Vis daugiau pacientų reabilitacijos paslaugas renkasi Druskininkų ligoninėje
Druskininkai yra vienintelis kurortas Lietuvoje, turintis savo ligoninę, kuri aktyviai prisideda prie sveikatingumo tradicijų ir teikia plataus spektro reabilitacijos paslaugas po operacijų, traumų, ligų, o taip pat siūlo reabilitaciją, kaip prevencinę, sveikatą stiprinančią priemonę, dirbantiems sėdimą darbą arba siekiantiems užkirsti kelią ligoms ar traumoms, organizmui pradėjus siųsti pirmuosius pavojaus signalus.
Druskininkų ligoninėje pacientai gali gauti ir ambulatorines, ir stacionarines antrinio lygio reabilitacijos paslaugas, kurios yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. Ambulatoriškai teikiamos dviejų rūšių reabilitacijos paslaugos – ambulatorinė medicininė ir pradinė ambulatorinė medicininė reabilitacija. Jos skiriamos pacientams, turintiems gydytojo siuntimą. Stacionarinė reabilitacija teikiama po aktyvaus gydymo stacionare, esant tam tikroms indikacijoms. Pacientai gali kreiptis judamojo atramos aparato pažeidimų, nervų, kvėpavimo, kraujotakos sistemos ligų gydymui, po partirtų traumų ir ortopedinių bei chirurginių operacijų. Tikslas – kuo geriau atkurti sutrikusias funkcijas arba, kai pakitimai negrįžtami, jas kompensuoti ar palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį. Visos reabilitacijos metu skiriamos fizioterapijos procedūros, individualūs bei grupiniai kineziterapijos užsiėmimai, ergoterapija, inhaliacijos, gydomieji ir limfodrenažiniai masažai, psichoterapija. Pacientų pageidavimu, teikiamos ir mokamos reabilitacijos paslaugos. Šioms paslaugoms šeimos gydytojo siuntimas nereikalingas.
E. Raulušaitienė – Druskininkų ligoninės direktorė
Didėja reabilitacijos paslaugoms besikreipiančių pacientų skaičius
Kurorto ligoninės teikiamas reabilitacijos paslaugas ir jų kokybę gali įvertinti daugiau nei 2000 pacientų, kurie per metus apsilanko ligoninėje ambulatorinėms ir stacionarinėms reabilitacijos paslaugoms. 2023 m. sulaukta apie 1600 pacientų, tačiau šis skaičius sparčiai didėja, nes vis daugiau žmonių renkasi paslaugų kokybę ir saugumą.
„Mūsų įstaigoje užtikriname visapusišką pacientų saugumą, atliekant reabilitacijos paslaugas. Yra visa reikiama infrastruktūra, įskaitant Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių, kuris yra pasiruošę bet kokiam nenumatytam atvejui. Tai suteikia pacientams ir jų artimiesiems ramybės, žinant, kad jie sulauks skubios ir profesionalios pagalbos, jei tik to prireiktų. Be to, mūsų personalas yra aukštos kvalifikacijos ir nuolat tobulina savo įgūdžius, siekia užtikrinti, kad kiekvienas pacientas gautų geriausią įmanomą priežiūrą. Mūsų reabilitacijos skyrius dirba, glaudžiai bendradarbiaudamas su kitais ligoninės padaliniais, todėl esame pasiruošę greitai ir efektyviai reaguoti į bet kokias situacijas. Visos šios priemonės leidžia mums užtikrinti, kad reabilitacijos paslaugos Druskininkų ligoninėje būtų atliekamos saugiai ir profesionaliai, suteikiant pacientams geriausias sąlygas sveikti“, – sakė Druskininkų ligoninės direktorė Evelina Raulušaitienė.
Reabilitacijos skyriaus komanda
Reabilitacijos skyriaus vedėja, FMR gydytoja Laimutė Stankevičienė pažymi, kad reabilitacijos procese ypač svarbus komandinis darbas: „Laiku ir kokybiškai suteiktos medicininės reabilitacijos paslaugos – svarbiausi gydymo sėkmės veiksniai sergantiesiems sunkiomis ligomis. Tai ypač svarbu žmonėms po įvairių traumų, insultų, infarktų, endoprotezavimo operacijų, sergantiems lėtinėmis ligomis. Kad paciento fiziologinės būklės būtų kiek įmanoma greičiau atstatytos, sveikimo procesas būtų kuo sklandesnis ar neprogresuotų negalia, mūsų ligoninės medicininės reabilitacijos komandos specialistai pasirengę nepertraukiamą priežiūrą ir reabilitacijos paslaugas jiems suteikti iškart po gydymo.“
Reabilitacijos metu skiriamos fizioterapijos procedūros, individualūs kineziterapijos užsiėmimai, ergoterapija, gydomieji ir limfodrenažiniai masažai / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Mantas Kundreckas pabrėžė, kad reabilitacija – vienas svarbiausių paciento gydymo etapų, siekiant atstatyti sutrikusias funkcijas, jas kompensuoti ir palaikyti pasiektą funkcinio pajėgumo lygį. „Tai darbingumo, psichologinio ir socialinio savarankiškumo atgavimas, dažnu atveju reikalingas po operacijų ar traumų. Tai – kompleksinis medicininių reabilitacijos priemonių taikymas. Reabilitacijos skyriuje daugiausia gydomi nervų ir judamojo-atramos ligų profilio pacientai. Paprastai pacientai perkeliami į Reabilitacijos skyrių iš kitų ligoninės skyrių, dažniausiai – po galvos smegenų infarkto, kaulų lūžių, sąnarių endoprotezavimo operacijų, galūnių amputacijų. Taip pat pacientai reabilituojami ir po lėtinių neurologinių ir artrologinių ligų paūmėjimų“, – sakė medikas.
