M. K. Čiurlionio gimtadienio proga – petankės turnyras „Kurortauk su Čiurlioniu“

Rugsėjo 22-ąją Druskininkuose naujai įsikūręs Druskininkų petankės klubas nusprendė paminėti iškiliojo Lietuvos dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio gimtadienį ir ta proga miestiečiams padovanojo puikų reginį – galimybę susipažinti su petankės sporto šaka.

Druskininkų petankės klubas planuoja sukurti tradicijas ir kasmet Druskininkuose rengti petankės turnyrus / Druskininkų petankės klubo archyvo nuotrauka

Petankė dažniausiai paplitusi kurortuose ir žaidžiama jau ilgiau nei šimtą metų.

Renginį pradėjo druskininkietė Janina Markevičienė, kuri turnyro dalyviams papasakojo apie M. K. Čiurlionio vaikystę. Šilti žodžiai buvo palydėti plojimais ir šypsenomis, o po to visi susikaupę sugūžėjo į petankei skirtas aikšteles.

Druskininkų petankės klubas, vykdydamas projektą „Petankės plėtra ir populiarinimas Druskininkų savivaldybėje“, ketina kuo plačiau supažindinti druskininkiečius su šia sporto šaka ir paskatinti kurorto gyventojus būti fiziškai aktyviais. Petankė – ne tik sportas, tai ir mąstymą lavinanti sporto šaka. Žaidėjai dalijasi gera nuotaika ir savo meistriškumu.

Rugsėjo 22-ąją K. Dineikos sveikatingumo parke organizuotas turnyras „Kurortauk su Čiurlioniu“ įsimins ne tik dėl gero oro ir nuostabiai išpuoselėto parko. Turnyrą aplankė profesionalūs sportininkai iš beveik visų Lietuvos petankės klubų. Pagrindinis tikslas buvo parodyti Druskininkų gyventojams ir svečiams šio sporto grožį, pajusti galimybes, pasisemti patirties, žaidžiant su profesionalais, bei tiesiog pasimėgauti reginiu.

Kaip ir buvo tikėtasi, kovos buvo atkaklios, po kiekvienos dvikovos jos darėsi vis įdomesnės. Visi varžovai buvo itin susikaupę ir petanke besidomintiems druskininkiečiams bei miesto svečiams padovanojo gražų reginį.

Nors pradžia buvo permaininga, tačiau geriausias dvejetų šešetas iki pat paskutinių akimirkų neparodė vieno ryškaus lyderio. Tikrus finalininkus galėjome stebėti jau pusfinaliuose. Kiek netikėtai „Kurortauk su Čiurlioniu“ taurės ir pirmos vietos medaliai atiteko kauniečiams Ričardui Gaškai ir Gintarui Račkui. Verta pažymėti, kad R. Gaška savo namų kieme turi įsirengęs dvi atviras ir dvi uždaras petankės aikšteles.

Antra vieta atiteko taip pat kauniečiams Almantui ir Doringai Burneikoms – profesionaliems sportininkams, savo kraityje turintiems ne vieną taurę ir apdovanojimą porų ir pavieniuose žaidimuose. Jie yra šių metų Europos Tautų taurės prizininkai.

Trečia vieta ir apdovanojimai atiteko tarptautinio lygio petankės profesionalams Robertui Travkinui ir Gyčiui Neverauskui, kurie susirinkusiesiems padovanojo gražius metimus ir pademonstravo išmušinėjimo meną.

Ketvirti liko aistringi petankės entuziastai – profesionalai Matas Gaurilčikas ir Tautvydas Alenskas. Pirmosios keturios poros buvo apdovanotos ir rėmėjo – viešbučio „De Lita“ įsteigtais vertingais prizais. Viešbutis „De Lita“ padėjo ne tik renginiui, jis prisideda ir prie turizmo skatinimo. Tai pirmas viešbutis Lietuvoje, kuris gali pasiūlyti savo svečiams ne tik dviratį ar skėtį, bet ir petankės inventorių. Viešbutis įsikūręs arti K. Dineikos sveikatingumo parko, kuriame yra puikios petankės aikštelės.

Penkta ir šešta vietos atiteko taip pat profesionaliems sportininkas, daugybės turnyrų dalyviams Linui Budrikui ir Algiui Petrauskui bei Vytautui Gedminui ir Vytautui Vaitkevičiui. Varžyboms teisėjavo vieni iš renginio organizatorių – Jonas Šimonis ir Rimantas Šerkšnas, kurie žada dar ne vieną puikų renginį Druskininkuose.

Aktyviausi Druskininkų gyventojai, kurie išbandė savo jėgas su profesionalais, neliko nepastebėti, jie buvo apdovanoti Druskininkų petankės klubo atributika ir nuo šiol tapo petankės ambasadoriais Druskininkuose. Druskininkų petankės klubas planuoja sukurti tradicijas ir kasmet Druskininkuose rengti petankės turnyrus.

Rimantas Šerkšnas,
Druskininkų petankės klubo atstovas, visuomenininkas