Meras R. Malinauskas: „Strateginis Druskininkų objektas – centras AQUA – privatizuotas nebus, kad ir kaip to kažkam norėtųsi“

Pasibaigus Druskininkų vandens parko, gydyklų ir dalies viešbučio nuomos sutarčiai, Druskininkų savivaldybės Taryba kovo 25 dieną priėmė sprendimą didinti UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ įstatinį kapitalą, perduodant iki šiol nuomotą turtą. Toks sprendimas priimtas, atlikus visas teisės aktais numatytas procedūras ir įsitikinus, kad geriausias ir efektyviausias būdas panaudoti iki šiol Druskininkų savivaldybei priklausiusį turtą – investuoti jį į centrą AQUA. Ir savivaldybės bendruomenei, ir pačiam centrui AQUA naudingiausias sprendimas išprovokavo liberalų ir konservatorių nepasitenkinimą, kuris galimai kilo dėl to, kad nepavyko pri(ch)vatizuoti svarbiausio Druskininkų traukos objekto.


Taryba kovo 25 dieną priėmė sprendimą didinti UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ įstatinį kapitalą, perduodant iki šiol nuomotą turtą. Toks sprendimas priimtas, atlikus visas teisės aktais numatytas procedūras ir įsitikinus, kad geriausias ir efektyviausias būdas panaudoti iki šiol Druskininkų savivaldybei priklausiusį turtą – investuoti jį į centrą AQUA/Tomo Valavičiaus nuotrauka

Sėkmingai dirbantį centrą AQUA opozicija nuolat apipila skundais, kuriuos sistemingai rašo visoms įmanomoms institucijoms.
Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas atviras – norinčių privatizuoti pelningai dirbantį objektą yra, tačiau Druskininkų savivaldybei pirmiausia rūpi bendruomenės interesai: „Negali būti nė kalbos, kad dešimtmetį druskininkiečių darbo nubrauksime, leidę privatizuoti Druskininkų širdį: centrinę miesto gydyklą ir Vandens parką. Tol, kol druskininkiečiai pasitiki manimi, kaip meru, ir visa mano komanda, centras AQUA dirbs ne kažkieno konkrečių interesų, o Druskininkų bendruomenės naudai“.

Raktas į sėkmę – kompleksiškumas
Centras AQUA, kurio 100 proc. akcijų priklauso Druskininkų savivaldybei, o tiksliau –visai bendruomenei, jau 9-erius metus sėkmingai, racionaliai ir atsakingai valdo visą objektą, sukurdamas didelę pridėtinę vertę kurorto infrastruktūrai. Tai patvirtino ir Antikorupcijos komisijos išvados.
Šiais metais veiklos dešimtmetį švęsiantis centras AQUA lūkesčius pateisino su kaupu. Raktu į sėkmę tapo kompleksiškumas: po vienu stogu įsikūręs Vandens pramogų parkas, SPA centrai, centrinė miesto gydykla, du viešbučiai, konferencijų salės, sporto klubas, naktinis klubas, teikiamos maitinimo paslaugos. Galimybė gauti visas paslaugas po vienu stogu yra vertinama ir Lietuvos, ir užsienio turistų – centro AQUA teikiamas paslaugas iš viso išbandė beveik 4 milijonai lankytojų.
Būtent siekiant išlaikyti kompleksiškumą, apjungiant gydyklos, viešbučių, vandens pramogų parko erdves, nuspręsta iki šiol nuomotą turtą perduoti įmonės nuosavybėn, didinant įstatinį kapitalą. Iki šiol centras nuosavybės teise valdė tik FLORES viešbutį ir dalį AQUA viešbučio, o po penktadienį priimto Tarybos sprendimo – visą kompleksą.

Sprendimas perduoti turtą – ekonomiškai ir socialiai pagrįstas
Kaip teigė Investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjas, centro AQUA valdybos pirmininkas Algirdas Svirskas, LR valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo nuostatos numato keletą turto panaudojimo būdų. Siekiant parinkti geriausią ir efektyviausią turto panaudojimo būdą, Tarptautinė audito, mokesčių bei verslo konsultacijų paslaugų kompanija atliko išsamią Druskininkų savivaldybei nuosavybės teise priklausiusio turto panaudojimo būdų analizę: „Kompanijos pateiktos išvados rodo, kad iš visų nagrinėtų turto panaudojimo būdų, didžiausia ilgalaikė investicijos grąža, palankiausios galimybės perduoto turto plėtrai, efektyviausias perduoto turto valdymas bei socialiai atsakingos veiklos tęstinumas bus sukurta investuojant analizuojamą turtą į UAB „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA““.

