Druskininkų poliklinika stiprina medikų pajėgas

Siekdamas tobulėti ir gerinti teikiamų sveikatos paslaugų kokybę, Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) stiprina medikų kolektyvą, pakviesdamas dirbti aukštos kvalifikacijos specialistus iš Vilniaus ir Kauno bei priimdamas į darbą grupę jaunų medikų.

Druskininkų PSPC vadovai džiaugiasi, kad šiais metais prie kolektyvo prisijungė net 8 nauji darbuotojai/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

PSPC direktorė Eglė Matienė džiaugiasi, kad 2020-tieji, nors sunkūs ir pilni COVID19 iššūkių, įstaigai buvo labai geri Druskininkų PSPC kolektyvo stiprėjimo prasme. Po intensyvių ir nelengvų paieškų poliklinikos komanda pasipildė ne tik paklausiausių specialybių gydytojais, bet ir jaunomis, entuziastingomis slaugytojomis bei laboratorijos personalu.

„Šiais metais prie mūsų kolektyvo prisijungė net 8 nauji darbuotojai. Vieni pakeitė išėjusiuosius į pensiją, kiti – vaikučius auginančius kolegas. Buvo ir tokių, kurių miestui labai seniai reikėjo, kurių ieškojome dar nuo nuo to laiko, kai pradėjau vadovauti šiai įstaigai“,– sakė E.Matienė.

Direktorė akcentavo, kad psichikos sveikata, o ypač vaikų, nors dar labai stigmatizuota, yra opi problema, apie kurią būtina ne tik kalbėti, bet ir pasiūlyti kvalifikuotą pagalbą.

„Ypatingai džiaugiuosi, kad pavyko į Druskininkus pritraukti puikią jauną specialistę iš Vilniaus –

vaikų psichiatrę Austėją Mariją Baškytę, dirbančią Vaiko raidos centre. Taigi nuo šiol Druskininkų savivaldybės vaikai galės gauti tikrai profesionalią pagalbą vietoje, nebereikės vykti į Vilnių ar Kauną“, – pasakojo direktorė.

Iš Vilniaus į Druskininkus atvažiavo šauni medicinos psichologė Beatričė Aukštuolytė, kuri taip pat konsultuoja ir vaikus. Suaugusiųjų gydytojų psichiatrų gretas papildė kaunietis docentas Benjaminas Burba, kurio buvimas Druskininkų PSPC neabejotinai bus susijęs su viso kolektyvo kvalifikacijos kėlimu.

Naujausia PSPC darbuotoja – gydytoja, vaikų ir paauglių psichiatrė A. M. Baškytė/Alvydo Lukoševičiaus nuotrauka

Kai kurių sveikatos politikų nuomone, stiprus specialistų branduolys kartu su paminėtais medikais ir gydytojais Andriumi Dudučiu, Elena Bykova bei Ramune Meižiene išskiria Druskininkų psichikos sveikatos centrą iš kitų regiono analogų ir leidžia visiems miesto gyventojams naudotis kuo geriausiomis psichikos sveikatos priežiūros paslaugomis.

E. Matienė sakė, jog sustiprėjo ir šeimos medicinos grandis – jaunieji gydytojai Gintarė Grigaliūnė bei Kęstutis Juška šiuo metu populiariausi tarp prisirašančių naujų PSPC pacientų.

Atnaujintos ir slaugytojų gretos. Eglė Akstinaitė ir Kristina Sviderskienė – puikios jaunos darbuotojos, nebijančios iššūkių ir sparčiai besimokančios visų naujų dalykų, reikalingų PSPC darbe.

Direktorė įsitikinusi, jog šiandien šeimos gydytojo darbas neįsivaizduojamas be laboratorijos, kurioje taip pat netrūksta pokyčių, susijusių su medicinos biologo Vytenio Kavaliuko iniciatyvomis, bei jo patirčių, parsivežtų į Druskininkus iš užsienio laboratorijų, pritaikymu.

Druskininkų PSPC atnaujinamas ir jaunėja visomis prasmėmis, buriasi į darnų, savo tikslus ir vertybes puoselėjantį kolektyvą, o didžiausias to privalumas, kad miesto žmonės gali gauti vis kokybiškesnę sveikatos priežiūrą.

Šiandien savaitraščio „Mano Druskininkai“ skaitytojams iš arčiau pristatome naujausią PSPC darbuotoją – gydytoją, vaikų ir paauglių psichiatrę Austėją Mariją Baškytę.

– Jūs esate tikra vilnietė, baigėte medicinos studijas Vilniaus universitete, dirbate Vaiko raidos centre. Kas paskatino atvažiuoti dirbti į Druskininkus?

– Taip, šiemet baigiau vaikų psichiatrijos rezidentūrą ir pradėjau dirbti Vaiko raidos centre. Druskininkai man visada buvo labai jaukus ir mielas kurortas, čia atlikau internatūrą, todėl labai apsidžiaugiau, kai kolega pasiūlė atvažiuoti padirbėti į Druskininkus. Labai nudžiugino puiki čia dirbančių psichikos sveikatos specialistų komanda, kurioje – ir žinomas Lietuvos psichiatrijos profesionalas docentas B. Burba. Buvo malonu prisijungti prie šios komandos. Maloniai nuteikia visas PSPC kolektyvas bei šiuolaikiškai mąstanti ir dirbanti įstaigos vadovybė. Būsiu laiminga, jei kartu su komanda galėsime padėti mažiesiems druskininkiečiams.

– Jūsų specialybė – pakankamai sudėtinga, visuomenėje dar gajos stigmos apie psichiatriją ir psichiatrus. Kodėl pasirinkote būtent šią specialybę?

– Manau, kad visos medikų specialybės yra savaip sudėtingos ir atsakingos. Taip, psichiatrija yra ta specialybė, kurią visuomenė dar ne visada adekvačiai suvokia ir vertina, bet situacija keičiasi. Kai universitete pasirinkau šią specialybę, prisipažinsiu, man kartai būdavo nedrąsu kitiems pasakyti, kad būsiu psichiatrė. Dabar mūsų visuomenė mąsto plačiau, jaučiu, kad žmonėms psichiatrai tampa svarbūs, žmonės džiaugiasi, kad mes esame. Vaikų ir paauglių psichiatrija yra gana kompleksiška specialybė, kur situaciją reikia įvertinti įvairiais kampais, tačiau tikiu, kad suteikiant pagalbą anksti – vaikystėje ir paauglystėje – galime padėti žmogui vėlesniame gyvenime jaustis geriau.

– Kokios psichikos problemos kamuoja mažuosius?

– Vaikų psichikoje, kaip veidrodyje, atsispindi suaugusiųjų ir viso sociumo psichikos problemos. Tai – patyčios, emocinės krizės ir panašiai.

– Kaip Jums atrodo, ar skiriasi vaikų psichikos problemos sostinėje ir toliau nuo didmiesčių?

– Tai įdomus klausimas, tačiau į jį dar negalėčiau atsakyti, nes per trumpai dirbu Druskininkuose.

– Ar planuojate ilgėliau pasilikti dirbti Druskininkuose?

– Man čia patinka. Puikus kolektyvas, naujos patirtys. Jaučiuosi esanti reikalinga, todėl galvoju apie ilgalaikį darbą. Dabar Druskininkuose dirbu vieną dieną per savaitę – penktadieniais, pacientų netrūksta.

Parengė Laimutis Genys