Druskininkuose atidengtas atminimo suolelis lenkų bendruomenei
Gegužės 3 d., minint pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje dieną, vaizdingoje kurorto vietoje, Nemuno pakrantėje, buvo atidengtas skulptoriaus Romualdo Inčirausko sukurtas atminimo suolelis, skirtas lenkų kilmės bendruomenei Druskininkuose.
Nemuno pakrantėje buvo atidengtas atminimo suolelis, skirtas lenkų kilmės bendruomenei Druskininkuose. Edgaro Tamkevičiaus nuotrauka.
Suolelis sukurtas Druskininkų Rotary klubas „Sūrutis“ iniciatyva.
Iškilmingoje atminimo suolelio atidengimo ceremonijoje dalyvavo druskininkiečiai, savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, įvairių įstaigų atstovai, svečiai iš Lenkijos.
Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas pažymėjo, kad garsių, kurorte kūrusių ir gyvenusių asmenybių buvo ne viena – lenkų rašytoja E.Ožeškova, poetas J.Čečiotas, rašytojas J.I.Kraševskis, visiems žinoma istorinė asmenybė J. Pilsudskis ir daugybė kitų.
Skulptoriaus R. Inčirausko sukurtame atminimo suolelyje vaizduojamas 1863 m. sukilimo herbas, kuris simbolizuoja trijų tautų vienybę (lietuvių, lenkų ir ukrainiečių) kovoje prieš carinės Rusijos grėsmę.
Suolelyje įrašyta J. Pilsudskio mintis apie Druskininkų miestą: „Druskininkai buvo Kūrėjo minčių staigmena ramybėje, kai jis nusišypsojo“.
230-ąjį jubiliejų švenčiančiuose Druskininkuose prieš keletą savaičių jau atidengti keturi atminimo suoleliai kurortui nusipelniusioms asmenybėms: I. Fonbergui, M.K. Čiurlioniui, Ž. Lipšicui ir K. Dineikai.