Aptarti gaisrų prevencijos ir bendradarbiavimo klausimai
Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai, specialistai, Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai ir daugiabučių namų administratoriai aptarė gaisrų prevencijos klausimus ir priemones, kurios padėtų užtikrinti gyventojų saugumą.
Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai pabrėžė, kad, pagal statistiką, Druskininkuose kyla mažai gaisrų, kuriuose nukenčia gyventojai, tačiau, norint išvengti net ir pavienių atvejų, būtina imtis aktyvių prevencinių priemonių ir toliau tęsti šviečiamąją veiklą.
Ugniagesiai dėmesį atkreipė į tai, kad daugiabučiuose, dažniausiai bendrabučiuose, siekdami pasididinti savo gyvenamą erdvę ir privatizavę gabalą bendro koridoriaus, žmonės patys susikuria sau spąstus: nelaimės atveju jie neturėtų jokio atsarginio išėjimo, o gaisro ar kitos nelaimės atveju tai ypač apsunkintų gelbėtojų darbus. Be to, dažno daugiabučio balkonai ir juose esantys avariniai išėjimai būna užkrauti įvairiais daiktai. Kai kuriuose daugiabučiuose tokie išėjimai būna net užrakinti, kartais – ir užmūryti.
Todėl pasitarimo metu nuspręsta, kad ir ugniagesiai, ir daugiabučių namų administratoriai atliks patikrinimus, ar nėra panašaus pobūdžio pažeidimų Druskininkų savivaldybėje esančiuose daugiabučiuose namuose.
Susitikimo metu atkreiptas dėmesys ir į dūmų detektorių svarbą. Kasmet šaltojo sezono pradžioje Druskininkų savivaldybės lėšomis sunkiau gyvenančių druskininkiečių namuose įrengiamos kelios dešimtys dūmų detektorių.
Pasitarimo metu nuspręsta šiais metais peržiūrėti dūmų detektorių poreikį ir jų įrengti daugiau.
Ugniagesiai akcentavo, kad butuose, individualiuose namuose ar sodo nameliuose privalo būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai.
Dūmų detektoriaus veikimo principas – reaguoti į dūmus ir degimo proceso metu susidariusias dujas bei ankstyvojoje gaisro fazėje duoti žmonėms aiškų signalą apie gaisro pavojų. Triukšmas pažadina net miegančiuosius ir leidžia žmonėms išsigelbėti patiems bei išsaugoti savo turtą.
Pasitarimo metu taip pat spręsta, kad gaisro atvejams reikėtų susikurti algoritmą, kuris padėtų efektyviai pasidalinti informacija su namo administratoriumi, seniūnija bei kitais atsakingais specialistais, kurių pagalba reikalinga dėl patekimo į patalpas, elektros atjungimo, pagalbos gyventojams klausimais.
Druskininkų savivaldybės vadovai, specialistai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai ir daugiabučių namų administratoriai aptarė gaisrų prevencijos klausimus ir priemones, kurios padėtų užtikrinti gyventojų saugumą / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos