Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centre – naujos paslaugos
Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centras plečia savo paslaugų spektrą.
Nuo šių metų pradedamas įgyvendinti projektas „Integralios pagalbos teikimas Druskininkų savivaldybėje“. Praėjusiais metais startavo Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo bei konsultavimo (GIMK) paslaugos.
Įgyvendinant projektą „Integralios pagalbos teikimas Druskininkų savivaldybėje“, praėjusią savaitę centrą pasiekė du nauji automobiliai, kuriais naudosis integralią pagalbą (socialinę globą ir slaugą) namuose, neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims bei konsultacinę pagalbą jų šeimų nariams teikiantys darbuotojai/Laimos Rekevičienės nuotrauka
Integralios pagalbos teikimas
Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras 2016 m. spalio 5 d. pasirašė su Europos socialinio fondo agentūra „Integralios pagalbos teikimas Druskininkų savivaldybėje“ finansavimo sutartį. Projekto tikslas – teikti integralią pagalbą (socialinę globą ir slaugą) namuose, neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims bei konsultacinę pagalbą jų šeimų nariams.
Integrali pagalba – viena iš naujesnių paslaugų, kuri apima socialinių paslaugų (socialinės globos) ir medicinos paslaugų (slaugos) teikimą žmogui vienu metu. Šios paslaugos teikiamos komandiniu principu: socialinis darbuotojas, slaugytojas ir jų padėjėjai. Vykdant projektą, bus sukurtos 2 mobilios komandos, įdarbinti slaugos specialistai (slaugytojas, slaugytojo padėjėjai). Integrali pagalba 1 asmeniui bus teikiama iki 4,5 val. per dieną, iki 5 dienų per savaitę. Asmenims, prižiūrintiems artimuosius namuose, bus teikiamos individualios konsultacijos, siekiant suteikti jiems reikalingų žinių, įgūdžių senyvo amžiaus ir neįgalių asmenų priežiūros bei slaugos srityje. Socialinių darbuotojų ir slaugos darbuotojų bendras teikiamos paslaugos paketas palengvins asmenų su negalia ir jų artimųjų kasdienybę, pagerins gyvenimo kokybę bei suteiks šeimos nariams galimybę tinkamai pasirūpinti slaugomais asmenimis. Tokiu būdu projektu bus prisidedama prie socialinių problemų sprendimo, geresnės gyvenimo kokybės užtikrinimo.
Integralią pagalbą namuose gali gauti: senyvo amžiaus asmenys su sunkia negalia; suaugę darbingo amžiaus asmenys su sunkia negalia; šeimos nariai, prižiūrintys senyvo amžiaus asmenis ir suaugusius asmenis su negalia. Savivaldybės gyventojams, norintiems gauti integralią pagalbą namuose, turi būti nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis.
Klientas, gaudamas dienos socialinės globos ir slaugos paslaugas, moka tik už globos paslaugas. Mokėjimo už dienos globą dydis nustatomas, atsižvelgiant į asmens (šeimos) pajamas. Slaugos paslaugos 100 procentų finansuojamos iš ES struktūrinių fondų lėšų. Slaugos paslaugos, artimųjų konsultavimas teikiamas nemokamai.
Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių), globėjas, rūpintojas dėl integralios pagalbos (socialinės globos ir slaugos) namuose gavimo turi kreiptis į Druskininkų savivaldybės socialinės paramos skyrių, Vasario 16-osios g. 7. Informacija teikiama tel. (8 313) 52543. Darbo laikas: I-IV – nuo 8 val. iki 17 val., pietų pertrauka – nuo 12 val. iki 12.45 val. V – nuo 8 val. iki 15.00 val., be pietų pertraukos. Išsamesnė informacija pateikiama interneto tinklalapyje www.druskininkai.lt ir www.druskininkuspc.lt
GIMK – globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymas bei konsultavimas
Įgyvendinant institucinės globos pertvarką, 2016 m. keturi Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centro darbuotojai baigė mokymus ir buvo atestuoti GIMK socialiniai darbuotojai. Darbuotojai pravedė įvadinius mokymus pagal GIMK programą būsimų globėjų grupei. Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centro atestuoti socialiniai darbuotojai pagal šią programą ruošia įtėvius ir globėjus, juos konsultuoja, padeda spręsti iškilusias problemas, organizuoja susitikimus, vertina šeimas dėl galimybės priimti svečiuotis institucijose gyvenančius vaikus.
GIMK programos mokymai būsimiems globėjams ir įtėviams trunka apie 3 mėnesius: rengiami individualūs susitikimai įstaigoje bei būsimų globėjų (įtėvių) namuose. Taip pat vykdomi grupiniai užsiėmimai – vienas susitikimas per savaitę, kurio trukmė – 3 valandos, susitikimų metu aptariama 10 temų.
Lietuvoje 2 proc. vaikų auga globos institucijose. Žiniasklaidoje ir viešoje erdvėje vyksta daug diskusijų, atskleidžiama įvairiausių faktų (belieka tik tikėtis, kad gal ne visada atitinkančių tikrovę) apie globos įstaigų gyvenimo sąlygas, vykstančius incidentus, piktnaudžiavimą. Tai yra tokie dalykai, kuriuos galima nufilmuoti, nufotografuoti, suskaičiuoti, įdėti į kažkokius sociologinius ar tiriamuosius rėmus. Tačiau daug svarbesnis ir didesnį nerimą keliantis dalykas – kasdienis tų vaikų, kurie auga institucijose, tėvų, namų, šeimos ilgesys. Jo nepamatuosi, nenufotografuosi, dažnai net žodžiais neapsakysi. O gal mes galime atspėti, širdimi išgirsti ir pamatyti šį ilgesį? Ir tuomet apsispręsti tapti globėjais ar įtėviais.
Kviečiame nelikti abejingais institucijose augančių vaikų norui turėti savo šeimą, namus ir įsijungti į globėjų (įtėvių) gretas. Mes Jums padėsime.
Išsamesnės informacijos kviečiame kreiptis: į Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centrą, adresu Veisiejų g. 17, Druskininkai, tel. (8 313) 58072, el. p. gimkdruskininkai@gmail.com arba į Druskininkų savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, adresu Vasario 16-osios g. 7, Druskininkai, tel. (8 313) 51645, el. p. vtat@druskininkai.lt.
Druskininkų savivaldybės socialinių paslaugų centro informacija