Iš praeities į dabartį – Kovo 11-oji „Atgimimo“ mokykloje

„Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos centras subūrė mokyklos bendruomenę sukurti „Gyvąjį tautos žiedą“. Kovo 9-ąją, ilgosios pertraukos metu, glaudžiu ratu visi sustojome mokyklos kieme ant tirpstančio kovo sniego su vėliavėlėmis rankose ir meile Tėvynei širdyse pažymėti 28-osios Nepriklausomybės atkūrimo šventės. Po valandos mokiniai, mokytojai, mokinių tėveliai buvo pakviesti į pilietinę pamoką „Iš praeities į dabartį“.

„Atgimimo“ mokyklos Tolerancijos centras subūrė mokyklos bendruomenę sukurti „Gyvąjį tautos žiedą“/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Sugiedoję „Tautišką giesmę“, visi suklusome, nes pamoka prasidėjo įspūdinga poetine kompozicija „Piliakalnių vaikai“. Jos sumanytojas mokytojas Saulius Lukošiūnas su jaunaisiais aktoriais – penktokais – praskleidė istorijos lapus į mūsų pradžių pradžią – LDK istoriją…

Šviesos ir džiugesio šventei suteikė mokytojos Dalios Urniežienės mokinukai, padainavę apie raktelį į mūsų visų širdis. O tai, be abejo, meilė mūsų tėvynei Lietuvai.

„Žingsniuodami“ per svarbius istorijos tarpsnius, stabtelėjome prie Druskininkų iniciatyvinės Sąjūdžio grupės įsikūrimo. Apie tai įdomiai pasakojo mūsų svečias –poetas Kornelijus Platelis. Prisiminimai iš tų dienų liudininko lūpų buvo labai paveikūs, ir mokiniai, susidomėję, stebėjo rodomas skaidres iš tuomečių Druskininkų. Stebėtina tik tai, kad prabėgo bemaž 30 metų, tačiau prisiminimai tokie gyvi, o faktai – tokie iškalbingi…

Mokyklos direktorė Danutė Časienė, tarsi apibendrindama pamoką, uždavė keletą klausimų mokiniams, o atidžiausi iš jų, atsakę į klausimus, gavo simbolines dovanėles. Direktorė pasidžiaugė pilietiškai ugdomu jaunimu ir išsakė viltį, kad visi išmoks šią pamoką – bus teisingi ir sąžiningi Lietuvos piliečiai, o svarbiausia – vertins iškovotą laisvę.

Renginio pabaigoje dainuodami kartu, pajutome bendrystę. Ir ko gi daugiau reikia? Svarbu, kad mūsų mokiniai suvoktų Kovo 11-osios svarbą ir nepamirštų faktų, nuvedusių mus į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą.

 

Tolerancijos centro vardu, Vaiva Gintutienė