GO GREEN – jaunimo mainai, nustebinę svetingumu!

Ekologija – mokslas, tiriantis gyvųjų organizmų, jų bendrijų ir ekosistemų santykius su gyvenamąja aplinka, jų tarpusavio ryšius, gyvosios ir negyvosios gamtos sąveiką. Šia tema, balandžio 30-gegužės 9 dienomis, Kabuleti, Gruzijoje vyko Erasmus+ programos finansuojamas jaunimo mainų projektas „Go Green“. Į projektą susirinko 32 jaunuoliai iš Lietuvos (Druskininkų), Armėnijos, Švedijos bei žinoma Gruzijos. Šiuo projektu siekta supažindinti jaunimą ir visuomenę su ekologijos tema, problematika,  žmogaus atsakomybe bei norėta parodyti, kad aktyvus įsitraukimas į bendruomenės veiklą gali paskatinti mus labiau stebėti savo aplinką, ją prižiūrėti. 

Jaunimo mainų projekto „Go Green“ metu dalyviai dalijosi savo šalių ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais/JUC archyvo nuotraukos

Projekto pradžioje vyko susipažinimo, „ledų laužymo“ veiklos, kurios padėjo geriau pažinti kitus dalyvius ir atsipalaiduoti. Užsiėmimus vedė projekto koordinatorės kartu su dalyvaujančių partnerių šalių lyderiais ir pačiais dalyviais, taigi kiekvienas galėjo supažindinti kitus su naujomis veiklomis ir žaidimais. Įvairių neformalių metodų pagalba geriau pažinome vienas kitą ir galėjome pereiti prie svarbesnių tikslų – efektyviai gilintis ir mokytis naujų dalykų. Viso „Go Green“ projekto metu dalyviai dalijosi savo šalių ekologinėmis problemomis ir jų sprendimo būdais. Dalyvaudami mišriose tarptautinėse komandose jaunimas turėjo galimybę išmokti naujų dalykų: atlikti įvairias užduotis, skatinančias išeiti iš savo komforto zonos, ugdyti naujus savo gebėjimus, žinias.  Švarios aplinkos labui lietuvių iniciatyva buvo surinktos šiukšlės Kobuleti kurortinio miesto paplūdimyje, bandant vietinę bendruomenę pakviesti prisidėti prie gražios, žmonėms ir gamtai naudingos akcijos.

Laisvu nuo aktyvių veiklų metu buvo aplankytos gražiausios Kabuleti ir Batumi kurortinių miestų vietos, turiningai praleistas laikas su žmonėmis iš skirtingų šalių. Organizuoti tarpkultūriniai vakarai: dalyviai pristatinėjo vieni kitiems savo šalies kultūros ypatybes, ragavo įvairaus kiekvienos šalies tradicinio maisto, mokėsi tradicinių šokių, klausėsi muzikos, stengėsi išmokti skirtingų  kalbų.

9 projekto dienos praleistos mainų metu buvo nepakartojamos patirties, žinių įgijimo ir naujų draugų susiradimo metas. Džiaugiamės, kad Druskininkų jaunimo užimtumo centras sudaro galimybę jaunimui judėti, pažinti bei kartu su kitais partneriais įgyvendinti Erasmus+ programos projektus. „Go Green“ įnešė į kiekvieno dalyvio širdį naujų teigiamų pojūčių, išgyvenimų ir suteikė daugiau ryžto rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

 

Projekto dalyviai pasidalino savo įspūdžiais.

Aistė: Kelionė į Gruziją lyg nunešė į praeitį, kur laisvai aplinkoje vaikštinėja karvės, ožkos ir kiti gyvūliai, vietiniai paprasti, draugiški, sąžiningi ir svetingi žmonės, stebino miesto ramybė, o gamta… na, ji tiesiog užburianti. Projektas parodė, kad žmonės, suburti iš įvairių šalių, gali vieningai siekti užsibrėžtų tikslų, nekreipiant dėmesio į amžiaus, lyčių, įsitikinimų skirtumus. Kas kartą keičiamos darbo grupės leido pažinti visus kartu ir kiekvieną atskirai, kaip žmones, kaip asmenybes. Kultūrinių vakarų metu praplėsti žinias, išmokti tradicinių šokių, paskanauti dar neragautų vaišių. Po projekto pradėjau gerti tirpią kavą, anksčiau jos nemėgdavau, o to priežastis viena – tiesiog nemokėjau jos tinkamai paruošti, tai tik detalė to, ką teko sužinoti, pasimokyti, pritaikyti kasdieninėje veikloje ir pasidalinti su kitais. Projektui pasibaigus, ne vieną dieną teko „virškinti“ patirtus įspūdžius, kol buvo galima įsivažiuoti į įprastą veiklą. Nors projekto veikla truko tik 9 dienas, tačiau tos dienos davė daugiau nei 9 metai kasdieninėje rutinoje.

Ugnius: Projektas iš tiesų nustebino. Gruzija ir Gruzijos kultūra yra visiškai kitokia nei mūsų. Patys gruzinai yra labai aktyvūs, svetingi ir nuoširdūs žmonės. Viso projekto metu šeimininkai klausinėjo, kaip mums sekasi, kaip mes laikomės, ar nieko netrūksta. Jiems buvo keista matyti lietuvius, kurie nėra tokie emocionalūs kaip jie. Man buvo smagu pamatyti skirtumą tarp Druskininkų ir Kobuleti kurorto. Tai labai panašus kurortas į mūsų, kuris vasaros metu kupinas žmonių šurmulio, o sezonui pasibaigus ištuštėja. Tik skirtumas toks, kad Druskininkai pasiruošę priimti svečius visus metus, ko nepasakytum apie Kobuleti kurortą. Šeimininkams su malonumu pasakojome apie švarą ir aplinkos estetiką, pasitelkę Druskininkų pavyzdį. Projekto metu iš naujo įvertinome tai, ką turime, išmokome daugiau šypsotis ir pažinome žmones, kurie iš tikrųjų tapo mūsų draugais.

 

Projektas finansuotas „Erasmus+“ lėšomis

JUC informacija