Pasirašyta „Atgimimo“ mokyklos ir Grūto parko edukacinio bendradarbiavimo sutartis

Jau beveik antrą dešimtmetį su Grūto parku bendradarbiaujanti „Atgimimo“ mokykla nuo šiol su UAB „Hesona“ turi ir edukacinio bendradarbiavimo sutartį. Ji svarbi tuo, kad lems dar patrauklesnį mokinių gamtosauginį švietimą, ekologinės kultūros ugdymą, skatins juos labiau pažinti supančią aplinką ir gyvūnijos pasaulio, ir biologinės įvairovės išsaugojimo srityse.

Siekiant stiprinti edukacinę aplinkosauginio ugdymo veiklą, tarp bendrovės „Hesona“, atstovaujamos direktoriaus V. Malinausko ir Druskininkų „Atgimimo“ mokyklos, atstovaujamos direktorės D. Časienės, pasirašyta edukacinio bendradarbiavimo sutartis/Ramunės Žilienės nuotrauka

Kaip patikino Grūto parko vadovas Viliumas Malinauskas, labai svarbu, kad visa Grūto parke sukurta aplinka ir infrastruktūra, susijusi ir su muziejumi, ir su zoologijos sodu, yra reikalinga druskininkiečių bendruomenei: „Smagiausia žinoti, kad tuo domisi vaikai, jaunoji druskininkiečių karta, moksleiviai. Esame atviri bendruomenei ir, kiek galėdami, padedame.“

„Atgimimo“ mokyklos direktorės D. Časienės teigimu, mokyklos ir parko bendradarbiavimas yra abipusiai naudingas, visokeriopai paįvairina mokinių mokymo ir ugdymo galimybes: „Mokykla su parku bendradarbiauja nuo 2000-ųjų. Mūsų mokiniai yra laukiami parke, dėmesingai priimami, jiems organizuojamos pažintinės veiklos. Drauge su mokytojais vaikai atvyksta ir į sovietinės istorijos, ir į gamtos pažinimo pamokas, o vasaros stovyklų dalyviams, panorusiems apžiūrėti Grūto parko ekspozicijas, apsilankyti zoologijos sode, taikoma didelė nuolaida. Mokyklos užsienio partneriai, tarptautinių projektų dalyviai, buvo ne kartą paties Grūto parko vadovo V. Malinausko priimti asmeniškai, dalyvavo įdomiuose pokalbiuose apie parko įkūrimą ir jo veiklos esmę. O mes, mokyklos bendruomenė, padėjome Grūto parko muziejui apsirūpinti sovietine literatūra, dailės ir pradinių klasių mokytojai su mokiniais yra vykdę ne vieną projektą, esame bendradarbiavę kitose intelektualiosiose veiklose.“

Nuo vasario 9 dienos įsigaliojusioje sutartyje numatyta, kad nemažai renginių ir veiklų bus susijusios su Grūto parke įkurtu zoologijos sodu, panaudojant jį, kaip neformalią ugdymo instituciją, atveriančią galimybes pažinti gyvūnų karalystę: moksleiviai bus mokomi ne tik stebėti, bet ir globoti gyvūnus, sužinos apie retas bei nykstančias rūšis, jų išnykimo grėsmes ir išsaugojimo galimybes. Bus organizuoti ir paskaitos bei mokymai gamtosaugine tematika, susitikimai su gyvūnų globotojais, gamtos apsaugos, net ir veterinarijos, zoologijos specialistais.

Suplanuoti ir teminiai, fotografijų, piešinių konkursai, parodos, popietės, meno saviveiklos renginiai, kitos edukacinės priemonės. Moksleivių laukia ir dar viena viena įdomi veikla: stiprinant mokyklos ir parko atstovų pasikeitimą informacija bei žiniomis, ketinama įrengti informacinius stendus apie gyvūnų rūšis bei vaizdines edukacines priemones. Neabejojama, kad Grūto parko zoologijos sode įrengus infostendą „Greitieji bėgikai, trijų kontinentų atstovai“ ar kitus, pateikta informacija sudomins gausiai į parką atvykstančius turistus iš Lietuvos ir užsienio šalių. O ir patys mokiniai, rengdami stendus, galėdami  betarpiškai stebėti gyvūnus, bendrauti su specialistais, įgis daugiau žinių, naujos patirties apie gamtą, patirs gyvūnijos pasaulio paslapčių atradimo džiaugsmą.

Artimiausi darbai, vykdant edukacinio bendradarbiavimo sutartyje apibūdintas veiklas, bus  susiję su prasidedančiu parko lankymo sezonu, gamtos atbudimu. O minint Pasaulinę paukščių dieną, Grūto parke bus surengta moksleivių pagamintų gražiausių inkilų paroda. Planuojami įvairūs mokinių darbų gamtosaugine tematika konkursai. Konkursų nugalėtojai bus pradžiuginti ne tik Grūto parko įsteigtais prizais, piniginėmis dovanomis, bet ir kvietimais nemokamai apsilankyti parko zoologijos sode. Be to, vasaros turizmo sezono atidarymo proga „Atgimimo“ mokyklos moksleivių ekskursijoms bus pritaikyta 10 proc. nuolaida.

 

Parengė Ramunė Žilienė