Centras AQUA siūlo kineziterapijos procedūras salėje ir vandenyje
„Kineziterapija“, išvertus iš graikų kalbos, reiškia gydymą judesiu. Kineziterapijos procedūros – neatsiejama medicininės reabilitacijos dalis, apimanti gydomąją kūno kultūrą, gydomąją gimnastiką, žaidimus ir įvairius sporto elementus – plaukimą, irklavimą, slidinėjimą, važinėjimą dviračiu.
Didžiajame Vandens parko baseine organizuojami sportinės gimnastikos užsiėmimai vandenyje/Centro AQUA archyvo nuotrauka
Kineziterapija skatina regeneracinius procesus organizme po traumų, normalizuoja pažeistas funkcijas, užkerta kelią komplikacijų atsiradimui. Ji gali būti taikoma, sergant kvėpavimo sistemos ligomis. Kineziterapeutas gali padėti sumažinti (ar visiškai pašalinti) skausmus pečių, nugaros ir juosmens srityse, taip pat gali padėti numalšinti varginančius sąnarių skausmus. Dažnais atvejais kineziterapeutas gali pagelbėti pacientams, kenčiantiems nuo stuburo išvaržos, radikulito ar osteochondrozės
Pasyviai kineziterapija yra taikoma masažų, tempimų, mechanoterapijos (kai judesiui atlikti naudojami specialūs įtvarai ir įrengimai) būdais. Kineziterapijos procedūros yra parenkamos, atsižvelgiant į paciento amžių, fizinio pasirengimo, funkcinę būklę, lėtinius susirgimus ir kitus sveikatos sutrikimus.
Visos šios kineziterapijos procedūros yra plačiai taikomos Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre AQUA. Pacientams, turintiems rimtų sveikatos sutrikimų, skiriamos individualios kineziterapijos procedūros, masažai, o siekiantiems tiesiog sustiprinti savo judamąjį atramos aparatą bei išmokti teisingai atlikti mankštas namie – mankštos salėje ir vandenyje.
Džiaugiamės, kad vis daugiau druskininkiečių atranda gydomosios mankštos privalumus, noriai lanko mankštas salėje, plaukimo baseinuose. Bendradarbiaujant su Druskininkų visuomenės sveikatos biuro specialistų komanda, nuo spalio mėnesio pradėta įgyvendinti ir speciali gydomosios mankštos salėje ir gydomosios gimnastikos vandenyje programa Druskininkų moksleiviams, kurios metu bus formuojami teisingi laikysenos, judėjimo įgūdžiai, skatinamas fizinis moksleivių aktyvumas.
Nepamiršti ir suaugusieji – kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį patogiu metu, po darbo, 18 val. didžiajame Vandens parko baseine organizuojami sportinės gimnastikos užsiėmimai vandenyje.
Juk judėjimas vandenyje teigiamai veikia visą organizmą, pirmiausia – judėjimo ir atramos sistemą: treniruojami raumenys, didėja sąnarių paslankumas ir amplitudė. Vandens spaudimas keičia odos ir poodinių audinių, tuo pačiu ir viso organizmo kraujotaką ir širdies darbą. Spaudimas į krūtinės ląstą, pilvo sienelę keičia kvėpavimą – pasunkėja įkvėpimas, palengvėja iškvėpimas. Taip yra treniruojamos kvėpavimo ir kraujotakos sistemos. Krūvio metu gerėjanti periferinė kraujotaka teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, skatina medžiagų apykaitą ir padeda kovoti su celiulitu.
Treniruotės vandenyje padeda greičiau atkurti sutrikusias organizmo funkcijas.
Druskininkiečiai labai pamėgo ir elipsinius treniruoklius bei dviračius vandenyje.
Papildomą naudą minant vandens dviratį ar naudojantis elipsiniu treniruokliu turi natūralios vandens savybės – hidrostatinė keliamoji jėga padeda sumažinti kūno svorį netraumuojant sąnarių, leidžia mažesnėmis pastangomis atlikti didesnės amplitudės judesius, skausmingų judesių metu apsaugo nuo skausmo ar nevalingų raumens susitraukimų, uždegimo paūmėjimo. Didesnis nei oro vandens klampumas didina pasipriešinimą judesiui iki 60 kartų – greitų ir staigių judesių metu pasipriešinimas didėja, jiems atlikti reikalinga didesnė jėga, o štai lėtus ir tolygius judesius vandenyje atlikti daug lengviau. Šiltas vanduo gerina kraujotaką, keičia raumenų tonusą, mažina skausmą.
Elipsiniais treniruokliais bei dviračiais vandenyje galima naudotis Vandens parko darbo metu, prieš tai užsiregistravus vaikų erdvėje.
Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro AQUA informacija