Ar Druskininkų liberalai ir konservatoriai, apšmeižę centro AQUA vadovą ir skambiai viešinę kaltinimus, dabar taip pat „skambiai“ praneš visuomenei ir apie subliuškusį „skandalą“?

Dar 2015 metų spalio mėnesį Poilsio centras „Aqua“ tapo viešų aptarimų ir netgi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimų objektu. Dešimtys straipsnių, televizijos reportažų pasakojo apie slaptus apartamentus, paslaptingus svečius, nuogybes ir kitokias „baisybes“. „Aqua“ direktorius Edmundas Antanaitis net buvo sulaikytas, įtariant piktnaudžiavimu. STT Kauno valdybos pareigūnai, gavę duomenų apie galbūt neteisėtai naudojamas savivaldybės bendrovės lėšas ir turtą, pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo. Netgi Seimo nariai gavo specialius raštiškus nurodymus nesilankyti Poilsio centre, o jo direktorius buvo nušalintas nuo savo darbo, negalėjo bendrauti su centro darbuotojais, lankytis centre AQUA. Nušalinimas baigėsi tik 2016 m. balandžio 14 d.

 

E. Antanaičiui ne vienerius metus teko aiškintis, ar reklama ir kvietimai į Vandens parką yra nusikalstama veika. Tyrimo metu jokios nusikalstamos veikos nenustatyta/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Per beveik trejus metus centro AQUA darbuotojai pareigūnams pateikė tūkstančius dokumentų. Tyrimo metu įrodyta, kad jokių neteisėtų apgyvendinimų viešbutyje, juolab politikų, nebuvo – tokių faktų nenustatyta.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras praėjusių metų rudenį nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamos veikos, numatytos Baudžiamojo kodekso 222 straipsnio 1 d., nes E. Antanaitis nepadarė jokios veikos, turinčios šio nusikaltimo požymių. Tyrimas baigtas, byla baigta. Jokio nusikaltimo nėra.

Vidurinės nebaigęs „atradėjas“ konservatorius Vilius Semeška, ir Liberalų sąjūdžio atstovas Juozas Šarkus, kažkada pasakoję „jog atradę, kad poilsio centre veikia slapti prabangūs kambariai, kuriuose aptarnaujami įvairūs aukšto rango svečiai“, gali rimtai pagalvoti – kokią moralinę ir materialinę žalą jie padarė centrui AQUA ir Druskininkams?

Įdomu, kaip dabar turėtų jaustis skundų autoriai, kaltinę E. Antanaitį ir kartu su bulvarine televizijos laida lakstę po Gydyklų apartamentus, viešoje erdvėje ir sau palankioje žiniasklaidoje skleisdami nebūtus dalykus?

Byla nutraukta, tačiau kas pasvers ir įvertins, kokią žalą toks kone trejus metus trukęs tyrimas kainavo centrui AQUA: juk centro darbuotojams, kol vyko tyrimas, daug valandų teko dirbti papildomai, ne aptarnaujant kurorto svečius, o rengiant tūkstančius bylai reikalingų atsakomųjų raštų ir dokumentų bei jų kopijų. Kaip sako centro AQUA direktorius, šiuos resursus buvo galima skirti, pavyzdžiui, kad ir Druskininkų kurorto populiarinimui ar miesto šventėms, kurios į Druskininkus suburia daugybę lankytojų, džiugina ir druskininkiečių bendruomenes, ir turistus, ir poilsiautojus?

O kaip įvertinti žmonių patirtą stresą, įtampą?

Nors centro AQUA direktoriui E. Antanaičiui buvo pareikšti septyni kaltinimai, jau prieš metus, po atlikto tyrimo, paaiškėjo, kad nei vienas iš jų nepasitvirtino.

Kaltinimai buvo, tiesą sakant, net juokingi. Centro AQUA vadovas buvo kaltinamas tuo, kad Savivaldybei skyrė kvietimų į Vandens parką, kurie buvo įteikti bendruomenės nariams: geriausiems abiturientams, ūkininkų konkursų laimėtojams, socialiniams darbuotojams profesinės šventės proga. „Kvietimai į Vandens parką, kaip prizai, įprastai yra įteikiami respublikinių parodų, renginių, varžybų nugalėtojams, įvairių akcijų dalyviams. Per metus paprastai įteikiama apie 1000 tokių kvietimų“, – sakė centro „Aqua“ direktorius. Galiausiai paaiškėjo, kad ir šio tyrimo metu jokios nusikalstamos veikos nenustatyta.

Tiesa, tuomet, panaikinus tuos kaltinimus, teko aiškintis dar dėl vieno. Esą dėl netinkamos buhalterinės apskaitos, mat, patikrinus kelis tūkstančius kvietimų į Vandens parką, rasti… DU, kurie tikrintojams pasirodė netinkamai apskaityti. Todėl E. Antanaičiui vėl teko aiškintis dėl to, kas, regis, ir taip aišku: kad reklama ir kvietimai į Vandens parką nėra nusikalstama veika.

Šiandien aišku, kad beveik prieš trejetą metų pradėtas tyrimas ir jo viešinimas pakenkė ir įmonės direktoriaus, ir pačios įmonės dalykinei reputacijai, ir centro „Aqua“ įvaizdžiui. Sukėlė neigiamų emocinių išgyvenimų, streso ir įmonės vadovui, ir darbuotojams.

O specialūs „atradėjai-skundėjai“, ir šiaip konservatoriai su liberalais, ir netgi Seimo nariai jau gali drąsiai,  be „baimės“ vėl lankytis centre AQUA. JAU GALIMA!

Ar tikėtina, kad skundų autoriai, Druskininkų liberalai ir konservatoriai, taip skambiai viešinę  kaltinimus, dabar taip pat „skambiai“ atsiprašys ar bent praneš visuomenei, bent jau savo socialinių tinklų paskyrose ir apie subliuškusį „skandalą“?

 

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija