmimuose, aktyviai įsitraukia ir pagalbą siūlo mokyklos bendruomenė. Pagerėjo mokinių sveikatos rodikliai, išsiskiria mokinių sportiniai pasiekimai savivaldybės ir šalies mastu, suaktyvėjo tarptautinis bendradarbiavimas sporto ir sveikatos srityse. Trumpai apibūdinta ir nuo ateinančių mokslo metų „Atgimimo“ mokykloje atsirasianti nauja netradicinė kurortologijos pamoka 8-okams, padėsianti jiems suvokti mokslinius unikalaus gydymo be vaistų pagrindus.

Savo mokyklų patirtį gimnazijos aktų salėje taip pat pristatė Alytaus A. Ramanausko-Vanago bei Alytaus Vidzgirio pagrindinės mokyklos atstovai.

Mokyklų direktoriams išsamią informaciją apie Etatinį mokytojų darbo apmokėjimą pateikė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

Buvo įdomu apsilankyti parodos stendų erdvėse. „Biznio mašinų kompanija“ savo stende pirmą kartą pristatė specialias sensorines ugdymo priemones (burbulų vamzdį, šviečiančius baldus, smulkiąsias sensorines priemones). Širdies ritmą pasimatuoti bevieliu jutikliu, susipažinti su įvairiais gamtos mokslų rinkiniais bei pabandyti suprogramuoti robotuką kvietė „Mokslo technologijos“. „Švietimo tinklas“ pristatė specialiai mokykloms sukurtą inovatyvią priemonę ir metodiką – VEX IQ komplektą, organizavo kūrybines dirbtuves ir viktoriną. „Hnit-Baltic“ pristatė svetainę GISmokykla.lt, ArcGIS interaktyvių žemėlapių kūrimo, erdvinių duomenų valdymo ir analizės sistemą. „Lantel“ eksponavo edukacijai per judesį skirtą mokymo bei mokymosi priemonę – IMO-learn kubus. „Inseria“ atsivežė ir demonstravo interaktyvius lentą ir ekraną, elektroninį skambutį, projektorius. „Binarus“ stende vyksiančių kūrybinių dirbtuvių metu buvo galima išbandyti interaktyvias priemones ir 3D klasės turinį. „Dego“ komandos stende lankytojai buvo kviečiami kurti ritmo ir garsų interpretacijas.

Ši paroda nuteikė optimistiškai ir įrodė, kad mokytojai kartu su mokiniais ir jų tėveliais kuria, bendradarbiauja, ieško naujų metodų, būdų įdomiau ir tikslingiau lavinti įvairius mokinių gebėjimus savo ugdymo įstaigose, bendruomenėse ir mielai dalinasi savo patirtimi su šalies pedagogais.

Gerąją patirtį tema „Ugdyti sveiką žmogų“ pristatė „Atgimimo“ mokyklos direktorė D. Časienė ir kūno kultūros metodinės grupės pirmininkas P. Žarnauskas/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Stasė Kirkliauskienė,
„Atgimimo“ mokyklos geografijos mokytoja metodininkė