Gydytojas G. Zinovjevas: „Viskas, ką dovanoja gamta, kas nugula ant žemės, gali būti panaudota žmogaus gydymui ir sveikatai“
Ne kartą visiems yra tekę girdėti, kad mūsų sveikata – mūsų rankose. Tai kartoja ir tradicinės, ir netradicinės medicinos atstovai. Druskininkietis, Karių reabilitacijos centro gydytojas Genadijus Zinovjevas, praktikuojantis ir netradicinę mediciną, patyręs taškinio plaštakų ir pėdų masažo specialistas, šį posakį vartoja ir tiesiogine prasme. Jis išmano, kaip, spaudžiant tam tikrus delnų taškus, veikiami tam tikri organai. „Viskas, ką dovanoja gamta, kas nugula ant žemės, gali būti panaudota žmogaus gydymui ir sveikatai. Svarbiausia – išmanyti, kaip tai padaryti. Ir geriausia, kai žmogui gydyti pasitelkiami ir tradicinės, ir netradicinės medicinos gydymo būdai“, – įsitikinęs gydytojas, turintis patirties gydyti ir iš karo zonų (Ukrainos) atvykusius žmones.
![](http://www.manodruskininkai.lt/wp-content/uploads/2019/08/zin-2.jpg)
G. Zinovjevas, nuo jaunystės pradėjęs domėtis kinų medicina, turėjo galimybę pažinti ją iš labai arti – Šanchajaus karo medicinos universitete jis visus metus studijavo tradicinę kinų mediciną, gilinosi į jos paslaptis ir subtilybes/Laimos Rekevičienės nuotrauka
Juntama Kinijos dvasia
Jeigu žmogus jaučiasi prastai, tradicinė medicina jam nenustato ligos, tikrai galima išmėginti ir gydytojo G. Zinovjevo gydymo metodiką. Sužinoti ligos priežastį ir ieškoti tinkamo gydymo būdo.
![](http://www.manodruskininkai.lt/wp-content/uploads/2019/08/Kinijoje-igytas-zinias.jpg)
Kinijoje įgytas žinias medikas sėkmingai taiko jau daugiau kaip dešimtmetį, nuolat jas tobulina, dalyvaudamas garsiausių šios srities specialistų vedamuose kursuose – apie tai byloja kabineto sienas puošiantys diplomai/Laimos Rekevičienės nuotrauka
Jo privačiame kabinete juntama Kinijos dvasia. Čia daug kinų medicinoje naudojamų masažo, akupunktūros instrumentų – adatėlių, akmenų, gydomųjų žolelių rinkinių, lazerių, prožektorių ir daugybės kitų, žmogaus kūno sandaros maketai su pažymėtais aktyviaisiais taškais, skamba kinų muzika. Čia ir daugybė knygų, vertingos literatūros įvairiomis kalbomis apie kinų mediciną, kurią kruopščiai išstudijavo G. Zinovjevas. Kai kurios – itin retos, jomis gydytojas labai didžiuojasi.
Medikas, nuo jaunystės pradėjęs domėtis kinų medicina, puoselėjęs svajonę pasisemti žinių iš pačių jos ištakų, prieš daugiau nei 10 metų turėjo galimybę pažinti ją iš labai arti – Šanchajaus karo medicinos universitete jis visus metus studijavo tradicinę kinų mediciną, gilinosi į jos paslaptis ir subtilybes.
![](http://www.manodruskininkai.lt/wp-content/uploads/2019/08/Gua-cha.jpg)
GUA SHA terapija atliekama su specialiais akmenėliais/Laimos Rekevičienės nuotrauka
Šiandien jis savo kabinete sėkmingai taiko tradicinės kinų medicinos, manualinės terapijos, akupunktūros, dėlių terapijos, taikomosios kineziologijos, homeopatijos ir aparatinės fizioterapijos metodus.
Kinijoje įgytas žinias medikas sėkmingai taiko jau daugiau kaip dešimtmetį, nuolat jas tobulina, dalyvaudamas garsiausių šios srities specialistų vedamuose kursuose. Apie tai byloja kabineto sienas puošiantys diplomai.
G. Zinovjevas sako, kad alternatyviosios medicinos atstovas turi daugiau pranašumų prieš, tarkime, terapeutą: „Atimkite vaistus iš terapeuto – ir kaip jis tada padės alpstančiam pacientui? O netradicinės medicinos gydytojas turi daugiau galimybių – jis gali padėti žmogui, naudodamas tik savo pirštus ir taikydamas taškinio delnų masažo sistemą Su džok. Tereikia žinoti tam tikrus energetiškai aktyvius taškus. Jeigu žmogus alpsta, galima paspausti tašką, esantį nosies apačioje, ir jis atsigaus. Galima adata ar kitu aštriu daiktu pabadyti pirštų pagalvėles ir taip suaktyvinti smegenų veiklą.“
Gydytojas pasakojo, kad ne kartą jam, pavyzdžiui, dirbant greitosios medicinos pagalbos gydytoju, teko pasinaudoti ir netradicinės medicinos metodais.
Netradicinė medicina vis labiau populiarėja. Ji prasideda nuo diagnostikos, o, nustačius sutrikimą, netradicinė medicina gydo priežastis, o ne pasekmes. Gydytojui tereikia atidžiai stebėti žmogų – negalavimus gali išduoti eisena, veido išraiška, sėdėsena, balsas. G. Zinovjevas sako, kad, vien žiūrėdamas į žmonių veidus, jis gali daug pasakyti apie jų sveikatą. Padėti diagnozuoti sveikatos sutrikimus gali ir raumenų testas. Efektyvi diagnostika pagal delnus ir pėdas. Juk visi kūno organų, stuburo, sąnarių ir kiti taškai yra mūsų delnuose ir pėdose – žmogaus kūne yra net apie 2 tūkstančius akupunktūrinių taškų. Tereikia juos žinoti. Kinų medicinoje labai svarbi dieta, produktai, kuriuos valgome. Pasak gydytojo, burokėlis, išaugintas krašte, kuriame žmogus gimė, tikrai bus naudingesnis, nei apelsinas iš Maroko.
