Vasaros pamokėlės – mini zoologijos sode
„Atgimimo“ mokykla, 2017 m. vasario 9 d. pasirašiusi sutartį su Grūto parko zoologijos sodu, nuolat bendradarbiauja su parku įvairiose gamtamokslinio ir socialinio ugdymo srityse. Prieš dvejus metus 1-6 klasių mokiniai piešė gražiausią paukštelį – piešinių paroda iki šiol puikuojasi parke esančiame elnių muziejuje. Visą tą laiką parko lankytojai turėjo galimybę balsuoti už originaliausią ir nuostabiausią piešinį. Daugiausia aukščiausių įvertinimų surinko 8c klasės mokinio Rimanto Markausko ir 2b klasės mokinės Urtės Baležentytės darbai. Jiems įteikti UAB „Hesona“ direktorės Birutės Malinauskaitės-Bark padėkos raštai.
Stovyklos „Vaivorykštė“ dalyviai apžiūrėjo ir parke eksponuojamą piešinių paroda/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka
Dažni svečiai šiame parke mažieji mokiniai. O vyresniųjų, devintokų, rankomis padaryti inkilai miško gyventojams – ne tik paukšteliams, bet ir voverėms ar apuokams – padeda užauginti mažuosius.
Vasaros pradžioje 2-4 klasių mokinių stovyklos „Vaivorykštė“ būrys atvyko pasidomėti zoologijos sodo gyventojų gausybe, sužinoti daugiau apie jų gyvenimo būdą. Stovyklautojus sutikusi gyvūnėlių mylėtoja Birutė Malinauskienė parodė ir papasakojo apie parke priglaustus sužeistus paukštelius: matėme gandrą nulūžusiu sparnu, dėl elektros laiduose patirtos traumos negalintį skraidyti gerviną bei jį kasmet aplankančią draugę, kitą gervę. Pastaroji ištikimai jau trečią vasarą praleidžia kartu su negalinčiu skraidyti draugu, o rudenį išskrenda į šiltuosius kraštus…
Dar daug romantiškų ir keistų istorijų papasakojo įdomioji vadovė: apie baltąją vištą, dedančią žalius kiaušinius, plikakakles višteles, kurių kaklai atrodo keistokai, lyg nusišėrę – bet tokia jų rūšis. Apie jūrinį erelį, patekusį parko priežiūron iš paukščių globos namų, nes jis, augintas žmogaus, nemoka gyventi laisvėje.
Vaikai mokėsi atskirti įvairias balandžių veisles – pūstinius nuo karakulinių, povinius nuo mėsinių ir kitus. Povai tuo metu ginčijosi tarpusavyje ir neišskleidė savo gražiosios spalvotos uodegos. Užtat buvo juokinga stebėti mažąjį gaidelį, besivedžiojantį viščiukus, kai mama vištelė perėjo likusius. „Koks geras tėtis!“, – sakė vaikai. Pasidžiaugę naujagimio karčiuotojo paviano išdaigomis, pasilabinę su meškutėmis, išvydę pumas ir kitus žvėrelius, pasisupę sūpynėse, linksmi nugužėjome į Karolio Dineikos sveikatingumo parką tęsti stovyklos užsiėmimų. Smagu vasarą.
O nuo rugsėjo lauks nauji konkursai, gyvūnėlių įpročių bei gyvenimo būdo pažinimo studijos, įdomių sumanymų vaivorykštė. Taip mes mokomės pažinti ir atjausti.
„Atgimimo“ mokyklos vasaros stovyklos „Vaivorykštė“ organizatorių informacija