Joninių naktis Druskininkuose kvepėjo žolynų vainikais ir laužu

Joninių, kitaip dar vadina­mų Rasomis, šventę lietuviai mini kasmet visoje Lietuvo­je, tačiau visur ji savaip pato­bulinama, parodomi skirtin­gi akcentai. Kaskart bandoma įpinti naujų elementų, įdomy­bių, kad šventė visus džiugin­tų. Druskininkai ypač stengia­si kiekvienais metais šventės dalyvius nustebinti naujovė­mis ir linksmybėmis.

Į naktines paparčio žiedo paieškas ir žolynų plukdymo Nemunu ceremoniją lydėjo studijos „Opus“ šokėjos/Kultūros centro archyvo nuotrauka

Šiais metais druskininkiečiai ir miesto svečiai Jonines sutiko pindami bendrą stiprybės vaini­ką, Nemunu plukdė savus vaini­kėlius, šoko, dainavo, būriavosi aplink laužą, o trumpiausią nak­tį leido žaisdami tradicinius se­novinius žaidimus. Renginyje dalyvavusios šiuolaikinių šokių studijos „Opus“ šokėjos šventės dalyviams pademonstravo tradici­nius Joninių būrimus, žolynų vai­niko pynimą, įtraukė miestiečius į tradicines Joninių apeigas, šven­tės šurmulį.

Šventės metu nepamiršti ir varduvininkai: „Šiuo metu Lie­tuvoje gyvena apie 60 tūks­tančių Jonų ir Janinų. Kažkuri jų dalis yra čia, su mumis. Šil­čiausi sveikinimai Jonams ir Ja­ninoms, Džonams ir Janams. Tegul Jūsų asmenybės, darbai ir siekiai metai po metų vis gra­žina Jūsų vardus“, – sveikini­mo žodį tarė renginio vedančio­ji Danguolė Žėkienė.

Šventės dalyviai išgirdo ir pa­slaptingąją paparčio žiedo istori­ją, vyko į jo paieškas. Linksmin­tis kvietė atrakcijos ir kiemeliai su įvairiomis veiklomis: žvakių ga­myba ir puošyba, vainikų pyni­mu, vainikėlių mėtymu, būrimais. Šventę vainikavo įspūdingas lau­žas ir eisena link Nemuno, kuriuo buvo plukdomi pinti vainikai.

Visos šventės metu savo pasi­rodymais džiugino šiuolaikinio šo­kio studija „Opus“, liaudiškos mu­zikos kapela „Vieciūnai“, folkloro ansamblis „Stadalėlė“, muzikos grupė „4fun“.

 

Miglė Krancevičiūtė