Joninių naktis Druskininkuose kvepėjo žolynų vainikais ir laužu
Joninių, kitaip dar vadinamų Rasomis, šventę lietuviai mini kasmet visoje Lietuvoje, tačiau visur ji savaip patobulinama, parodomi skirtingi akcentai. Kaskart bandoma įpinti naujų elementų, įdomybių, kad šventė visus džiugintų. Druskininkai ypač stengiasi kiekvienais metais šventės dalyvius nustebinti naujovėmis ir linksmybėmis.
Į naktines paparčio žiedo paieškas ir žolynų plukdymo Nemunu ceremoniją lydėjo studijos „Opus“ šokėjos/Kultūros centro archyvo nuotrauka
Šiais metais druskininkiečiai ir miesto svečiai Jonines sutiko pindami bendrą stiprybės vainiką, Nemunu plukdė savus vainikėlius, šoko, dainavo, būriavosi aplink laužą, o trumpiausią naktį leido žaisdami tradicinius senovinius žaidimus. Renginyje dalyvavusios šiuolaikinių šokių studijos „Opus“ šokėjos šventės dalyviams pademonstravo tradicinius Joninių būrimus, žolynų vainiko pynimą, įtraukė miestiečius į tradicines Joninių apeigas, šventės šurmulį.
Šventės metu nepamiršti ir varduvininkai: „Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 60 tūkstančių Jonų ir Janinų. Kažkuri jų dalis yra čia, su mumis. Šilčiausi sveikinimai Jonams ir Janinoms, Džonams ir Janams. Tegul Jūsų asmenybės, darbai ir siekiai metai po metų vis gražina Jūsų vardus“, – sveikinimo žodį tarė renginio vedančioji Danguolė Žėkienė.
Šventės dalyviai išgirdo ir paslaptingąją paparčio žiedo istoriją, vyko į jo paieškas. Linksmintis kvietė atrakcijos ir kiemeliai su įvairiomis veiklomis: žvakių gamyba ir puošyba, vainikų pynimu, vainikėlių mėtymu, būrimais. Šventę vainikavo įspūdingas laužas ir eisena link Nemuno, kuriuo buvo plukdomi pinti vainikai.
Visos šventės metu savo pasirodymais džiugino šiuolaikinio šokio studija „Opus“, liaudiškos muzikos kapela „Vieciūnai“, folkloro ansamblis „Stadalėlė“, muzikos grupė „4fun“.
Miglė Krancevičiūtė