Vasaros poilsis „Saulės“ mokyklos stovykloje „Vaivorykštė“

Nors vasara ir mokinių atostogos dar tik įsibėgėja, tačiau „Saulės“ pagrindinės mokyklos ugdytiniai jau turi visą margaspalvę Vaivos juostą šaunių ir įsimintinų įspūdžių – birželio pradžioje jie leido laiką dvi savaites trukusioje pažintinėje, o kartu ir pramoginėje vaikų vasaros poilsio stovykloje „Vaivorykštė“. Ši stovykla organizuojama jau kelerius metus iš eilės, o jos iniciatorė ir veiklų sumanytoja yra socialinė pedagogė Onutė Rūkštelienė, kuri kartu su darnia komanda – grupių vadovais – planuoja kasdieninę stovyklautojų veiklą, derina ir užsako edukacines ekskursijas, išvykas. Iš viso šiemet stovykla subūrė daugiau nei šimtą mokyklos mokinių, panorusių prasmingai leisti pirmąsias birželio dienas. Visi stovyklautojai pagal amžių, klases buvo suskirstyti į septynias grupes.



„Saulės“ pagrindinės mokyklos mokiniai leido laiką vasaros poilsio stovykloje „Vaivorykštė“/ „Saulės“ pagrindinės mokyklos archyvo nuotrauka

