Lenkiškų baldų privalumai ir trūkumai
Visiškai suprantama, jog renkantis baldus žmonės pirmiausia žiūri į jų kokybę, paskirtį, funkcionalumą, kainą ir kitas praktiškai naudingas savybes. Apie tai, kokioje šalyje jie pagaminti, tikriausiai susimąstote paskutinėje vietoje? Nieko smerktino tame nėra. Juk kiekvienas norime, kad namai būtų jaukūs ir patogūs. Mūsų šalyje šiandien gana aktyviai prekiaujama lenkiškais baldais. Tai yra tokie gaminiai, kurie puikiai atitinka kokybės ir kainos sąntykį. Kitaip sakant, tai yra tos vadinamos viduriniosios klasės, kuriai svarbu ne tik kokybė, bet ir galimybė nepermokėti, produktas. Taigi, šį kartą apie lenkiškus baldus.
Lietuviškų ir lenkiškų baldų pramonių palyginimai
Lietuva ir Lenkija daugelyje kasdieninio gyvenimo, verslo, maisto, socialinių papročių srityse yra ganėtinai giminingos šalys. Apie panašumus statistika skelbia ir duomenis ir iš baldų pramonės pasaulio. Prognozuojama , jog Lenkijoje per metus baldų pramonėje metinis pelno augimo tempas sieks 7,21%. Tuo tarpu Lietuvoje rinka patirs 4,84% metinį augimo tempą. Skaičiai, žinoma, skiriasi. Tačiau, palyginus abiejų šalių bendrą plotą, gyventojų ir įsteigtų įmonių skaičių, rodikliai labai panašūs.
Dar vienas dalykas, vienijantis abiejų šalių baldų rinką – ekologiškų ir tvarių gaminių paklausa, tuo pačiu, auganti pasiūla. Tai rodo, kad abi šalys efektyviai ugdo aplinkosauginį sąmoningumą.
Galima pažymėti vieną skirtumą – lenkiškų baldų rinkoje lyderiauja svetainės baldai. Lietuvos baldininkai daugiausia parduoda miegamojo baldų.
Lenkiškų baldų privalumai
Išskirdami lenkiškų baldų privalumus, tikrai nenorime sumenkinti lietuviškų gaminių kokybės. Greičiau gal norime paneigti nuostatą, jog lenkiški produktai yra pigūs ir nekokybiški. Tokia nuostata, be abejonės, susiformavo dėl to reiškinio, kad labai ilgą laiką Lietuvos žmonės važiuodavo į Lenkiją pirkti pigių maisto ir buities produktų. Neva kas pigu – taI yra prastos kokybės. Maistą ir buitį palikime ramybėje. Štai baldų gamyba ir eksportas Lenkijoje klesti jau kelis šimtmečius. Kiekvienais metais vis didėja gamintojų meistriškumas, o technologinės paslaptys perduodamos iš kartos į kartą. Ne veltui Lietuvoje steigiama vis daugiau tiek fizinių, tiek internetinių parduotuvių, prekiaujančių kokybiškais ir įperkamais vidutinio lietuvio kišenei baldais. Apsilankykite šiame puslapyje ir įsitikinkite savo akimis.
Kaip jau minėjome, lenkų baldų pramonė vis labiau atsigręžia į ekologiškumą ir tvarumą. Tad jų baldai gaminami iš kokybiškų ir patvarių medžiagų. Vadinasi, nupirkta lova ar sofa tikrai nebus išmesta į sąvartyną vos po 10-ies metų ar dar greičiau.
Lenkiški baldai pasižymi universalumu. Sakykim, minkštas kampas gali būti pastatomas ir dešiniu, ir kairiu kampu prie sienos. Ne paskutinėje vietoje ir funkcionalumas. Šiandien sunkiai rasite lovą, ar sofą-lovą, kuri neturėtų ištraukiamų stalčių patalynei. Svetainės minkšti kampai turi išskleidžiamą dalį. Vadinasi, jeigu sulaukėte svečių, dienos metu tai bus patogi vieta pietauti ar smagiai žiūrėti televiziją, o naktį turėsite kur apnakvydinti atvykusius draugus ar giminaičius.
Minkšti lenkiški baldai yra padengiami kokybiškomis, gyvūnams draugiškomis ir lengvai valomomis medžiagomis. Vadinasi, gamintojai atsižvelgia ne tik į estetinį gaminio vaizdą, bet ir į patogumą bei praktiškumą. Šiuos baldus įsigiję žmonės teigia, jog jų priežiūrai reikės skirti maždaug 1 dieną per savaitę. Žinoma, visuomet rekomenduojamas cheminis valymas. Jį užtenka atlikti 1 kartą per 2 metus.
Lenkiškų baldų trūkumai
Be jokios abejonės, bet kurios šalies baldų pramonė nedirba visu 100% idealiai. Kaip sakoma – neklysta tik tie, kurie nedirba. Tad išskirti kažkokius trūkumus, kurie yra būdingi būtent lenkiškiems baldams, yra išties sunku. Galima paminėti tai, jog baldų gamybai gali būti naudojami tokie gaminiai, kurių priežiūros priemonės negaminamos mūsų šalyje. Tačiau ir tai jau ne bėda, nes dabar galima parsisiųsti prekes iš bet kurios šalies, ypač ES teritorijoje.
Dar vienas dalykas – žmonėms, kurie principingai nori remti tik savo šalies verslininkus, gali būti nepriimtina pirkti lenkiškus baldus. Tačiau tai jau yra pačių klientų moralinės nuostatos, o ne konkretūs baldų trūkumai.