Druskininkuose retėja bedarbių gretos
Vienas iš savivaldybės kuriamos gerovės rodiklių – nedarbo lygis. Pagal naujausius statistikos duomenis, pirmojo šių metų pusmečio rezultatai – džiuginantys, Druskininkuose nedarbo lygis sumažėjo iki 8 proc., tai atitinka šalies nedarbo lygio vidurkį.
Druskininkų savivaldybės nedarbo rodiklis yra geriausias visoje Alytaus apskrityje – Alytaus mieste bedarbiai sudaro 8,9 proc. visų darbingų gyventojų, Alytaus rajone – 8,8 proc., Varėnos rajono savivaldybėje – 8,9 proc., o Lazdijų rajone – net 12,7 proc.
Per devyniolika metų nedarbo lygis Druskininkuose sumažėjo beveik keturis kartus – nuo 30 proc. (2000 m.) iki 8 proc. (2019 m).
Pagal naujausius statistikos duomenis, per pirmąjį šių metų pusmetį Druskininkuose nedarbo lygis sumažėjo iki 8 proc., jis atitinka šalies nedarbo lygio vidurkį ir yra geriausias visoje Alytaus apskrityje/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka
Akivaizdu, jog tokių gerų rezultatų pavyko pasiekti, ne tik Savivaldybei bendradarbiaujant su verslu, sudarant palankias sąlygas verslui, bet ir dalyvaujant tikslinėse, užimtumą skatinančiose programose.
Kaip teigė Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Violeta Grigorienė, Druskininkų savivaldybė, kaip viena iš 6 pilotinių savivaldybių, 2019 metais įgyvendina Užimtumo didinimo programą, skirtą užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti (toliau – Modelis). Jos tikslas – palengvinti ilgą laiką nedirbusių asmenų perėjimą nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje, suderinti užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų ir piniginės socialinės paramos teikimą, integruojant ilgą laiką nedirbusius asmenis į darbo rinką, bei užtikrinti valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir (ar) organizacijų, teikiančių užimtumo skatinimo, motyvavimo paslaugas ir piniginę socialinę paramą nedirbantiems asmenims, veiklos koordinavimą ir skatinti jų bendradarbiavimą.
Modelio įgyvendinime dalyvauja 50 dalyvių, nedirbančių asmenų atvejo vadybininkas ir atvejo komanda. Modeliui įgyvendinti skirta lėšų iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos.
Druskininkuose jau trečius metus vykdoma Savivaldybės finansuojama Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa, administruojama Jaunimo užimtumo centro (JUC).
Kaip teigė JUC direktorė Aušra Nedzinskienė, programos tikslas – ugdyti jaunimo verslumą, padėti jauniems žmonėms įgyti praktinių įgūdžių, kurie padėtų įsitvirtinti darbo rinkoje.
Pernai Programoje dalyvavo 56 įmonės, pasiūliusios darbo vietas jaunimui (kompensacijos kreipėsi 53), buvo įdarbinti 245 jaunuoliai.
Druskininkų savivaldybės informacija