Druskininkai turi išskirtinį kurortą reprezentuojantį medalį
Rugsėjo 27-ąją, minint Pasaulinę turizmo dieną, Druskininkų miesto muziejaus terasoje susirinkę druskininkiečiai dalyvavo originalaus, kurortą reprezentuojančio medalio pristatymo ceremonijoje. Bendradarbiaudama su Druskininkų savivaldybe, medalį sukūrė ir nukaldino Lietuvos monetų kalykla.
Į šventinį Miesto muziejaus terasoje surengtą Druskininkus reprezentuojančio medalio pristatymą susirinko druskininkiečiai ir kurorto svečiai/ Laimos Rekevičienės nuotrauka
Susirinkusiuosius pasveikinęs Lietuvos monetų kalyklos direktorius Saulius Vaitiekūnas pasidžiaugė, kad Druskininkai mini ir dar vieną, 380-ies metų sukaktį, kai Druskininkai pirmą kartą buvo paminėti rašytiniuose šaltiniuose: „Tai solidi data, žyminti seną Druskininkų istoriją. Pirmasis Lietuvos monetų kalyklos nukaldintas miestų serijos medalis buvo skirtas sostinei, Vilniui, o antrasis Druskininkams – Lietuvos kurortų sostinei. Labai džiugu, kad šiandien galime pristatyti mūsų kūrinį, sukurtą, dalyvaujant Druskininkų savivaldybei. Tikimės, kad medalis daugeliui patiks, kaip suvenyras ar dovana, kuri padės žmonėms daugiau sužinoti apie Druskininkus bei prisidės prie žinios apie šį nuostabų kurortą, sklaidos. Tikimės, kad Druskininkais ir toliau domėsis dar daugiau miesto svečių, turistų, o miestas dar labiau klestės.“
Lietuvos monetų kalyklos direktorius S. Vaitiekūnas ir Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas džiaugėsi, kad medalis simboliškai įprasmina Druskininkų istoriją, žymi 222-uosius kurorto gyvavimo metus/ Laimos Rekevičienės nuotrauka
Renginyje dalyvavęs Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas sakė, kad medalis simboliškai įprasmina Druskininkų istoriją bei pažymi 222-uosius kurorto gyvavimo metus: „Dėkoju Lietuvos monetų kalyklos vadovybei už tai, jog parodė iniciatyvą, kad Druskininkų kurortas galėtų turėti savo medalį. Druskininkų istoriją rašome visi – ir čia gyvenantys bei dirbantys žmonės, ir kurorto svečiai, todėl neabejoju, kad Druskininkų medalį norės įsigyti ne tik druskininkiečiai, bet ir atvykę kurorto svečiai.“
Druskininkietis monetų kolekcininkas Julius Matulevičius pasidžiaugė, kad visai neseniai buvo nukaldinta dviejų litų moneta su Druskininkų herbu, o rugsėjo 27-ąją jo kolekciją papildė ir medalis: „Turėsiu ką papasakoti anūkams apie šalies ir krašto istoriją“.
Renginį vainikavo šventiškai į dangų pakilę šventiniai balti balionai su linkėjimais Druskininkams.
Medalio aversą puošia labiausiai kurorto išskirtinumą pabrėžiantys ir Druskininkus reprezentuojantys objektai – Miesto muziejus, Druskininkų vandens parkas, „Snow Arena“, Lynų kelias, Druskininkų savivaldybė, Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, Druskininkų Dievo Motinos ikonos „Visų liūdinčiųjų džiaugsmas“ cerkvė, mineralinio vandens šaltinis.
Medalio reverse pavaizduotas Druskininkų herbas, nacionalinis Lietuvos simbolis Vytis bei papildysiančių suvenyrinių medalių seriją miestų herbai.
Specialiai Druskininkų medaliui sukurta pakuotė, kurioje yra pristatymas apie svarbiausius kurorto objektus bei legenda apie sūriuosius Druskininkų šaltinius.
Medalis, kuris yra yra 30 mm skersmens ir sveria 11 gramų, nukaldintas naudojant vario ir nikelio metalų lydinį, tas pačias technologijas, kaip ir kaldinant monetas.
Druskininkų medalį galite rasti tarp kitų Druskininkų miesto muziejuje parduodamų suvenyrų, jį galima nešioti ir kaip papuošalą ant kaklo, rankos ar rankinės, taip pat gali būti prisegamas prie raktų.
Druskininkų medalis yra ir graži, prasminga dovana, suvenyras kurorto svečiui ar draugams/ Laimos Rekevičienės nuotrauka
„Mano Druskininkai“
informacija