Druskininkų švietimo centre – seminaras antikorupcine tema
Druskininkų Švietimo centras, vykdydamas Neformaliojo suaugusiųjų antikorupcinio 2017 metų švietimo programą ir jos įgyvendinimo 2017 metų priemonių planą, organizuoja mokymus ir pasitarimus, susijusius su antikorupcine veikla ne tik savivaldybės institucijų ir įstaigų darbuotojams, bet ir įvairioms druskininkiečių bendruomenės grupėms.
Druskininkų švietimo centre organizuotas seminaras ir diskusija antikorupcine tema/Ramunės Žilienės nuotrauka
Sausio 19 d. Trečiojo amžiaus universtiteto lankytojai Druskininkų švietimo centre susibūrė išklausyti paskaitą ir padiskutuoti antikorupcine tema.
Druskininkų švietimo centro direktorius Vytautas Gintutis įsitikinęs, kad, puoselėjant ir stiprinant korupcijai nepakančią aplinką, vienas iš svarbiausių dalykų yra ir pačios visuomenės, bendruomenės žmonių požiūris bei pozicija: „Antikorupcinis visuomenės švietimas yra labai svarbus. Tikimės, kad ši paskaita ir kiti panašūs seminarai, renginiai prisideda prie siekio auginant bendrą visuomenės kultūrą ir paskatas veikti skaidriai, atvirai.“
Druskininkų švietimo centre pranešimą antikorupcijos tema pristatė Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjas, asmuo, atsakingas už korupcijos prevenciją ir kontrolę Savivaldybės administracijoje Algimantas Petrauskas. Pranešėjas, remdamasis įvairiais šaltiniais, pristatė susirinkusiesiems korupcijos apibrėžimą, su korupcijos prevenecija susijusią įstatyminę bazę, aptarė destruktyvią korupcijos įtaką ne tik svarbiausioms valstybės funkcijoms, bet ir kasdieniam visuomenės gyvenimui. Pranešime įvardinta, kad sąmoninga visuomenė, netoleruojanti nė menkiausių korupcijos apraiškų, yra tarp svarbių korupcijos prevencijos pamatų. Keldamas klausimą, ko reikėtų, kad korupcijos mastai neplistų, kad būtų užkertamas kelias korupcijai, pranešėjas įvardijo, kad svarbu ne tik vykdyti įvairias antikorupcines programas, bet ir skleisti sėkmingus tarpsektorinio bendradarbiavimo pavyzdžius.
Korupcija gali būti apibrėžiama ir kaip piktnaudžiavimas įgaliojimais, siekiant asmeninės naudos viešajame ar privačiajame sektoriuose. O anot moksleivės Jurgitos, kurios nuomonė atsidūrė apklausoje tarp daugelio kitų Lietuvos moksleivių nuomonių, korupcija išnyks, jei vertybė bus ne pinigai, bet sąžiningumas, dorumas: „Jei visi Lietuvos žmonės laikytųsi dešimties Dievo įsakymų, esu įsitikinusi, kad ne tik korupcija išnyktų, bet ir mūsų šalis taptų panaši į rojų.“
Parengė Ramunė Žilienė