R. Mizarienė: „Geriausia draudimo sutartis yra ta, kuri įsigaliojo vakar“
Apie gyvybės, sveikatos draudimą žmogus dažnai pagalvoja tada, kai suserga ar patiria nelaimingą atsitikimą. Kartais apsidrausti paskatina sėkmingas artimų žmonių pavyzdys, kai šie, laiku apsidraudę, pagalbos iš draudimo bendrovės sulaukė tada, kai jos labiausiai reikėjo. Kodėl draustis verta ir net būtina? Kada tai padaryti yra tinkamiausias metas? Apie tai pasakoja gyvybės draudimo ir pensijų bendrovės „Aviva Lietuva“ vyr. finansų konsultantė-patarėja Rasa Mizarienė.
Kodėl žmogui taip svarbu apsidrausti gyvybę ir sveikatą ir kodėl rekomenduojate tai padaryti tiesiog čia ir dabar?
Patirtis rodo, kad daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių niekam net nekyla klausimų, kodėl verta draustis – gyvybės draudimas ten yra savaime suprantama apsauga. Apdrausdami žmogų gyvybės draudimu, mes jį išlaisviname nuo baimės dėl ateities. Suteikiame pagalbą sunkiausiais gyvenimo momentais. Apie gyvybės ar sveikatos draudimą dažnai pagalvojama tik patyrus traumą ar susirgus sunkia liga. Pasitaiko, kad skambina žmonės, prašo pagalbos, o padėti nebegalime – žmogus, su kuriuo buvome susitikę prieš kurį laiką ir kuris abejojo, ar draustis, ar dėl įvairių aplinkybių negalėjo to padaryti anksčiau. Todėl mes, finansų konsultantai, dažnai sakome, kad geriausia draudimo sutartis yra ta, kuri įsigaliojo vakar. Juk niekas nežino, kas mums gali nutikti šiandien ar rytoj.
Žmonės linkę manyti, kad, apsidraudus gyvybės draudimu, jiems būtinai kas nors nutiks. Ir nesidraudžia. Tai ką žmogui suteikia gyvybės draudimas?
Laimė, yra daugiau manančių atvirkščiai: „Jei apsidrausiu, man nieko nenutiks, jausiuosi saugus dėl ateities.“
Apsidraudęs žmogus jaučiasi finansiškai saugesnis. Juk net skaudžiausiais gyvenimo momentais gauti pinigai gali suteikti pakankamą paramą šeimai kokybiškai pragyventi ar padėti padengti įsipareigojimus bankams, lizingo bendrovėms. Jeigu susirgsite, pinigai gali būti panaudoti brangioms gydymo paslaugoms apmokėti, traumos atveju – kompensuoti laikino nedarbingumo metu negautas pajamas.
Labai džiaugiamės, kai būname reikiamu laiku ir vietoje. Niekada neišleidžiu žmogaus, atėjusio pasitarti dėl draudimo, nepaklaususi – gal sudarome sutartį šiandien? Traumų galime patirti ne tik kur nors išvykę, bet ir savo namuose…
Štai vienas mano klientas, tolimųjų reisų vairuotojas, Ispanijoje patyrė dvigubą kojos lūžį. Net ir su minimalia apsauga jis gavo apie 2000 eurų išmoką. Vėliau vyriškis sakė: „Kaip galiu neskleisti žinios apie „Avivą“, kuri man padėjo.“ Apsidraudė ne tik visa jo, bet ir Kaune gyvenančios dukros šeima.
Beje, pastebėjome, kad jauni žmonės tapo atsakingesni, rūpinasi savimi ir savo artimaisiais. Galbūt jie daugiau keliauja, pamato, kad draustis tikrai verta, ten yra ilgametės tradicijos. Yra ir užsienyje gyvenančių ir dirbančių lietuvių, kurie draudžiasi būtent čia, Lietuvoje.
Kas dažniausiai draudžiasi? Ar žmonės patys save draudžia, ar vaikus, artimuosius? Kaip, Jūsų manymu, daryti tikslingiausia?
