Išskirtinis projektas Druskininkų šeimoms pradeda antrąjį sezoną

Druskininkuose gyvenančios šeimos turi unikalią galimybę, kvalifikuotų specialistų padedamos, spręsti tarpusavio bendravimo, ryšių su vaikais harmonizavimo ir kitus kiekvienai šeimai aktualius klausimus. Per pirmuosius projekto metus jame dalyvavo per 600 druskininkiečių.

Per pirmuosius projekto metus jame dalyvavo apie 600 druskininkiečių/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Projektas – visoms šeimoms

Druskininkuose jau antrus metus vykdomas projektas „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“, kurio tikslas – įgalinti šeimas įveikti iškilusius sunkumus ir gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas.

Kiekviena šeima gyvenanti Druskininkų savivaldybėje gali prisijungti prie projekto veiklų. Šis projektas unikalus tuo, kad yra skirtas visoms šeimoms, nepriklausomai nuo statuso visuomenėje, profesijos, vaikų skaičiaus šeimoje.

Projektą vykdo Druskininkų savivaldybė kartu su partneriais: asociacija „Druskininkų šeimos paramos centru“ ir visoje Lietuvoje savo išskirtina ir puikia kompetencija pasižyminčiomis viešosiomis įstaigomis „Kitokie projektai“ ir „Paramos centras vaikams“.

Kaip teigė šio projekto socialinė darbuotoja Laura Gardziulevičienė, per beveik pusantrų metų, kai vyksta šis projektas, jo teikiamomis galimybėmis pasinaudojo per 600 druskininkiečių. „Teikiant paslaugas labai svarbu yra  konfidencialumas ir empatija. Tai principai kurių laikomasi šiame projekte. Kiekvienas žmogus turi jaustis saugus ir išklausytas.  Projekto dalyviams tai puiki galimybė gauti atsakymus į Druskininkų savivaldybės šeimoms rūpimus klausimus. Kaip bendrauti su vaiku? Kaip sukurti stipresnį ryšį su vaiku neperžengiant ribų? Kaip pagerinti poros santykius, juos harmonizuoti?“, – pasakojo L. Gardziulevičienė. 

Siūlo įvairių paslaugų

Šeimos gali pasinaudoti psichologo konsultacija, grupiniais užsiėmimai, mokymais kurie padeda labiau pažinti save, sąmoningiau spręsti iškilusias situacijas.

Paslaugas teikiantys lektoriai, psichologai yra aukštos kvalifikacijos specialistai, turintys žinių ir gebėjimų padėti žmogui.

Sėkmingai rengiami Druskininkų „Šeimų klubo“ susitikimai aktualiomis šeimai temomis. Vyksta „Šeimos santykių grupės“ seminarai, Emocinio intelekto lavinimo užsiėmimai, Tėvystės įgūdžių mokymai, Saugaus prieraišumo ugdymas kūdikių susilaukusiems ir besilaukiantiems tėvams mokymai, „Šeimos konferencijos“, Sąmoningos tėvystės mokymai, vaikų ir paauglių konsultacijos, psichologo konsultacijos, mediacijos paslauga ir kitos veiklos.

Šeimos kurioms nepavyko išlikti kartu ir nusprendė pradėti skyrybų procesą, gali pasinaudoti Mediacijos paslauga. Tai galimybė ginčą išspręsti taikiai neteisminiu keliu. Mediatorius yra trečioji šalis, kuri padeda ginčo metu pasiekti norimų rezultatų ir priimti sprendimą tenkinantį abu asmenis.

Anot L. Gardziulevičienės, šis projektas ypatingas tuo, kad konsultacijų, seminarų, mokymų metu yra teikiama vaikų priežiūros paslauga. Tėvai, dalyvaujantys veiklose, savo vaikus saugiai palieka  kvalifikuotiems užimtumo specialistams.

Išmoksta kalbėti atviriau

Šio projekto lektorius Artūras Malinauskas teigė esąs laimingas, galėdamas konsultuoti druskininkiečių šeimas ir padėti joms harmonizuoti tarpusavio santykius.

