Kokį čiužinį pasirinkti, kad neskaudėtų nugaros?
Turbūt pastebėjote, kad gerai išsimiegoję geriau pailsime, o ilsėdamiesi taip pat jaučiame didžiausią komfortą. Nors lova taip pat vaidina svarbų vaidmenį, miego kokybė labai priklauso nuo čiužinio. Tiesa, čiužiniai gali būti viena iš priežasčių, kodėl nugaros skausmai paūmėja ar atsiranda staiga, nes miegant nepatogioje pozicijoje įsitempia raumenys, o stuburas neišsilaiko tolygioje padėtyje.
Kada reikia keisti čiužinį, kad galėtumėte mėgautis geriausia miego kokybe?
Pirmiausia reikėtų pagalvoti, ar čiužinys neturi gyvavimo trukmės – idealiu atveju jį reikia keisti kas 7 metus (tai priklauso ir nuo konkretaus gaminio). Jei tas laikas nepraėjo, pasirinktas modelis jums nėra pats geriausias, todėl turėtumėte pagalvoti, koks čiužinys ištaisys situaciją. Nors čiužiniai ir čiužinių užvalkalai gali būti labai įvairūs, tačiau atsižvelgę į kelis pagrindinius čiužinio pasirinkimo kriterijus, galėsite išvengti visų šių padarinių ir net visiškai pašalinti nugaros skausmą.
Minkštas čiužinys ar kietas čiužinys?
Kurį Relax čiužinį pasirinkti, nuspręsite patys, nes kiekvienas iš mūsų yra individualus ir turintis savo problemų. Vertėtų prisiminti, jog stuburas turi išlikti tiesus ir turėti atramą, tai padeda pasiekti kieti čiužiniai, jie yra vienas svarbiausių veiksnių, padedančių išvengti skausmo, todėl tokiu atveju geriau įsigyti kietesnį čiužinį. Tačiau miegoti ant kieto čiužinio taip pat gali būti bloga mintis. Ne vienas tyrimas parodė, kad vidutinio minkštumo čiužinys geriausiai palengvina nestiprų nugaros skausmą. Toks čiužinys yra beveik idealus, kai reikia palaikyti viršutinę nugaros dalį ir sumažinti juosmens įtampą. Renkantis tinkamą čiužinį, atsižvelkite į savo miego įpročius. Minkšti čiužiniai geriausiai tinka gulintiems ant šono, o gulintiems ant nugaros reikėtų įsigyti naują, šiek tiek kietesnį čiužinį. Tvirti arba vidutinio kietumo čiužiniai geriausiai tinka tiems, kurie miega ant pilvo. Kaip jau atradome, toks čiužinys turi daugiau privalumų. Svarbu, kad ant čiužinio jaustumėtės gerai – tai priklauso nuo daugelio veiksnių. Pavyzdžiui, jūsų svoris gali turėti įtakos pagrindo pasirinkimui. Jei esate sunkesnis, kietesnis čiužinio pagrindas gali būti patogesnis.
Koks čiužinio tipas tinkamiausias skaudančiai nugarai?
Besiskundžiantiems nugaros problemomis dažniausiai siūlomi spyruokliniai čiužiniai, kurie ypač tinka mūsų kūnui. Tačiau reikia pažymėti, kad yra keletas skirtingų tipų spyruoklinių čiužinių. Norint išlaikyti taisyklingą stuburo padėtį, tinkamiausias yra kišeninės spyruoklės modelis. Šiuos skausmus gali palengvinti ir čiužinys be spyruoklių. Viskoelastiniai čiužiniai pasižymi panašiomis savybėmis kaip spyruoklės ir taip pat būtų geras pasirinkimas tiems, kurie kenčia nuo skausmo ar yra jautresni. Puikiai paskirstyta svorio zona nėra vienintelis jų privalumas: jei turite dalintis lova, greičiausiai nejausite antrosios pusės judesių. Be to, ši medžiaga greičiausiai nesurinks dulkių erkučių.
Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kur paprastai esate ir kokį skausmą patiriate. Jei skauda apatinę nugaros dalį, poliuretano putos taip pat gali būti tinkamos, nes išlaiko stuburą teisingoje padėtyje ir suteikia gerą poilsį. Kadangi poliuretano putplasčio čiužinius lengva formuoti, rinkoje galite rasti labai platų dydžių pasirinkimą, todėl šį gaminį galėsite pritaikyti bet kurioje lovoje. Lateksas taip pat gali būti geras pasirinkimas. Šie gaminiai yra patogūs, lengvai prisitaiko prie kūno ir suteikia reikiamą atramą, todėl tokiu čiužiniu galėsite naudotis net kenčiant skausmams. Šios medžiagos modeliuose nesikaupia dulkių erkutės, o jei rūpinatės aukštesniu higienos lygiu, pasirūpinkite, kad čiužinio užvalkalas būtų nuimamas ir skalbiamas.