Tarp geriausių šalies sporto vadybininkų – „Druskininkų Snow Arena“ vadovas Aivaras Kadziauskas
Gruodžio pradžioje Lietuvos sporto federacijos sąjunga pakvietė teikti paraiškas 2020 metų sporto vadybos apdovanojimams. Visas pateiktas paraiškas apibendrino ir nominantus kiekvienai nominacijai atrinko Lietuvos sporto vadybos apdovanojimų Darbo grupė, sudaryta iš sporto, verslo ir žiniasklaidos autoritetų. Vertindama kandidatus, Darbo grupė atsižvelgė į novatoriškumo, kūrybiškumo, socialinio atsakingumo, profesionalumo, vadybos efektyvumo kriterijus.
Gruodžio 7-14 dienomis visuomenė balsavo ir rinko šių metų geriausiuosius net aštuoniose kategorijose. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausių šių metų Lietuvos sporto vadybininkų trejetuke – ir druskininkiečio, Druskininkų „Snow Arena“ vadovo Aivaro Kadziausko pavardė. Surinkęs 27 proc. balsų, A. Kadziauskas nusileido tik Kauno „Žalgirio“ direktoriui Pauliui Motiejūnui.
![](http://www.manodruskininkai.lt/wp-content/uploads/2020/06/kadziauskas.jpg)
A. Kadziauskas: „Įvertinimas mane džiugina, bet kartu ir įpareigoja nesustoti dirbti – auginti šį objektą ir tobulėti pačiam“/Laimos Rekevičienės nuotrauka
„Mano Druskininkai“ su A. Kadziausku pasikalbėjo apie šį įspūdingą įvertinimą, „Snow Arena“ vykdomus projektus bei ateities planus.
– Aivarai, sportas Jus lydi nuo pat mažų dienų – papasakokite šiek tiek plačiau, kuo teko užsiimti, prieš pradedant vadovauti „Snow Arenai“?
– Sportas iš tiesų mane lydi visą gyvenimą – nuo antros klasės, kai pradėjau žaisti futbolą. Baigiau Alytaus sporto mokyklą, atstovavau Alytui, vėliau žaidžiau Lietuvos jaunučių rinktinėje, rungtyniavau Lietuvos A lygos klubuose. Tris kartus tapau Lietuvos I futbolo lygos čempionu, taip pat Pabaltijo čempionu.
Atėjęs dirbti į Druskininkų savivaldybę, buvau atsakingas už sporto sritį – prisidėjau prie beveik visų sporto renginių organizavimo. Vadovavau ir Druskininkų futbolo klubui, kuris tapo Lietuvos futbolo federacijos antros lygos nugalėtoju.
Dabar gyvenime atėjo toks etapas, kai visas jėgas atiduodu, dirbdamas vienintelėje Baltijos šalyse, į geriausių Pasaulio uždarų slidinėjimo trasų penketuką patekusioje „Snow Arenoje“.
– „Snow Arenai“ vadovaujate antrus metus. Druskininkiečiai jau pastebi daug teigiamų permainų ir pokyčių. Su kokiais iššūkiais teko susidurti, pradėjus čia dirbti?
– Didžiausias iššūkis – iki smulkmenų perprasti įstaigos veiklą, padaryti ją kuo labiau efektyvesnę, sutvarkyti esamą infrastruktūrą, nes po beveik dešimtmečio veiklos objektas prašyte prašėsi remonto.
Čia juk – ne biudžetinė įstaiga, o verslas, todėl labai svarbu turėti aiškią strategiją, kaip tokį objektą paversti pelningu, išlaikyti įstaigą, darbuotojus, reprezentuoti Druskininkus Lietuvoje ir pasaulyje, būti patraukliems ir turėti ką pasiūlyti.
Šiandien džiaugiuosi, kad didžiąją dalį iššūkių įveikti pavyko: išsigryninome tikslus, suformavome darbuotojų komandą, užmezgėme bendradarbiavimą su užsienio slidinėjimo komandomis, per pirmąjį karantiną iš pagrindų atnaujinome infrastruktūrą.
Kai matau, kad lankytojai patenkinti sniego kokybe, kai gaunu gerų atsiliepimų iš klientų, matau, kad lankytojų srautas auga, suprantu, jog jokie iššūkiai nėra baisūs.
– Kokie darbai Jums, kaip vadovui, yra patys svarbiausi?
– Visi darbai man svarbūs, tačiau yra keletas, kuriuos norėčiau išskirti.
Daug dirbome ties įvairiais projektais, rašėme paraiškas. Ir pirmą kartą „Snow Arenai“ pavyko! Iš Kultūros sporto rėmimo fondo gavome finansavimą – pradėtas du metus truksiantis unikalus projektas, kurio metu nemokamai mokysime slidinėjimo pagrindų dešimt kaimo bendruomenių ir visus savivaldybės antrų klasių mokinius. Šio projekto lėšomis taip pat įsigijome naują sniego lyginimo traktorių. Ir nors dėl pandemijos pamokos šiuo metu nevyksta, tačiau, kai tik galėsime atnaujinti veiklą, vėl visų lauksime ant slidžių ir snieglenčių.
Žinoma, džiaugiuosi ir tęsiamu Savivaldybės projektu, kurio metu slidinėti mokomi visi šeštų klasių moksleiviai.
Esame socialiai atsakinga įmonė. Su Lietuvos parolimpiniu komitetu pasirašėme sutartį. Lietuvai 2022-ųjų žiemos paralimpinėse žaidynėse Pekine atstovauti pasiryžęs neregys kalnų slidininkas Karolis Verbliugevičius kartu su treneriu-vedliu Vyteniu Makausku pas mus treniruosis nemokamai.
– Kokių planų „Snow Arena“ turi kitiems metams?
– Karantino metu galimos tik profesionalių sportininkų treniruotės. Vienu metu pas mus treniruojasi net 6-7 profesionalų komandos, jos vis keičiasi, tačiau pasiilgstame to intensyvaus lankytojų srauto.
Po karantino startuosime pilna jėga, turime idėjų dėl naujų projektų, o iki karantino pabaigos dar investuosime į infrastruktūros atnaujinimą: apšvietimą, keltuvą, keltuvo trosą.
Taip pat kalbamės su Lietuvos Tinklinio federacija. Planuojama, kad 2022 metų olimpinėse žaidynėse Pekine sniego tinklinis bus kaip parodomoji sporto šaka, o ateityje – oficialiai įtraukta į olimpinių žaidynių programą. Todėl norime organizuoti šios sporto šakos varžybas ir Lietuvos, ir tarptautiniu mastu.
Bendradarbiaujame su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu – kalbamės apie būsimus žiemos renginius.
Planų yra tikrai daug, tad labai tikiuosi, kad Lietuva suvaldys pandemiją ir galėsime grįžti prie mums įprasto gyvenimo ritmo.
– Ką Jums reiškia būti geriausių Lietuvos sporto vadybininkų trejetuke?
– Pirmiausia dėkoju visiems balsavusiems už palaikymą. Šis pasiekimas, daugelio metų darbo įvertinimas mane džiugina, bet kartu ir įpareigoja nesustoti dirbti – auginti šį objektą ir tobulėti pačiam. Jau įrodžiau, kad šis išskirtinis objektas turi didelį potencialą, tereikia įdėti darbo ir išnaudoti visas galimybes!
„Mano Druskininkai“ informacija