Aš suteikiu informaciją, perteikiu turimas žinias, rūpinuosi beveik 1000 klientų. Susitikę pirmiausia kalbame apie tai, kas konkrečiam žmogui yra svarbiausia, reikalingiausia. Vieni rūpinasi savo vaikų ateitimi – apsidraudžia ir kaupia pinigus, pavyzdžiui, jų mokslams ar savarankiško gyvenimo pradžiai.
Ilgėja pensinis amžius, taigi, draudžiantis, taip pat galima pasirūpinti savo oresne senatve. Įsiminė šiemet konferencijoje JAV, Floridoje, kur kasmet renkasi geriausi pasaulio finansų konsultantai, išgirsta mintis: „Pats laikas apsispręsti, ar norite dirbti iki mirties, ar ruošitės senatvei iš anksto, ar norite būti princu, ar elgeta. Pinigai nėra vienintelis atsakymas į visus klausimus, tačiau finansinis saugumas gali padėti pagrindą saugiam gyvenimui.“
Esame išskirtiniai dar ir tuo, jog skiriame didelį dėmesį klientų aptarnavimui – nuolat rūpinamės žmogumi. Pavyzdžiui, jei jis patyrė traumą, patys vykstame į namus, kad jam būtų patogiau. Klientų amžius – nuo pačių mažiausių iki senjorų.
Renkantis sumą, kuria apdraudžiama jūsų gyvybė, būtina gerai įvertinti savo ar šeimos finansinius poreikius, apsvarstyti, kiek pinigų reikia mėnesiui, kad padengtumėte visus įsipareigojimus ir pragyventumėte. Tam, kad įvykus nelaimei galėtumėte gyventi visavertį gyvenimą, geriausia rinktis ne mažesnę nei 3-5 metų pajamas siekiančią draudimo sumą, o draudimo sutartį sudaryti ilgam laikotarpiui – išlaikyti ją bent 10 metų.
Kas svarbiausia konsultanto darbe? Juk ne visuomet klientas pats žino, ko jis nori, kas jam svarbiausia?
Pirmiausia – nuoširdumas ir sąžiningumas – rekomenduoti galiu tik tai, kas klientui reikalingiausia, būtiniausia. Jeigu galimybės leidžia pasirūpinti visais šeimos nariais, puiku, jeigu ne, tuomet gyvybės draudimą siūlau būtent tam, kuris išlaiko šeimą.
Svarbiausia, kad žmonės pasitikėtų konsultantu. Įmonė labai daug į mus investuoja, organizuoja labai kokybiškus mokymus, seminarus, į kuriuos kviečiami geriausi Lietuvos lektoriai. Manau, kad reta bendrovė gali pasigirti, jog jos geriausi darbuotojai gali išvykti tobulintis, susitikti su profesionaliausiais kolegomis, pasidalinti patirtimi ir tolimose šalyse – JAV, Kanadoje. Ir patys esame motyvuoti, investuojame į save, siekiame žinių.
Kaip patys sakome, gelbėjimo rato gali prireikti vieną kartą gyvenime. Ir svarbiausia, kad jis būtų tuo metu, kai tau jo labiausiai reikia. Taip ir dėl draudimo.
Didžiuojuosi ir džiaugiuosi, kad dirbu finsnsų konsultante, be šios veiklos neįsivaizduoju savo gyvenimo. Tai ir darbas, ir hobis. Čia būtent tas atvejis, apie kurį sakoma – „Rask širdžiai mielą darbą, ir nebereikės dirbti“. Galimybės neatsiranda iš nieko. Jas reikia susikurti, užsidirbti. Labai svarbu, kad žmonės nebijotų konsultuotis, prašyti pagalbos. Kiekvienas gyvybės draudimo atvejis yra unikalus, todėl man labai svarbu pasiūlyti žmogui jo asmenines galimybes ir poreikius atitinkantį sprendimą.
R. Mizarienė įsitikinusi, kad apsidraudęs žmogus jaučiasi finansiškai saugesnis