Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus kviečia prisiminti Antaną Dambrauską
Vasario 10 d. (pirmadienį) 17.30 val. Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus kviečia į renginį „Prasmės kelionė: nuo Homero iki mūsų dienų“, skirtą prisiminti Antaną Dambrauską, pagerbti žmogų, kuris lietuvių kultūrai padovanojo nemarią antikinės literatūros dvasią. Organizatoriai į renginį kviečia A. Dambrausko gimtadienio dieną, norėdami pagerbti jo gyvenimą, kūrybą ir palikimą.
![](http://www.manodruskininkai.lt/wp-content/uploads/2025/01/zdgh-1.jpg)
Renginio dalyviams bus pasiūlyta televizijos laidos „Renome. Vakaras Antano Dambrausko namuose“ peržiūra, diskusija apie A. Dambrausko gyvenimą, kūrybą ir kultūrinį palikimą.
A. Dambrauskas (1911-1995) – išskirtinė Lietuvos kultūros asmenybė. Jo gyvenimas buvo pažymėtas išbandymais, pasiaukojimu ir meile literatūrai.
Gimęs Norkūnuose, Rokiškio rajone, Antanas savo gyvenimo kelyje spėjo paliesti ir jaunimo ugdymo, ir kultūros puoselėjimo sritis. Studijuodamas Kauno Vytauto Didžiojo universitete, jis įgavo humanitarinių mokslų pagrindus, tačiau jo gyvenimą paženklino drąsa ir pasipriešinimas okupaciniam režimui. Už nepaklusimą sovietinei propagandai Antanas buvo ištremtas ir net dešimtmetį praleido lageriuose.
Grįžęs į Lietuvą, jis apsigyveno Druskininkuose ir iki pat gyvenimo pabaigos čia dirbo mokytoju, įnešdamas svarų indėlį į šio krašto kultūrinį gyvenimą. Jis buvo ne tik pedagogas, bet ir vienas žymiausių Lietuvos antikinės literatūros vertėjų. Dambrausko dėka lietuvių kalba prabilo tokie klasikai kaip Homeras, Sofoklis, Vergilijus, Aristofanas bei kiti. Jo vertimai – tai ne tik tikslus tekstų atspindys, bet ir kultūrinė tilto tarp skirtingų epochų interpretacija.
„Viskas praeina“ – taip jis pavadino savo autobiografinę knygą, kurioje papasakojo apie sunkias tremties dienas, bet kartu išsaugojo viltį, humorą ir meilę žmogui.
Renginio organizatoriai – Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus ir Antano Dambrausko atminties įamžinimo paramos ir labdaros fondas.
Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejaus informacija