Profesionalumas ir kvalifikuotas personalas
Druskininkų ligoninės reabilitacijos paslaugų sėkmės pagrindas – patyręs ir aukštos kvalifikacijos personalas. Čia dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, kineziterapeutai, fizioterapeutai, ergoterapeutas, psichoterapeutas, socialinis darbuotojas, bendrosios praktikos slaugytojai, padėjėjai ir pagalbinis personalas.
„Dažniausiai pas mus ateinantys pacientai skundžiasi pečių, kaklo, juosmens skausmais, taip pat turime daug pacientų po insultų, sąnarių keitimo operacijų. Pavasarį pastebime, kad suintensyvėja pacientų srautas po įvairių lūžių“, – sakė vyr. kineziterapeutė Rūta Maižiešiūtė. Ji teigė, kad reabilitacija padeda pasiekti itin gerų rezultatų. Jai pritarė ir reabilitacijos skyriuje sutikti pacientai.
„Labai svarbu, kad specialistai parodo ir paaiškina, kaip teisingai atlikti pratimus. Galima daryti labai daug pratimų, bet, jeigu juos atliksi neteisingai, naudos nebus. Tuo tarpu ligoninėje specialistai viską paaiškina. Aš į reabilitaciją atėjau, kad pasiruoščiau operacijai ir džiaugiuosi, gaudama kvalifikuotą pagalbą“, – kalbėjo druskininkietė Lilija.
Jai pritarė ir kita Druskininkų gyventoja, į reabilitaciją einanti dėl patirtos čiurnos traumos. Ją pakalbinome, išbandant sauso hidromasažo lovą. „Po man paskirtų procedūrų jaučiu didelį skirtumą, o darbuotojų darbą ir profesionalumą galiu įvertinti aukščiausiais balais – personalas malonus, rūpestingas, dėmesingas“, – sakė moteris.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Mantas Kundreckas. Kineziterapeutai Justinas ir Rūta
Kineziterapeutas Justinas Radzevičius pažymėjo, kad reabilitacijos metu turi vykti komandinis medikų ir pacientų darbas: „Taikant kompleksinį gydymą, pacientai pasiekia geresnių rezultatų, tačiau jie priklauso ne tik nuo darbuotojų, bet ir nuo pačių pacientų pastangų, emocinės būklės ir diagnozės priėmimo. Kineziterapija itin svarbi, siekiant išsikeltų tikslų, nes prisideda prie bendros savijautos gerinimo, padeda valdyti lėtines ligas, grąžinti prarastas funkcijas, skatina sveikos gyvensenos įpročius.“
Vienas iš ligoninės privalumų – individualus požiūris į kiekvieną pacientą. Kiekvienam pacientui sudaromas individualus reabilitacijos planas, atsižvelgiant į jo sveikatos būklę, poreikius ir tikslus. Šis požiūris ne tik padeda pasiekti geresnių rezultatų, bet ir užtikrina, kad pacientas jaustųsi suprastas ir palaikomas.
Daug dėmesio skiriama ne tik fizinei, bet ir emocinei sveikatai stiprinti.
„Labai svarbus ir psichologinės sveikatos palaikymas. Pacientai dėl ligų, operacijų yra patyrę ilgo skausmo periodą, per kurį apie savo emocinę būklę mažai galvojo. O reabilitacijos periodas atveria susikaupusias emocijas: sukelia daug minčių, jausmų, pykčio, bejėgiškumo dėl susiklosčiusios situacijos. Mūsų tikslas yra palaikyti juos, padėti išbūti situaciją, ją priimti ir susitvarkyti. Pirmas pokalbis vyksta su visais pacientais, o po to vertiname, kam kokios pagalbos reikia. Turime individualią psichoterapiją ir grupėse. Smagu, kad po psichoterapijos sulaukiame daug gerų atsiliepimų. Sveikimo procesams psichologinis palaikymas turi didelę įtaką. Jei mes taisysime tik fizinį kūną, mes iki galo jo nepataisysime“, – įsitikinusi ligoninės psichoterapeutė Jurgita Matuliauskienė.