„Svarbūs ir mankštos pratimai, ir gydomosios žolės – jų mišiniai taip pat efektyviai gydo. Mūsų regione yra apie 80 vaistinių augalų, kurių mišiniai gali būti naudingi mūsų sveikatai ir kartais pakeisti kiniškas žoles“, – pasakojo G. Zinovjevas, pridurdamas, kad jis visada pirmiausia įvertina, ar žmogui tikslingiausias būtų gydymas žolelėmis, ar vaistiniais preparatais, ar akupunktūra, ar akupresūra.
Gydytojas G. Zinovjevas sako, jog akupunktūra veiksmingai gydomi nugaros, galvos skausmai, migrena. Ji gali padėti pagerinti miego kokybę, darbingumą bei bendrą emocinę būklę: „Jeigu žmogui šąla kojos ir rankos, žemas jo kraujospūdis, jaučiami įvairūs skausmai, jį pirmiausia reikia energetiškai sušildyti, taikant klasikinę akupunktūrą arba Su Džok terapiją. Kartais net ūmius atvejus galima pagydyti adatų terapija.
Akupunktūra turi kelių tūkstančių metų istoriją. Taigi jau tikrai išmėginta ir patikima metodika. O kiek metų gyvuoja aspirinas – 100-150? Turbūt mažai kas žino, kad yra keletas garsių aspirino gamintojų. Ir visi tie aspirinai skirtingai veikia, nes vaistams naudojami skirtingi komponentai. Vieni naudoja krakmolą, kiti – kreidą. Būtent nuo to priedo poveikis jau gali būti kitoks. O man svarbiausia – gerai pratestuoti žmogų ir nustatyti diagnozę, tik tada imtis gydymo. Reikia nustatyti priežastį ir ją gydyti.“
Pasak gydytojo, pavyzdžiui, galvos skausmo priežasčių gali būti net septyniolika variantų, nugaros skausmų – dvidešimt keturi. Ir kiekvienas variantas turi savo gydymo metodiką.
![](http://www.manodruskininkai.lt/wp-content/uploads/2019/08/Diagnostikai-naudoja.jpg)
Diagnostikai naudojamas švytuokles gydytojas G. Zinovjevas vadina „melo detektoriais“/Laimos Rekevičienės nuotrauka
Mokėsi iš geriausiųjų
„Ačiū Dievui, kad turėjau labai gerus mokytojus. Žinias gilinau pas dėstytojus iš 9 šalių, o juk kiekviena šalis turi savą specifiką. Pavyzdžiui, Su Džok mokiausi pas patį šios terapijos autorių prof. Pak Dže Vu“, – pasakojo G. Zinovjevas.
Gydytojas sako, kad naudinga gali būti ir taikomoji kineziologija – mokslas ir praktika, „prakalbinanti“ žmogaus kūną: „Kiekvienas pacientas – unikalus, todėl ir jo gydymas, pagalbos metodai turi būti taikomi individualiai. Svarbu, kad gydytojas ir pacientas bendrautų ir bendradarbiautų. Kai ateina pacientas, sėdime trise – aš, pacientas ir liga. Jeigu mes su pacientu suteksime jėgas, ligą įveiksime. O darbas su emocijomis gali padėti pasiekti geresnį rezultatą, nei psichologo konsultacijos.“
![](http://www.manodruskininkai.lt/wp-content/uploads/2019/08/Is-kinijos-parsiveztas-muliazas.jpg)
Iš Kinijos parsivežtas muliažas su pažymėtais visais akupunktūriniais taškais/Laimos Rekevičienės nuotrauka
Paklaustas, kada tikslinga kreiptis į netradicinės medicinos specialistą, G. Zinovjevas sako, kad į jį gali kreiptis įvairiais susirgimais besiskundžiantys žmonės, išskyrus sergančius onkologinėmis ligomis – tai draudžiama.
„Pagrindinis kinų medicinos principas – rasti priežastį. Jei ją žinai, gali padėti. O padėti galima praktiškai visais atvejais, – patikina gydytojas. – Užtenka apsilankyti vieną kartą, kad konkrečiam pacientui būtų atlikta konsultacija, diagnostika ir paskirta gydymo metodika. Vienam – homeopatija, kitam – akupunktūra. Homeopatija labai veiksminga įvairiausių ligų gydymui. Net gripą, naudodamas išmėgintą Su Džok metodiką arba homeopatinius preparatus, galiu išgydyti per vieną dieną. Kai kuriais atvejais kitą dieną gali tekti kursą pakartoti. Žmogus ir pats gali netikėti, bet poveikis yra“, – sako G. Zinovjevas, juokaudamas, kad pats iš namų niekada neišeina be akupunktūrai naudojamų adatų.
Norint užsiregistruoti konsultacijai, gydytojui G. Zinovjevio galima paskambinti telefonu ir suderinti laiką. Į konsultaciją užtenka atsinešti rentgeno nuotraukas.
Gydytojas G. Zinovjevas, paklaustas, kaip pats atstato jėgas, sako, kad geriausia pailsi…. darbe: „Mėgstu savo darbą, jis mane gydo!“
Gydytojo Genadijaus Zinovjevo kabineto adresas: Pušų g. 20, Neravų k., Druskininkų sav., tel. +370 611 92020, el. p. genadijz@mail.lt
Užsakymo Nr.: MDR-219-02