„Santykiai šeimose būna ir geri, ir problemiški. Kursų metu mes stengiamės pasiekti, kad santykiai nevirstų rimta problema. Mes dirbame grupėje su penkiomis šešiomis poromis. Pastebėjau, kad grupiniuose užsiėmimuose šeimos atviriau kalba apie santykių problemas. Užsiėmimų metu kuriama tarpusavio bendravimo kultūra, suvienodėja komunikacijos principai. Manau, jog tai labai naudinga patirtis kiekvienai šeimai, todėl nuoširdžiai kviečiu šeimas ateiti į sąmoningos tėvystės užsiėmimų ciklą“, – sakė A. Malinauskas.

Tai, kad šie užsiėmimai buvo naudingi, byloja ir A. Malinauskui atsiųstos projektų dalyvių žinutės: „Mes jaučiamės kaip nauja pora, priimkite mus dar metams :)!“;

„Mūsų problemų ši grupė neišsprendė. Mes irgi liekam antriems metams!..“

Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė:

„Mes, kaip ir daugelis Lietuvos savivaldybių, prieš pusantrų metų inicijavome pagalbos šeimoms  projektą. Akivaizdu, jog mūsų pastangos pasiteisino – Druskininkai tapo pavyzdžiu kitų savivaldybių projektų vykdytojams. Projekto sėkmę lėmė tai, jog  į jo įgyvendinimą žiūrėjome ne biurokratiškai: gilinomės į šeimų poreikius, ieškojome profesionalų, kurie sudomintų, galėtų padėti, jų patarimai iš tiesų būtų naudingi. Svarbu ir tai, jog projektą įgyvendinantys specialistai dirba labai nuoširdžiai, atiduodami visas jėgas. Projekto lėšų būtų pakakę tik minimaliam jo įgyvendinimui, tačiau savivaldybė rado galimybę prisidėti prie projekto biudžeto lėšomis, kad projektas taptų Vau! Džiaugiamės, kad projekto dalyviai patys, niekieno neraginti ateina ir kreipiasi pagalbos, tuomet galima numatyti, kad bus pokyčiai ir teigiami rezultatai, kadangi žmogus jau sąmoningai ieško atsakymų į jam rūpimus klausimus.“

Apie projektą

Projektas „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms“ įgyvendinamas Europos socialinio fondo lėšomis, pagal 2014-2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Projekto trukmė – 3 metai.

Skirtos paramos suma – kiek daugiau nei 190 tūkst. eurų. Siekiant projekto paslaugų kokybės, savivaldybė prisidės ir savo biudžeto lėšomis.

Projekto įgyvendinimui įkurti Bendruomeniniai šeimos namai koordinuos paslaugų teikimą ir teiks informaciją apie projekto veiklas. Namai veikia Veisiejų g. 17, 2 aukštas, 10 kab.

Išsamesnė informacija teikiama tel. Nr. 8 611 94581 arba el. p.: dspcentras@gmail.com, socialinio tinklo Facebook paskyroje „Kompleksinės paslaugos Druskininkų savivaldybės šeimoms.

Naujai renkamos grupės

Tėvystės įgūdžių grupė nuo spalio 19-20 d. (VšĮ Paramos vaikams centras, veda psichologė Jūratė Baltuškienė). Tėvystės įgūdžių grupė – mokymai, diskusijos, susitikimai su ekspertais, skirti suteikti tėvams/globėjams žinių ir praktinių įgūdžių, padėsiančių labiau suprasti savo vaikų netinkamo elgesio priežastis. Temos: Vaiko raida ir elgesys; Geresnio ryšio su vaiku kūrimas; Jausmų supratimas ir valdymas; Pozityvi disciplina.

Sąmoninga tėvystė nuo spalio 5-6 d. (VšĮ Kitokie projektai, lektoriai Artūras Malinauskas ir Viktorija Malinauskienė). Sąmoninga tėvystė  – tai į tris dalis suskirstytas seminarų ciklas: „Tik tėvai“, „Tėvai ir vaikai“ bei „Šeima praktiškai“. Dalyviai – sutuoktiniai, arba partnerystės principu gyvenančios poros, turinčios vaikų ir norinčios ugdytis sąmoningos tėvystės įgūdžius. Tai specifiniai mokymai, grįsti patirtinio reflektyvaus mokymosi principais, tad, šalia teminės mokymų dalies, didelis programos akcentas dedamas grupės procesui ir mokymuisi grupėje.

Druskininkų  savivaldybės informacija