„Saulės“ pagrindinė mokykla nuo kitų mokslo metų renkasi gamtosauginę-ekologinę ugdymo kryptį, todėl neatsitiktinai ir šių metų stovyklautojų didesnis dėmesys buvo kreipiamas į gamtos pažinimo slėpinius bei įvairias įdomybes: mokiniai ne tik keliavo vietiniais gamtos pažinimo takeliais išpuoselėtuose, lankytojų mėgiamuose Karolio Dineikos ir Vijūnėlės parkuose, bet ir aplankė miško, gamtos pažinimo muziejus. Nuošalyje jie nepaliko miško muziejaus „Girios aidas“, į kurį mūsų mokyklos mokinius dažnai vilioja ten dirbančių atsakingų ir veiklių žmonių gražūs sumanymai – gražiausio inkilo konkursas, miškasodžio šventė… O šįkart mokiniai galėjo domėtis šio krašto vabzdžių, paukščių, augalų gyvenimo ypatumais, žavėtis medžio drožiniais, ramiai leisti laiką, klausydamiesi malonių paukščių balsų.
Dar įspūdingesnė išvyka laukė tų, kurie keliavo į Metelius bei Marcinkonis. Metelių regioniniame parko lankytojų centre mokiniai išgirdo įdomų pasakojimą apie Metelio, Dusios ir Obelijos ežerus, sužinojo, kiek balinių vėžlių vis dar gyvena šiose apylinkėse ir kuo įdomus jų gyvenimas; nudžiugo sužinoję, kad čia aptinkama daugiau kaip šimtas gyvūnų ir augalų rūšių, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą, o kasmet rudenį, prieš palikdami gimtinę, čia stabteli kelios dešimtys migruojančių paukščių, šiltesnio klimato mėgėjų…
Marcinkonyse stovyklautojų laukė gamtos paslapčių „skrynelė“. Lankytojai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Gamtos paslaptys“, ten jie galėjo įvairius gamtinius reiškinius pažinti ir suprasti, kaip tikri mokslininkai, naudodamiesi mikroskopais. Vandens „paslaptis“ mokiniai galėjo perprasti, pramogaudami „Grand SPA Lietuva“ baseinuose, besimaudydami Vijūnėlės tvenkinyje.
Įdomi ir prasminga buvo pamoka su kinologu G. Savilioniu, kurio dresuojamas vilkšunis pademonstravo mokiniams, kad ir šuo gali puikiai suprasti bei atlikti užduotis. Nors dresūros pamokos yra labai sunkios ir atsakingos, tačiau rezultatas dažnai nudžiugina – šuo gali išgelbėti skenduolį, surasti narkotines medžiagas ar pasiklydusį žmogų.
Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Vilija Žadeikienė mokiniams papasakojo apie saugų ir atsakingą poilsį vasaros metu, mokė, kaip teisingai sutvarstyti sužeistą pirštą, kelį, kaip elgtis vandenyje, pamokė, kaip saugotis nuo saulės kaitros ir įvairių mus puolančių vabzdžių. Štai kiek naujų ir vertingų gamtinių žinių stovyklos dalyviai sužinojo per dvi savaites trukusius užsiėmimus!
Stovyklos dalyviai rytmetį pasitikdavo žvaliai mankštindamiesi. Kiekvieną rytą mokyklos vidiniame kiemelyje smagią „Flinto mankštą“ jie atlikdavo su kūno kultūros mokytoja J. Čepaitiene bei būrio vadovėmis – taip išjudindavo kūną, nuskaidrindavo nuotaiką. Tiesa, šaunios muzikos stovyklautojams visada parūpindavo prie „didžėjaus“ pulto stovėti nepavargstantis mokyklos raštinės vedėjas D. Savulionis.
O dienos pabaigoje mokinių stovyklautojų laukdavo ramus poilsis su mokyklos psichologe R. Petrušiniene. Atsigulę ant čiužinių, jie atlikdavo atpalaiduojamuosius pratimus, užsimerkę prisimindavo pačius įdomiausius įvykius, maloniausias akimirkas. Stovyklos programa neapsiėjo ir be sportinių rungčių, įvairių smagių estafečių ir atkaklių varžybų, kuriose mokiniai „bičiuliavosi“ su kūno kultūros mokytojais, itin daug dėmesio rodydami futbolo, kvadrato žaidimo subtilybėms. „Saulės“ mokykloje šiais mokslo metais buvo suburtos pačios stipriausios savivaldybėje kvadrato ir futbolo komandos, tad mokiniai nenorėjo pamiršti žaidimo „pamokų“. O kuomet oras šykštėdavo malonių akimirkų, stovyklautojai rinkosi stalo žaidimus: žaidė šaškėmis, azartiškąjį monopolį, sprendė kryžiažodžius, rebusus, dėliojo dėliones.
Atskira programa laukė tų mokinių, kuriems neišdildomą įspūdį paliko šokių pamokos su mokytoja B. Levanaitiene – stovykloje jie galėjo išmokti naujų žingsnelių, prisiminti jau išmoktus, atlikti kūrybines šokio užduotėles. Teko moksleiviams atverti ir etninės kultūros kabineto duris kartu su mokytoja L. Mockevičiene – ten jie prisilietė prie senovinių rakandų, padargų, buities reikmenų, sužinojo jų paskirtį, išgirdo gražią pietų aukštaičių šneką. Rimtesnės kultūros atspindžių, klausydamiesi muziejininkų pasakojimų, stovyklautojai galėjo semtis M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje – juk tai neatsiejama mūsų miesto istorijos dalis. O štai Druskininkų miesto muziejuje apsilankiusieji dar ir namo dovanų galėjo parsinešti, mat ten išmoko pasigaminti ypatingų galių turinčias „tabletes“, kurios, ištirpusios vandenyje, padeda odai atsipalaiduoti. Po tokių cheminių eksperimentų mokiniams buvo įteikta dar viena dovana – gimtojo miesto grožybes jie galėjo pamatyti, ramiai riedėdami geltonuoju traukinuku…
Smagu, kad stovyklaujantys mokiniai galėjo artimiau susibičiuliauti, geriau pažinti vienas kitą, išmoko ištiesti draugui pagalbos ranką tuomet, kai nesėdi įprastame mokykliniame suole pamokoje, mokėsi išgirsti ir išreikšti save įvairiose kūrybinėse užduotyse – visko nuveikta, pamatyta, patirta išties daug. Ir už tai mokiniai, tėveliai gali būti dėkingi mokytojams – grupių vadovams. Be jų darnaus darbo ir pareigingumo stovyklos programa taip ir liktų tik gražia popierine deklaracija. Taigi stovyklos sėkmė – tai atsakingas dirbusių mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų darbas, susiklausymas. Negalime nepaminėti, jog stovyklautojai kasdien buvo sočiai ir sveikai maitinami, lepinosi ledais – tad ypatingai dėkojame UAB „Juskada“ ir Dianai Rinkevičienei, kurios rūpestis, nuoširdi globa, atidumas darbui lydėjo mokinius visas dvi stovyklos „Vaivorykštė“ savaites.

Renata Jaskelevičienė
„Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytoja