Iš Druskininkų kilusi dainininkė Karolina Rastenytė: „Myliu Druskininkus, ir man visada bus prioritetas čia padainuoti“
Įvairiuose Druskininkų renginiuose koncertuojanti ir žiūrovams puikiai iš TV projektų pažįstama Karolina Rastenytė praėjusią savaitę savo muzikos gerbėjams pristatė dar vieną naujieną – savo autorinės dainos „Toli“ vaizdo klipą. Druskininkiečiai žino, kad Karolinos balsą galima išgirsti ir Aušros Norvilaitės „Dainoje Druskininkams“, kuri jau tapo Druskininkų himnu.
Talentinga ir atkakliai savo muzikinio tikslo siekianti jaunoji dainininkė yra baigusi Druskininkų „Ryto“ gimnaziją, toliau muzikos studijas tęsė British and Irish Modern Music universitete, Londone. Dabar Karolina gyvena Vilniuje, veda privačias vokalo pamokas, koncertuoja, užsiima autorine kūryba.
Su K. Rastenyte pasikalbėjome apie naują autorinę dainą „Toli“, kūrybinį kelią ir apie tai, kokią vietą jos gyvenime užima gimtasis miestas.
– Balandžio 3 dieną išleidai savo autorinę dainą „Toli“ bei jos vaizdo klipą. Kuo jis išskirtinis ir ką jis Tau reiškia?
– Dažniausiai vaizdo klipas yra tarsi dainos istorijos atpasakojimas vaizdu. Man šis vaizdo klipas ir yra buvimas savimi, bandymas vizualiai perteikti tai, ką norėjau papasakoti, – savo užkoduotą žinutę. Dėl to pasirinkau teatro salę, kaip pirmapradę menininko poziciją, tarsi esi pažeidžiamas, nes auditorijoje stebi ir analizuoja žmonės, o iš tiesų, tai didžiausias kritikas sau esi pats. Klipo viziją man puikiai padėjo išpildyti mano mažytė – 3 asmenų, tačiau labai talentinga komanda. Beje, labai smagu, kad prie mano įvaizdžio vaizdo klipe prisidėjo druskininkietė stilistė Simona Jankauskaitė. Man šis vaizdo klipas reprezentuoja mano augimą, jautrumą ir drąsą.
Karolina (antra iš kairės) – viena iš „Dainos Druskininkams“ atlikėjų / Roberto Kisieliaus nuotrauka
– Papasakok apie savo muzikinį kelią, kas jame turėjo didžiausios įtakos?
– Muzika mane lydėjo nuo pat ankstyvosios vaikystės, visada tiesiog jaučiau ir žinojau, kad noriu dainuoti. Prisimenu, kai parduotuvėje nusipirkdavau įvairių atlikėjų kompaktinių plokštelių, klausydavau jų savo grotuve ir dainuodavau kartu. Susipažinimas su įvairiais žanrais ankstyvame amžiuje man labai padėjo suformuoti požiūrį į muziką ir jos vertę. Kas turėjo didžiausios įtakos mano muzikiniam keliui? Žinoma, besąlygiškas tėvų palaikymas. Man rodos, labai svarbu turėti priimančią, palaikančią ir paskatinančią aplinką, tuomet ir pats žmogus pradeda savimi tikėti ir ieškoti. O su pasitikėjimu ir ryžtu ateina tam tikri pasirinkimai, kurie gali daryti labai didelę įtaką karjerai. Už tai esu labai dėkinga savo šeimai.
– Ką Tau reiškia muzika? Kurie muzikiniai stiliai artimiausi?
– Muzika yra mano didžiausia meilė, darbas, kasdienybė, hobis, draugė. Kartais susipykstam, bet tikrai neilgam. Mes nuolatos augame kartu. Stilius, kuriame save realizuoju, juo mėgaujuosi ir jaučiuosi, kaip žuvis vandenyje, yra R&B, SOUL žanrai. Tačiau visada šalia yra ir džiazas, ir pop muzika, ir miuziklai. Tyliai vis pasvajoju išbandyti save operos žanre. Muzika tuo ir žavi, kad ji yra labai universali ir gali žmogui daug suteikti, atverti daug galimybių savęs realizavimui.
