Ar saugus investavimas – įmanomas?

Ne paslaptis, jog investavimas dažnai yra siejamas su didele rizika – staigiu investicijų vertės kritimu bei didžiuliais nuostoliais. Būtent rizika yra pagrindinis faktorius, atbaidantis eilinius žmones nuo investavimo.

Tačiau ar tai vis dar yra tiesa? Galbūt investavimas gali būti ir saugus? Į šiuos klausimus atsako finansinių produktų palyginimo platformos Financer.com Lietuva direktorius Augustas Šilanskas.

Investavimas – stipriai pasikeitęs

A. Šilanskas teigia, jog šiais laikais investavimas yra visiškai kitoks, nei prieš, pavyzdžiui, 10 metų. Anot jo, jei prieš dešimtmetį žmonės dažniausiai investavo į akcijas, obligacijas, bei kitus vertybinius popierius, šiais laikais vis daugiau investuotojų renkasi investavimo platformas, kurios suteikia galimybę investuoti saugiau.

Tiesa, keičiasi ir pats investuojančių žmonių spektras. A. Šilansko teigimu, nors anksčiau sėkmingai investuoti galėjo tik nusimanantys entuziastai bei verslininkai, šiuo metu dėl atsiradusios galimybės investuoti paprasčiau, yra pastebimas vis auganti „eilinių“ žmonių, investuojančių savo santaupų dalį, dalis.

Du skirtingi būdai investuoti

A. Šilansko teigimu, yra du pagrindiniai būdai investuoti itin pelningai – rinktis investavimo platformą, arba prekiauti biržoje. Ekspertas teigia, jog šie investavimo būdai ganėtinai stipriai skiriasi tarpusavyje ir investuotojams gali pasiūlyti skirtingų privalumų, tad prieš renkantis derėtų pasverti, kas labiausiai tinka pačiam asmeniui.

Investavimo platformos – puslapiai, sujungiantys tūkstančius investuotojų su įvairiais projektais, kuriems reikalingas finansavimas. A. Šilansko teigimu, tai yra žymiai saugesnis būdas investuoti – platformos atidžiai atrenka ir įvertina projektus, prieš juos pateikdamos investuotojams.

Be to, neretai investicijoms yra taikoma ir apsauga, vadinama „BuyBack“ garantija. Finansų platformos atstovas sako, jog ši garantija užtikrina investuotojų lėšų apsaugą net tuo atveju, jeigu finansuoto projekto organizatorius negalėtų grąžinti finansavimo – tokiu atveju, investuotojams pinigai yra grąžinami iš pačios platformos įsteigto saugos fondo.

Kitas būdas investuoti – prekiauti biržose. Anot A. Šilansko, tai žymiai rizikingesnis būdas investuoti – prekiaujant biržoje, visa rizika krenta ant paties investuotojo pečių.

Ekspertas sako, jog būtent biržos ir yra skirtos investuoti į akcijas, obligacijas, žaliavas bei kitus investicinius objektus. Ir, nors rizika yra didesnė, galima uždirbti ir daugiau grąžos – eksperto teigimu, jei investavimo platformos gali pasiūlyti iki 10-15% metinės grąžos, prekyba biržoje gali atnešti net virš 25% metinio pelno.

Inovatyvi prekyba

Paklaustas, ar investavimas į jau minėtus vertybinius popierius yra pasikeitęs, A. Šilanskas atsako, jog prekyba biržoje tapo žymiai labiau sociali, o ir pačios biržos yra radusios būdų, kaip sumažinti riziką.

Vienas jų – galimybė kopijuoti patyrusių investuotojų veiksmus realiu laiku. A. Šilansko nuomone, tai yra gera galimybė išbandyti rizikingą investavimą, tuo pačiu išvengiant „naujoko“ klaidų – išsirenkant norimą kopijuoti investuotoją, galima pasidomėti jo gaunamu pelnu, rizikingumo rodikliais, bei kitų žmonių atsiliepimais.

Eksperto nuomone, nesvarbu, kokį investavimo būdą – prekybą biržoje ar investavimo platformas – žmogus bepasirinktų, yra labai svarbu pradėti pamažu. Finansų platformos atstovas tikina, jog į savo gyvenimą po truputį įtraukus investavimą, žmogus gali ne tik apsaugoti savo santaupas nuo infliacijos, bet ir uždirbti nemažo pelno.