Druskininkuose pasėtos tarptautinės savanorystės sėklos
Rugsėjo 4-12 dienomis į centrą „Dainava“ atvyko keturios jaunimo grupės, dalyvavusios ERASMUS+ programos jaunimo mainuose, kuriuos organizavo Druskininkų JUC. 24 jauni žmonės su skirtingomis kultūromis, skirtingais papročiais bei požiūriu į pasaulį susibūrė kurorte, kuriame sukūrė nepakartojamą erdvę vieni kitiems patirti savanorystės prasmę, padėjo augti ir stiprėti kaip asmenybėms, kartu keitė savo ir vieni kitų perspektyvas bei prisilietė prie aplinkinių gyvenimo.
ERASMUS+ programos jaunimo mainų dalyviai Druskininkuose sukūrė nepakartojamą erdvę, leidžiančią vieni kitiems patirti savanorystės prasmę, padėjo augti ir stiprėti kaip asmenybėms / Druskininkų JUC archyvo nuotraukos
Per septynias dienas nuveikta daug veiklų, realizuota gražių, bendrai išgvildentų idėjų. Susiskirstę grupelėmis, jaunuoliai nuvyko pas Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos moksleivius, ten dalijosi savanorystės patirtimi. Jie apsilankė ir lopšelyje-darželyje „Žibutė“, kuriame buvo sutikti gausybės smalsių vaikučių ir drauge dalyvavo jų paruoštoje programoje.
Dar viena graži savanoriška iniciatyva įgyvendinta ir Dzūkijos nacionaliniame parke – ten jaunimas sutvarkė ir švarino aplinką. Stiprų įspūdį paliko ir apsilankymas Druskininkų savivaldybėje, kur buvo svetingai sutikti administracijos atstovų bei vicemero – Simono Kazakevičiaus. Mainų dalyviai susipažino su mieste plėtojama turizmo strategija, apžvelgė mieste siūlomus išskirtinumus bei teikiamas paslaugas.
Jaunimo mainų pabaigą vainikavo „GALA“ renginys K. Dineikos parke, skirtas visai bendruomenei. Nacionaliniai šokiai bei dainos aidėjo parko scenoje, o atmosferoje skleidėsi šalių vienybė ir bendrystė. Tai buvo tikra kultūrų šventė – su daug judesio, šypsenų, temperamento ir autentiškumo.
Labiausiai įsiminė ir visus suartino kultūros vakarai, kurie yra dažni jaunimo mainų metu. Pirmieji savo šalies išskirtinumais dalijosi italai. Skanauta visame pasaulyje pusryčių karaliene tituluojama „nutella“, taip pat dalyviai mėgino atkartoti itališkus žodžius, taip bandydami įsijausti į šalies dvasią.
Kitas vakaras išsiskyrė rytietišku temperamentu, giliomis tradicijomis ir neapsakomais skanumynais. Turkijos jaunimas supažindino su šalies ypatumais, surengė interaktyvų žaidimą, kuriame visi bandė išsiaiškinti savo turimas žinias apie šalį.
Lietuviškumo autentikai atskleisti lietuvių komanda pasitelkė ne tik žymiausius skanėstus, interaktyvų žaidimą, bet ir tradicines sutartines, kurias jaukiai atliko prie spragsinčio laužo. Į mistiškos atmosferos kūrimą įsitraukė visi: lietuvių sutartinių burtažodžiai skleidėsi italų, turkų kartvelų lūpose. Ir tai buvo taip sava! Kaip svetingi šeimininkai, lietuvių jaunuoliai dar parodė ir visas mylimiausias Druskininkų vietas, pasakojo jų išskirtines istorijas.
Kultūros vakarų fiestą vainikavo kartvelai. Tai buvo neapsakomas reginys akims, judesys kūnui ir skanėstų fiesta. Temperamentas, meniškumas, svetingumas ir dosnumas – tai žodžiai, kurie apibūdina to vakaro energiją.
Projekto tikslas skleisti savanorystės prasmę ir jos teikiamus privalumus įgyvendintas su kaupu, o projektų dalyvių vizitas Druskininkuose įprasmintas trimis pasodintomis pušelėmis, kurios simbolizuoja ne tik Druskininkų herbą, bet ir 3 projekto iniciatorius, savanoriavusius Druskininkų JUC‘e, lopšelyje-darželyje „Žibutė“ bei Druskininkų „Atgimimo mokykloje“. Elmar Khalilov, Valentina Anglesio ir Zeynep Deniz Yigit bendruomenės prisiminimuose visada išliks, kaip šviesūs jaunuoliai, pripildę visų širdis savo šiluma ir išplėtę pasaulėžiūros horizontus. Svečiai išlydėti, išgavus jų pažadą sugrįžti.
Projektas „Let‘s Plant Volunteering Seeds“, Nr. 2023 m. Nr. 2021-1-LT02-KA152-YOU-000011609, finansuotas ERASMUS+ programos lėšomis.