„Saulės“ mokykloje – Nepriklausomybei skirti renginiai

Iškilios ir prasmingos šventės išvakarėse nuvilnijo Nepriklausomybės sukakčiai paminėti skirtų renginių aidai: „Saulės“ pagrindinė mokykla kasmet organizuoja tradicines bendruomenės sporto varžybas, o šįmet renginių pynę paįvairino mokyklos lietuvių kalbos mokytojų sumanyta ir įgyvendinta literatūrinė popietė, skirta Lietuvos laisvės šauklio Bernardo Brazdžionio 110-osioms gimimo metinėms paminėti.

Jautri, gaivališka, iškili poeto asmenybė, jo nueitas kūrybinis kelias mus, lietuvius, priverčia stabtelėti ir įsiklausyti į jo tariamas eiles, į jo balsu prabylančią Lietuvą, kuri ir „iš tamsos, ir iš nakties, ir iš šešėlių atsiliepia: aš čia – gyva!“ Atidžiau į poeto gyvenimą žvilgtelėti renginio dalyvius pakvietė 8b klasės mokiniai – šventės vedėjai, kurie pristatė svarbiausias kūrėjo biografijos detales, suteikė galimybę išgirsti ir paties B. Brazdžionio deklamuojamą eilėraštį Bostono lietuvių draugijos suvažiavimo metu. Literatūrinėje popietėje viešėjo ir Druskininkų savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Lina Gražulienė, kuri kartu su mokyklos direktore Ramute Siliūniene šventės dalyviams linkėjo giedro bei tikro tikėjimo Tėvyne, ragino neužmiršti laisvės šauklių ir gynėjų balso, vertinti tai, ką mūsų bočiai mums paliko, skatino neišsivaikščioti po platųjį pasaulį…

„Saulės“ mokykloje surengta popietė, skirta B. Brazdžionio 110-osioms gimimo metinėms paminėti/ „Saulės“ pagrindinės mokyklos archyvo nuotrauka

O mes galėjome pasigėrėti ir pasidžiaugti įdomiomis poeto eilėraščių interpretacijomis: mūsų mokyklos mokinių kūrybiškumas, entuziastingas ruošimasis padovanojo gražių ir jautrių vaizdinių: Giedrius ir Marija (5a klasė) švelniai sukosi valso sūkury, skambant dainai „Lietuvai“ (B. Brazdžionio eilės); 7a klasės mokiniai perteikė patį jautriausią ir tyriausią jausmą – motinos ilgesį,  deklamuodami eilėraštį „Tu nežiūrėk, mama, pro langą“. Jo fone ilgesingai virpėjo pianino klavišai, liečiami Jorūnės, o antrą kartą šis visiems gerai žinomas kūrinys buvo ir padainuotas, akomponuojant gitaristui Aleksejui. 8b klasės mokinės Jana Patricija ir Urtė bei 8a klasės mokinys Andrius kartu su mažosiomis 5b klasės ugdytinėmis perteikė kone populiariausio B. Brazdžionio eilėraščio „Aš čia – gyva“ idėjas ir prasmingumą: tautiniais kostiumais pasidabinę vyresnieji, skambant Gailės atliekamam kūriniui pianinu, nepabūgo skambiai kartoti vienos svarbiausių kūrinio eilučių: „Aš čia – gyva“… Dar vėliau žiūrovus žavėjo kanklių muzika (atlikėja Salvija, 7b klasė) ir renginio vedėjo Andriaus bei lietuvių kalbos mokytojų deklamuojamas eilėraštis „Lietuvai“. O patį giedriausią nuotaikos pliūpsnį šventės dalyviams dovanojo 3a klasės jaunieji aktoriai su mokytoja Dalia Kavaliauskiene: jų dėka scenoje atgimė Vytės Nemunėlio slapyvardžiu pasirašyta ir visiems labai gerai žinoma poema „Meškiukas Rudnosiukas“. Ryškūs sceniniai kostiumai, įtaigi mažųjų vaidyba, skambūs balsai ir išbaigta scenografija privertė aiktelėti ir susižavėti jaunaisiais talentais net salėje sėdinčius vyresniųjų klasių mokinius. O poemos ištrauka žiūrovams priminė, koks sunkus ir sudėtingas būna mokinio kelias į žinių šventovę…

Renginių maratoną užbaigė vakare surengtos Bendruomenės sporto varžybos, inicijuotos  pavaduotojo ugdymui Algio Bolio. Mokykla šią gražią tradiciją puoselėja jau septynerius metus. Į renginį susirinko ne tik stipriausios mokinių tėvelių, mokinių, mokytojų komandos, bet ir sportinio azarto išsiilgę aistruoliai – aktyvūs ir triukšmingi sirgaliai. Jau antrus metus iš eilės visus nugalėjo stipri ir atkakli, optimizmo nestokojanti mokinių tėvelių komanda. Matyt, šiais metais sėkmė juos lydėjo dar ir todėl, kad komandos kapitono vairalazdę į savo tvirtas rankas paėmė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109-osios kuopos vadas kapitonas  Kęstutis Valenta, vedęs „savo karius“ pergalės link. Renginio vedėjai, kūno kultūros mokytojai, pasistengė, kad renginyje netrūktų geros nuotaikos. Estafetės visus žavėjo spalvingumu, sportinių ir nesportinių priemonių panaudojimo estafetėse išradingumu. Mums, žiūrovams, ne kartą teko ir smagiai nusijuokti, ir sunerimti dėl apylygio rungtynių rezultato ar suklupusio kolegos… Džiugu buvo regėti smagiai nusiteikusius varžybų dalyvius, kuriems renginio pabaigoje buvo įteikti medaliai, o į tėvelių rankas iškeliavo pereinamoji nugalėtojų taurė.

Nuvilnijus, nutilus skambių renginių aidams, dar kartą susimąstai  – neišsivaikščiosime, jei tik būsime vieni kitiems atrama darbuose, džiaugsmuose, bėdose. „Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenė stengiasi tokia ir išlikti: vieninga, atkakliai besidarbuojanti, kryptingai siekianti užsibrėžtų tikslų. Tarp jų – ir patriotiškumo ugdymas.

Renata Jaskelevičienė,

lietuvių kalbos mokytoja metodininkė