Tarptautiniame menų festivalyje – M. K. Čiurlionio kūrybos šviesa
Iki rugsėjo 22 dienos Druskininkuose netrūks tradicinio tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ renginių. Vienas iš jų – liepos 24-31 dienomis rengiama „M. K. Čiurlionio studijų savaitė“, įsimintina ne tik koncertais, parodomis, literatūrinėmis ir muzikinėmis popietėmis M. K. Čiurlionio kūrybos temomis, bet ir smuikininkų meistriškumo mokykla, kurioje dalyvaus įvairių Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjai. O sekmadienį M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje surengtas šiemečio, jau XIV-ojo tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ atidarymo koncertas. Festivalio atidarymo šventė subūrė įvairaus amžiaus druskininkiečius ir kurorto svečius, Savivaldybės, įvairių Druskininkų organizacijų atstovus.
Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius: „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ druskininkiečiams ir kurorto svečiams suteikia galimybę pažinti šio žymaus Lietuvos menininko kūrybą.“/ Ramunės Žilienės nuotrauka
Festivalio atidarymo proga klausytojai išgirdo Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mišraus choro „Druskininkai“ (vad. Inga Vagnoriūtė), taip pat jaunojo pianisto, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivio, druskininkiečio Kristijono Megelinsko bei žymaus Lietuvo, pianisto Andriaus Vasiliausko muzikavimą. Po koncerto surengta tradicinė ceremonija „Nusilenkime Čiurlioniui“, prie paminklo M. K. Čiurlioniui padėta gėlių. Vakare Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje Sakralinės muzikos valandų ciklo „Čiurlioniškąją stygą palietus“ koncertas. Visų festivalio koncertų vedėjas – muzikologas Vaclovas Juodpusis.
Pasak M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus vadovės Vidos Mažrimienės, Čiurlionių namų kiemelis, senųjų obelų sodas yra it viena gražiausių, mieliausių koncertų salių, nes čia aidintys M. K. Čiurlionio muzikos garsai susilieja su genijaus šeimos mums palikta aplinka, tarsi priartina mus prie jo kūrybinių versmių dar labiau, nei bet kurioje kitoje aplinkoje: „M. K. Čiurlionis yra lyginimas su Renesanso genijais, tokiais titanais kaip L. da Vinči, Mikelandželas. M. K. Čiurlionio kūrybinis palikimas įspūdingas – daugiau kaip 400 muzikos kūrinių, daugiau kaip 300 dailės kūrinių. Tai nuostabūs lietuviškosios kultūros aruodai, kuriais galime didžiuotis ir toli už Lietuvos ribų. M. K. Čiurlionis vadinamas Lietuvos kultūros ambasadoriumi, nes jo kūriniai, tarsi kometa, skrieja aplink pasaulį, gauname vis naujų žinių, kur jo kūriniais domimasi: Barselonoje, Milane, Varšuvoje ir dar daugbybėje kitų miestų. O šiandien ši graži misija skleisti žinią apie M. K. Čiurlionio kūrybą persikėlė į Druskininkus. Nuoširdžiausia padėka festivalio organizatoriams už tai. Tikimės, festivalis pritraus dar gausesnį besidominčiųjų M. K. Čiurlioniu ir jo kūrybos sąsajomis su Druskininkais, ratą.“
Lietuvos muzikų rėmimo fondo (LMRF) direktorės Liucijos Stulgienės žodžiais, Druskininkai keturioliktąją festivalio vasarą pasitiko dar labiau išgražėję, nepaisant neseniai praūžusios, gamtą nuniokojusios audros: „Dėkojame Savivaldybei už visą strateginę, finansinę pagalbą, organizuojant festivalį. Ypač džiaugiamės nuoširdžiu ir dalykiniu bendradarbiavimu su Savivaldybės švietimo ir kultūros įstaigomis. Dėl šio bendradarbiavimo festivalis kasmet praturtėja vis naujomis iniciatyvomis, naujais renginiais, džiugina Švietimo skyriaus globojamos viktorinos, konkursai vaikams, kuriuose jie meninėmis priemonėmis gali išreikšti savo santykį su M. K. Čiurlionio kūryba.“
Renginio dalyvius ir organizatorius pasveikinęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius akcentavo edukacinį, švietėjišką festivalio aspektą: „Bendruomenei ir kurorto svečiams festivalio organizatoriai ir jame dalyvaujantys menininkai suteikia progą ne tik giliau pažinti M. K. Čiurlionio kūrybą, bet, tikriausiai, ir ne vieną paskatina atrasti žymųjį Lietuvos menininką M. K. Čiurlionį.“
LR Seimo narė Kristina Miškinienė sakė, kad festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ yra kasmet nekantriai laukiamas ir druskininkiečių, ir kurorte poilsiaujančių svečių, daugelio iš jų festivalio renginiai yra pamėgti ir lankomi. „Linkiu, kad visi renginiai atneštų ramybę kiekvieno, kuris ateis klausyti nuostabios muzikos, sielai“, – kalbėjo parlamentarė.
Šiųmetis festivalis skiriamas 130-osioms Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės, 100-osioms fleitininko ir dirigento Liudviko Survilos, kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno ir 120-osioms kompozitoriaus,dirigento Kazimiero Viktoro Banaičio gimimo metinėms.
„Mano Druskininkai“
informacija