Centras AQUA – pavyzdys kaip reikia dirbti
Centras AQUA iš savivaldybės biudžeto dotacijų negauna, netgi atvirkščiai – teikdamas aukštos kokybės paslaugas už prieinamą kainą, centras iš uždirbtų pinigų vykdo sistemingą plėtrą bei daugybę bendruomenei skirtų marketingo ir socialinių akcijų, remia oficialius miesto renginius ir šventes, kultūrinius renginius, prižiūri miesto muzikinį fontaną, remia moksleivių olimpiadų nugalėtojus, įvairias socialines grupes: neįgaliuosius, vaikų globos namų auklėtinius ir kitus. Toks darbas galėtų būti pavyzdžiu ne vienam verslininkui ir Druskininkuose, ir visoje Lietuvoje, nes iki šiol nė viena didžioji įmonė nėra tiek daug investavusi į bendruomenę.
Kalbant apie sprendimą perduoti centrui iki šiol Savivaldybei priklausiusį turtą, pabrėžtina, kad Europoje veikiančių Vandens parkų ir sveikatinimo bei poilsio kompleksų pavyzdžiai parodė, kad sėkmingiausiai veikla vykdoma tuomet, kai visos paslaugos teikiamos vieno operatoriaus. „Iš tiesų nereikia net Europos pavyzdžių – šiandien galime įvertinti, kaip vyko darbas, kai Vandens parkui, viešbučiui ir centrinei gydyklai vadovavo skirtingi operatoriai. Nuo 2012-ųjų, kai gydykla buvo prijungta prie centro AQUA, jos darbo našumas pastebimai išaugo. Tuomet, priimdami sprendimą, taip pat konsultavomės su specialistais, atlikome skaičiavimus ir detalias analizes. Taip buvo ir šį kartą, nes tik logiškai pamatuoti sprendimai atneša ilgalaikę naudą ir sėkmę“, – kalbėjo R. Malinauskas.

Centro AQUA istorija trumpai:

Perėmusi bankrutavusį buvusių Fizioterapijos gydyklų pastatą iš Sveikatos apsaugos ministerijos, 2001-aisiais Druskininkų savivaldybės taryba, atsižvelgusi į kurorto infrastruktūrą, gamtinius išteklius, ilgametes tradicijas ir kitus svarbius veiksnius, priėmė sprendimą plėsti turizmo infrastruktūrą Druskininkuose, išsaugoti buvusių Fizioterapijos gydyklų pastatą ir pradėti Vandens pramogų parko projektą. Iš pradžių įgyvendinti projektą planavo Lietuvos ir užsienio verslininkai, net buvo pasirašyta sutartis, tačiau reikiamų lėšų taip ir nebuvo rasta. Vėliau projektu susidomėjo Lietuvos-Lenkijos bendrovė, kuri taip pat nesurado lėšų.
Nė vienam verslininkui nepanorus investuoti į Druskininkams strategiškai būtiną objektą, Druskininkų savivaldybės iniciatyva 2003 metais buvo parengtas pastato rekonstrukcijos projektas, 2004 metais pradėti rekonstrukcijos darbai, o 2006-ųjų gruodžio 26 dieną duris atvėrė Druskininkų vandens parkas.
2012 metų pradžioje į bendrą veiklą įtraukta Druskininkų gydykla – šis sprendimas davė puikių rezultatų, Gydyklos darbo našumas dar labiau išaugo.
2015 metų lapkritį duris atvėrė rytietiško stiliaus viešbutis FLORES bei SPA centras. Atidarius naująjį viešbutį ir SPA centrą visas centro AQUA kompleksas – Vandens parkas, centrinė miesto gydykla bei viešbučiai – yra sujungtas stiklinėmis galerijomis.

Užsakymo Nr. MDR-46-001