Muziką Karoliną lydi nuo pat vaikystės, ji – didžiausia atlikėjos meilė, darbas, kasdienybė, hobis, draugė / Asmeninio archyvo nuotraukos
– Ar svarbus Tavo muzikiniam keliui buvo dalyvavimas muzikiniuose projektuose? Kuris labiausiai įsiminė?
– Man dalyvavimas muzikiniuose projektuose tikrai buvo svarbu. Manau, kad be jų nebūčiau tokia, kokia esu dabar. Muzikiniuose projektuose pamatai, kas lieka „už kadro“, ypatingai, kai tau vos 16-17 metų. Tokia patirtis užgrūdina ir paruošia toliau eiti su „stipresniu stuburu“. Projektai išmokė dirbti, esant spaudimui, ugdyti discipliną ir, svarbiausia, – tobulėti. Dalyvavau projektuose „Lietuvos balsas“ bei „Mes vieno kraujo“. Po projekto „Lietuvos balsas“ išmokau atrasti save ir būti tuo, kas esu. O projekte „Mes vieno kraujo“ – atvirkščiai, turėjau įkūnyti bei kuo labiau atkartoti kitus atlikėjus. „Lietuvos balsas“ buvo mano televizinė pradžia, padėjo man kurti savo muzikinę karjerą nuo 16 metų. Ten sutikau nuostabių žmonių, tad šis projektas – įsimintiniausias.
– Su kuriais scenos partneriais jau teko dainuoti ir su kuo norėtum padainuoti?
– Prieš tai niekada apie tai nesu pagalvojusi, bet tokių yra išties nemažai. Teko dalintis scena su Rosita Čivilyte, Kristina Zmailaite, Edmundu Seiliumi, Jurgiu Brūzga, Donatu Montvydu, Gabrieliumi Vageliu ir kitais. Manau, kad norėčiau padainuoti su Monika Liu ir Free Finga.
– Kas Tave labiausiai įkvepia kūrybai?
– Kurti labiausiai įkvepia gyvenimo patirtys, situacijos, žmonės, vietos, jausmai. Kartais to įkvėpimo reikia ieškoti iš pačios savęs, savo pasirinkimų, pamąstymų, aplinkybių. Man kūryba yra kaip terapija, per ją giliau pažįstu ir analizuoju save.
– Kokią reikšmę Tavo gyvenime turėjo ir turi Druskininkai?
– Druskininkuose gimiau ir augau. Čia – mano šeima, artimiausi žmonės, mano namai. Nors šiuo metu gyvenu Vilniuje, neretai čia sugrįžtu pasisemti ramybės ir harmonijos, kuri mane įkvepia kūrybai, koncertuoti. Mano balsą galite girdėti ir „Dainoje Druskininkams“, kurią parašė Aušra Norvilaitė. Labai džiaugiuosi, kai galiu prisidėti prie savo miesto garsinimo.
– Kur dažniausiai koncertuoji? Tave dažnai galima išgirsti ir Druskininkų šventėse, restoranuose „Druskininkų kolonada“, „Elingas“…
– Esu kviečiama koncertuoti į įvairius renginius visoje Lietuvoje. Ne kartą buvau pakviesta koncertuoti „Šv. Jurgio meno sezone“ ir dainuoti su orkestrais, tai man – didžiulė garbė! Asmeniškai man labai malonu pasirodyti ne tik viešuose renginiuose bet ir privačiose šventėse – gimtadieniuose, įmonių vakarėliuose, ceremonijose, vestuvėse. Man labai smagu būti asmeninės šventės dalimi. Labai myliu Druskininkus, ir man čia visada bus prioritetas padainuoti, dėl to čia aktyviai koncertuoju.
– Kokia Tavo didžiausia muzikinė svajonė?
– Dabar toliau esu kūrybiniame procese, noriu kurti dainas. Visada svajojau apie autorinį albumą, o tai reikalauja nemažai laiko bei išteklių. Ta linkme dabar ir dirbsiu. Pagrindinis tikslas – laisvai daryti tai, ką labiausiai mėgstu: kurti, koncertuoti, leisti savo kūrybos dainas, albumus. Man svarbu paliesti žmones ir sukurti bendrą ryšį, tada būna labai ypatingas santykis, apsikeitimas energija.
Kalbino Laima Rekevičienė