Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje aptartas pasiruošimas šiltajam sezonui ir kiti aktualūs klausimai

Prasidėjus šiltajam sezonui, praėjusią savaitę buvo sušauktas nuotolinis Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptartas institucijų ir įstaigų pasirengimas reaguoti į įvairias ekstremalias situacijas, pristatyta civilinės saugos būklės ataskaita ir aptartos kitos aktualijos.

Kaip informavo posėdyje dalyvavę atsakingų institucijų atstovai, paruošiamieji darbai šiltajam sezonui yra atlikti.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Jonas Jurčiukonis pristatė praėjusių metų gaisrų statistiką – Druskininkų savivaldybėje gaisrų mažėjo, o tai rodo, kad prevencinės priemonės, gyventojų informavimas, savivaldybės investicijos į dūmų detektorių įrengimą gyventojų namuose duoda pastebimų rezultatų.

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys, kad ir gamtinio pobūdžio gaisrų klausimu bendruomenė darosi sąmoningesnė, piktybinių žolės padegimo atvejų savivaldybėje mažėja.

Vasaros sezono metu siekiant užtikrinti druskininkiečių ir kurorto svečių saugumą, nuo 10 ryto iki 8 vakaro Vijūnėlės paplūdimyje budės profesionalūs gelbėtojai, taip pat bus atnaujinti vandens plūdurai/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė posėdžio dalyvius informavo, kad šiuo metu yra rengiama Druskininkų savivaldybės gaisrų prevencijos programa, kuri artimiausiu metu bus teikiama tvirtinti Tarybai.

Posėdyje pristatyta išsami praėjusių metų civilinės saugos ataskaita. 2021-aisiais metais Druskininkų savivaldybėje reikėjo valdyti COVID-19 pandemiją, buvo susidurta su nelegalių migrantų antplūdžiu, savivaldybės teritorijoje taip pat buvo rasti 4 sprogmenys, intensyviai vyko karinės pratybos ir mokymai.

Ekstremalių situacijų komisijos nariams buvo pristatytas atnaujintas kolektyvinės saugos statinių sąrašas.

Komisijos pirmininkė V. Jurgelevičienė apgailestavo, kad ne su visų pastatų savininkais pavyksta sudaryti sutartis, kad ekstremalios situacijos atveju žmonės galėtų naudotis jų patalpomis, o valstybė šioje situacijoje nėra numačiusi jokių mechanizmų, kaip būtų galima tai padaryti: „Situacija Ukrainoje paskatino peržiūrėti kolektyvinės saugos statinių sąrašą ir įvertinti, ar jie tikrai tinkami ekstremaliai situacijai. Žinoma, atlikę namų darbus, tikimės, kad jais pasinaudoti nereikės, tačiau privalome apsidrausti. Tenka tik apgailestauti, kad ne visų pastatų, kuriuose yra ekstremaliai situacijai pritaikytos patalpos, savininkai geranoriški šiuo klausimu.“

Savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė informavo, kad vasaros sezono metu, siekiant užtikrinti druskininkiečių ir kurorto svečių saugumą, nuo 10 ryto iki 8 vakaro Vijūnėlės paplūdimyje budės profesionalūs gelbėtojai, taip pat bus atnaujinti vandens plūdurai.

Dar vienas aktualus posėdyje aptartas klausimas – erkių suaktyvėjimas ir jų platinamas erkinis encefalitas, kuriam būdingi liekamieji reiškiniai, kartais sukeliantys ir neįgalumą. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė pažymėjo, kad skiepai – efektyviausia erkinio encefalito profilaktikos priemonė.

Druskininkuose pasiskiepyti galite, kreipdamiesi į savo šeimos gydytoją.

Pasiskiepyti galite ir šiose privačiose laboratorijose:

SYNLAB, M. K. Čiurlionio g. 82, Druskininkai, tel. 8 685 39801

„Antėja laboratorija“, M. K. Čiurlionio g. 65, Druskininkai, tel. 8 700 555 11

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė V. Jurgelevičienė: „Situacija Ukrainoje paskatino peržiūrėti kolektyvinės saugos statinių sąrašą ir įvertinti, ar jie tikrai tinkami ekstremaliai situacijai. Žinoma, atlikę namų darbus tikimės, kad jais pasinaudoti nereikės, tačiau privalome apsidrausti. Tenka tik apgailestauti, kad ne visų pastatų, kuriuose yra ekstremaliai situacijai pritaikytos patalpos, savininkai geranoriški šiuo klausimu.“