Slaugos administratorė Inga Valentukevičiūtė sakė, kad reabilitacijos metu itin svarbi darbo dalis tenka slaugytojoms ir jų padėjėjoms: „Slaugos personalas stebi gyvybiškai svarbius pacientų rodiklius, vertina skausmą, atlieka manipuliacijas, padeda pacientams judėti, naudotis pagalbinėmis judėjimo priemonėmis, suteikia reikalingą informaciją. Slaugos personalas visada yra arčiausiai paciento, turi nuolatinį tiesioginį ryšį, atsižvelgia į paciento poreikius, vertybes ir lūkesčius. Džiaugiamės, savo įstaigoje turėdami profesionalius slaugos specialistus, nes slauga reabilitacijos metu neabejotinai turi įtaką ne tik reabilitacijos efektyvumui, bet ir komplikacijų sumažėjimui, paciento savarankiškumo, mobilumo atkūrimui, gerai psichinei būklei“.
Paslaugų kokybę vertina pacientai iš visos Lietuvos
Saugumas yra vienas iš pagrindinių Druskininkų ligoninės prioritetų. Visos procedūros atliekamos, griežtai laikantis saugumo reikalavimų ir higienos normų. Ligoninė nuolat atnaujina savo įrangą ir naudoja tik patikimus bei sertifikuotus medicinos prietaisus. Be to, visos reabilitacijos procedūros yra atliekamos, prižiūrint kvalifikuotiems specialistams, kurie nuolat stebi pacientų būklę, reaguoja į bet kokius pokyčius.
„Druskininkų ligoninė nuolat plečia paslaugų spektrą ir siekia pasiūlyti pacientams kuo platesnes bei veiksmingesnes reabilitacijos galimybes. Teikiamų paslaugų kokybę vertina ne tik druskininkiečiai, sulaukiame nemažai pacientų ir iš kitų savivaldybių“, – sakė ligoninės direktorė E. Raulušaitienė.
Galime tik pasidžiaugti, kad Druskininkų ligoninę pacientai iš visos šalies renkasi ne tik dėl mieste ir ligoninėje aktyviai plėtojamų sanatorinių reabilitacijos paslaugų, bet ir dėl specialistų profesionalumo bei trumpiausių laukimo eilių operacijų atlikimui. Druskininkų ligoninėje po kelio protezo operacijos sveikstantis vilnietis Algirdas apie galimybę tai padaryti Druskininkų ligoninėje išgirdo iš pažįstamo, kuris jau buvo čia gydęsis.
„Čia – nepalyginamai geriau, medikai, savo darbo profesionalai, sutelkia dėmesį į pacientą, jo poreikius, padeda, nėra konvejerio ar skubėjimo. Įsivaizduokite, Vilniuje man būtų tekę į reabilitaciją važinėti beveik 20 kilometrų. Nežinau, ar tai būtų buvę fiziškai įmanoma po tokios operacijos. Tuo tarpu čia viskas vyksta vietoje. Kolektyvas – nuostabus, gerbia savo darbą ir pacientus, viską atlieka su dideliu nuoširdumu ir atsidavimu, padeda atsigauti ir sugrįžti į įprastą gyvenimą“, – džiaugėsi Algirdas.
Medikai atkreipia dėmesį, kad po kai kurių operacijų pacientams iš pradžių sunku judėti net koridoriumi, ką jau kalbėti apie vykimą į kitas įstaigas. Pasirinkus reabilitaciją Druskininkų ligoninėje, visos paslaugos yra suteikiamos vietoje.
Ateities planai – toliau tobulėti įgyvendinant naujus projektus
„Mūsų tikslas – užtikrinti, kad pacientai gautų ne tik būtinas medicinines paslaugas, bet ir visapusišką komfortą, kuris yra svarbus jų sveikimo procesui. Todėl skiriame didelį dėmesį infrastruktūros modernizavimui, įskaitant naujos medicininės įrangos įsigijimą ir patalpų atnaujinimą. Tikiu, kad mūsų pastangos, nauji inicijuojami projektai ir bendradarbiavimas su partneriais prisidės prie dar geresnių rezultatų ateityje“, – sakė ligoninės vadovė E. Raulušaitienė.
Žmonėms, norintiems gauti išsamesnę informaciją apie konkrečias reabilitacijos paslaugas, jų prieinamumą ir registraciją, rekomenduojama tiesiogiai kreiptis į Druskininkų ligoninę arba apsilankyti jų oficialioje interneto svetainėje www.druskligonine.lt.
Druskininkų savivaldybės informacija